Десятьом громадам Черкащини передали землю сільгосппризначення (відео)

Громадам Черкащини сьогодні передали землі сільськогосподарського призначення. Документи на власність землі вручили головам ОТГ голова Держгеокастру України Роман Лещенко, керівник Управління в області Ігор Віштак та голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.

Десятьом ОТГ сьогодні передали 10 740 гектарів земель сільськогосподарського призначення. Усього громад в області 66.

Землі отримали Балаклеївська, Баштечківська, Буцька, Великохутірська, Жашківська, Зорівська, Медведівська, Стеблівська, Тернівська та Чигиринська ОТГ.

Землі з державної до комунальної власності передали відповідно до Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року №449 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року №1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».

«Земельна реформа, це насамперед про громади. Про людей, у яких забрали розпоряджатися землями ще у 2002 році. Коли ганебними змінами до законодавства про органи місцевого самоврядування забрали їхні повноваження і передали райдержадміністраціям. І лише на 30 році незалежності нашої держави ми відновлюємо історичну справедливість і повертаємо землі громадам», – каже Роман Лещенко.

«Сподіваюся, що органи місцевого самоврядування Черкащини зможуть успішно розпоряджатися землею. На користь громади і Черкащини. Безперечно, на місцях видніше, як розставляти пріоритети: чи передати певну земельну ділянку фермеру, чи залишити як громадське пасовище, чи віддати захиснику Батьківщини», каже Ігор Віштак.

До кінця року територіальним громадам черкащини передадуть 120 тисяч гектарів землі. Усього органам місцевого самоврядування передадуть понад два мільйони гектарів.

«Передача громадам землі сільськогосподарського призначення – це без перебільшення історична подія для черкащан. Тепер громада має право самостійно розпоряджатися земельними наділами, які їм передали. Якість життя мешканців громади залежатиме від того, як її використовуватимуть», говорить Сергій Сергійчук.

За його словами, Черкаська область одна з перших в Україні почала виконувати завдання Президента України втілювати земельну реформу у життя.