Дерегуляція бізнесу: Уряд скасував понад 200 дозволів та погоджень
Уряд скасував одразу понад 200 інструментів – дозволи, висновки, погодження, паспорти тощо, що втратили свою актуальність та обтяжували роботу бізнесу. Це майже 45% із загальної кількості інструментів, які запропонувала скасувати Міжвідомча робоча група з дерегуляції за підсумками перегляду регуляторного поля.
Зокрема, Кабінет Міністрів підтримав проект розпорядження, розроблений Мінекономіки та визнав такими, що втратили чинність 43 нормативних акти та окремі норми ще у 30 рішеннях. Цим розпорядженням скасовано 182 інструменти держрегулювання:
- 150 інструментів — у сфері охорони здоров’я та санітарного контролю. Більшість із них стосувалися Держсанепідемслужби.
- 17 інструментів — у сфері аграрно-промислового комплексу.
- 15 інструментів — у сферах охорони праці, торгівлі, будівництва, пожежної безпеки та зовнішньоекономічної діяльності.
За розрахунками експертів, залучених до роботи над реформою, це дасть економічний ефект понад 600 мільйонів гривень.
Рішення скасовує такі інструменти, як:
- Дозвіл органів державної санітарно-епідеміологічної служби на продаж продукції за межами закладів (підприємств).
- Санітарний паспорт на транспорт.
- Висновок про можливість будівництва оздоровчого закладу.
- Погодження на завезення птахопродукції в Україну.
- Дозвіл на виробництво нових асортиментних груп чи видів продукції парфумерно-косметичної промисловості.
- Погодження проєкту перепрофілювання підприємства.
- Дозвіл на введення в експлуатацію щойно збудованих та існуючих перукарень після проведення в них ремонту чи робіт по реконструкції приміщень та ін.
Також скасовуються такі застарілі та специфічні інструменти, як:
- Погодження використання пічного опалення в комп’ютерних ігрових закладах, що розташовані у сільській місцевості, з кількістю ігрових місць до 10.
- Висновок атестаційно-експертний, що підтверджує наявність в особи цілительських здібностей.
- Дозвіл на заїзд відпочиваючих в оздоровчі заклади.
- Узгодження частоти та місця відбору проб для контролю за якістю води в плавальних басейнах на морських і річкових суднах.
- Погодження тривалості перерв під час роботи в порту на відкритому повітрі в холодний період року і т.ін.
Крім того, Уряд підтримав ще 5 нормативних актів, розроблених іншими центральними органами виконавчої влади. Ці рішення загалом скасовують ще 21 інструмент у сферах охорони здоров’я, довкілля, АПК, космосу тощо.
За час роботи МРГ з дерегуляції переглянула 1323 регуляторних інструментів для бізнесу. З них 584 рекомендовано спростити, 456 – скасувати. Наразі, враховуючи сьогоднішнє рішення Уряду, вже скасовано 352 інструменти.
Довідково:
В Україні триває реформа дерегуляції роботи підприємців. Щоби спростити умови ведення бізнесу в січні 2023 року Уряд створив з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції). Очолюють МРГ Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко та Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
До робочої групи увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання BRDO, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, проєкту EU4business: SME Policies and Institutions Support (SMEPIS), що реалізується Ecorys у консорціумі з GIZ, BRDO та Civitta за фінансової підтримки Європейського Союзу.
За інформацією Міністерства економіки України
-
08:37Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 квітня
З тривогами минула ця ніч у Золотоніському та Черкаському районах. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, наші оборонці мінуснули 5 ворожих БпЛА. - Травмованих немає,…
08:37 -
08:23Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 12 квітня
Тривоги вночі лунали в усіх районах. У межах області знищено 3 ворожі БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Минулось без травмованих,…
08:23 -
16:26Діалог влади та бізнесу: як підприємцям Черкащини вийти на японський ринок
Розширення можливостей, посилення міжнародного співробітництва та ділова культура азійських країн. Підприємцям Черкащини розповіли, як вийти на японський ринок. Про це йшлося під час чергової зустрічі…
16:26 -
16:12Виробники компонентів зброї можуть отримати до 8 млн грн грантової підтримки для створення та розширення виробництва
Уряд розвиває програму грантів для бізнесу, який будує нові виробництва в оборонній сфері. Про це зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів…
16:12 -
15:35Масштабний транш допомоги ЗСУ передали від Черкащини
Потужно, масштабно та відразу в низку підрозділів на найгарячіші напрямки. Новий вантаж необхідного передали від Черкащини для військових. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець.…
15:35 -
15:221,5 млрд грн додаткової дотації спрямовано громадам, які мають найбільшу потребу в підтримці
Уряд ухвалив низку рішень щодо підтримки громадян країни та громад. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 11 квітня. За…
15:22 -
13:58У І кварталі 2025 року на соцвиплати спрямовано 94,3 млрд грн
Міністерство фінансів вчасно та в повному обсязі профінансувало соцвиплати у І кварталі 2025 року. Із держбюджету на соцвиплати, що здійснює Мінсоцполітики, спрямовано 94,3 млрд грн.…
13:58 -
13:54Уряд закуповує 600 шкільних автобусів: хто їх отримає?
Уряд виділив 1,6 млрд грн на закупівлю понад 600 шкільних автобусів. Кошти спрямують в ті регіони, де найбільше дітей потребують підвезення до школи, але поки…
13:54 -
12:07Як роботодавцю отримати компенсацію за працевлаштування молоді?
Державна служба зайнятості України активно долучається до підтримки молоді в питаннях працевлаштування та адаптації на сучасному ринку праці. Одним із ефективних способів такої підтримки є компенсація витрат…
12:07 -
11:59Прозорість і підзвітність: на Черкащині триває моніторинг публічних закупівель
Моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro, продовжують здійснювати в області в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 04 по 11 квітня…
11:59 -
11:461,6 млн українських домогосподарств отримали житлову субсидію під час опалювального сезону
Для українців, які мають невеликі доходи і потребують підтримки від держави, діє низка програм допомоги. Однією з найзатребуваніших з них є програма житлових субсидій. Протягом…
11:46 -
09:21В Україні вже засіяли понад мільйон гектарів ярих зернових
Станом на 11 квітня 2025 року аграрії всіх областей України засіяли 1 058,6 тис. га ярих зернових та зернобобових культур. Наразі найбільша площа посівів припадає…
09:21