Держпродспоживслужба Черкащини та Черкаська митниця підписали Меморандум про співпрацю і партнерство

19 січня у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Черкаській області підписано Меморандум про співпрацю та партнерство між Держпродспоживслужбою області та Черкаською митницею Державної митної служби України у сфері державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції.

З боку Держпродспоживслужби Меморандум підписав виконувач обов’язків начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Олександр Кононенко, а від Черкаської митниці – виконувач обов’язків заступника начальника Ярослав Троцький.

Під час підписання Меморандуму були присутні також перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Олена Дубова і завідувач сектору забезпечення митного контролю та оформлення Черкаської митниці Павло Горбенко.

Метою підписання цієї угоди є взаємодія між відомствами у рамках здійснення ними повноважень у сфері державного ринкового нагляду та контролю нехарчової продукції.

«Об’єднання зусиль Держпродспоживслужби області з Черкаською митницею допоможе забезпечити реалізацію державної політики з питань здійснення державного ринкового нагляду і контролю за нехарчовою продукцією, а також сприятиме підвищенню добробуту жителів Черкаської області», – наголосив перед підписанням Меморандуму в. о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Олександр Кононенко.

Сторони у межах компетенції та відповідно до законодавства домовилися взаємодіяти за такими напрямами:

– проведення спільних заходів у разі зупинення (повідомлення про зупинення) митного оформлення відповідно до Закону України від 02.12.2010 № 2735-VI «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»;

– забезпечення доступності відомостей, які містяться в системі оперативного взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик;

– проведення спільних превентивних заходів, спрямованих на дотримання суб’єктами господарювання, що є виробниками, уповноваженими представниками, імпортерами та розповсюджувачами нехарчової продукції, законодавства про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції;

– спільне проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів для споживачів  та їх громадських об’єднань задля підвищення рівня правової обізнаності щодо практичного застосування права на безпечність нехарчової продукції;

– взаємне сповіщення про випадки виявлення нехарчової продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи не відповідає встановленим вимогам;

– проведення спільних нарад щодо узагальнення практики застосування чинного законодавства у сфері ринкового нагляду та контролю нехарчової продукції.

За інформацією ГУ Держпродспоживслужби у Черкаській області