Директори шкіл області навчалися на міжнародному вебінарі «Культура школи, що підтримує успіх кожного учня»

Директори шкіл області взяли участь у міжнародному вебінарі «Культура школи, що підтримує успіх кожного учня». Захід  організовано Державною службою якості освіти України спільно з Асоціацією з міжнародних питань Чеської Республіки.

Павел Шкрамлік, керівник закладу освіти спортивного профілю міста Літвінов (Чеська Республіка), презентував свій досвід наставництва у самооцінюванні, моніторингу якості освіти і поєднання результатів зовнішнього та внутрішнього оцінювання освітнього процесу. Також зазначив, що турбота про культуру школи безпосередньо пов’язана з якістю та ефективністю.

Діяльність директора школи базується на п’яти сферах компетенцій, які спрямовані на керівництво:

• цінностями та баченням — візією, стратегічною рамкою і культурою школи;
  • освітою та вихованням — шкільною навчальною програмою, освітнім процесом та самооцінюванням закладу;
  • педагогами — задля командної співпраці, комунікації та обов’язкового зв’язку в школі й поза нею;
  • закладом освіти, що передбачає виконання основних менеджерських функцій, фасилітацію, роботу з даними у процесі керівництва та особистої поведінки;
  • самим собою, здійснюючи саморефлексію та особистий розвиток, роботу з конфліктами, цінностями і стилем управління.

У свою чергу, щоб постійно вдосконалюватися, чеські вчителі практикують колегіальну підтримку в школі:

• проводять заняття у тандемах (урок ведуть одночасно двоє педагогів);
  • використовують парне навчання — двоє вчителів різного фаху на уроці, що сприяє обміну досвідом, знаннями та вміннями;
  • ініціюють взаємовідвідування уроків;
  • звертаються до формули «3С» — спільні планування, навчання та рефлексія;
  • надають зворотний зв’язок один одному з відгуками, поясненнями — поважаючи думки й потреби колег, відкрито надавати оцінку.

Довідково:

Захід відбувся в межах проєкту «Розвиток системи оцінювання якості освіти в регіонах України», який реалізується Асоціацією з міжнародних питань у співпраці з Чеською шкільною інспекцією та Державною службою якості освіти України, за підтримки Чеської агенції розвитку.

За інформацією Державної служби якості освіти України