Денис Шмигаль: Прогнозоване бюджетне забезпечення й відбудова енергетики — пріоритети роботи Платформи донорів для України
Прогнозоване та послідовне бюджетне забезпечення, а також відбудова енергетики — головні пріоритети в межах роботи Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України. Про це сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час десятої зустрічі Платформи, яка відбулася 10 червня.
Глава Уряду наголосив, що останні декілька місяців росія знищила понад 9 ГВт генерації, і українці змушені залишатися без світла, іноді навіть по 12 годин на день.
«Ми маємо не допустити гуманітарної катастрофи і не дати росії перемогти на енергетичному фронті. Уряд України визначив 4 ключових завдання, аби впоратися з цим викликом», — зазначив Денис Шмигаль і закликав партнерів допомоги в їх реалізації.
Перше завдання, за словами Прем’єр-міністра, це наявність достатньої кількості систем ППО. Протиповітряна оборона, за його словами, надзвичайно важлива для захисту міст, енергетики, економіки.
До другого завдання належить швидка відбудова, ремонт пошкоджених станцій та обладнання. Понад 500 млн євро вже вдалося акумулювати у Фонді підтримки енергетики, але, за словами Прем’єр-міністра, потреби України значно більші.
Децентралізація енергосистеми — третє завдання, яке ставить Уряд. Мова йде про встановлення багатьох невеликих об’єктів генерації по всій країні, які буде складно вразити. До четвертого завдання — фінансування заходів з енергоефективності. Цей аспект, на думку очільника Уряду, відкриває багато можливостей для спільних ініціатив та проектів.
Денис Шмигаль наголосив, що попри війну Україна продовжує трансформації та реформи. Минулого тижня представлена Матриця реформ — величезний план змін, який включає усі офіційні рекомендації та умови від наших партнерів з ЄС, МВФ, Світового банку. Загалом понад 200 реформ на 2024 рік.
Цей інструмент допоможе систематизувати всі реформи та умови, перевіряти стан їх виконання, пріоритезувати реформи залежно від їх впливу на економіку та відновлення.
За словами Глави Уряду, допомога партнерів потрібна в усуненні макроекономічних ризиків, а це можливо завдяки довгостроковим програмам зовнішнього фінансування. Також потрібна підтримка у швидкому відновленні, що включає, зокрема, доступ до зовнішніх ринків та покращення логістики. Важливими для швидкого зростання є зовнішні інвестиції та трансфер технологій від партнерів.
Денис Шмигаль наголосив, що є конкретний перелік пріоритетних галузей для інвестицій. Це оборонна галузь, енергетика, критична сировина, переробка в агросекторі та будівництво, що включає виробництво будівельних матеріалів.
Прем’єр-міністр подякував усім членам Платформи за відданість спільним цілям, ефективну координацію і готовність підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.
-
09:50Аномальна спека триває: в області прогнозують до +37 градусів
На Черкащині продовжиться спека. За прогнозом синоптиків 9 липня буде сонячна погода з аномально високими температурами. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Кілька важливих рішень за цей день. Передусім сьогодні я підписав укази про відзначення званням Героя України Назарія Гринцевича та Дмитра…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 9 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 09.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 029 660 (+1 050) осіб; танків ‒ 11 000 (+5);…
08:45 -
07:51Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 9 липня
Понад шість годин поспіль Черкащина була на тривозі. Ворожі атаки відбивали сили ППО, мобільні вогневі групи. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом…
07:51 -
16:30Безбар’єрність – це коли можеш: у ДПС області працюють над доступністю просторів
Фізична, інформаційна та цифрова доступність. Державна податкова служба області активно впроваджує безбар'єрність у просторах для зручності громадян та їх якісного обслуговування. Так, приміщення Центрів обслуговування…
16:30 -
15:53Новий формат навчання для українських дітей за кордоном: як зареєструватися
Українознавчий компонент – це скорочена програма для дітей, які тимчасово живуть за кордоном. Вона дає змогу вивчати лише ключові українські предмети 5–8 годин на тиждень.…
15:53 -
15:45Черкащина вже жнивує
https://youtu.be/kl2AXchuESY В області розпочалися жнива. Черкаські аграрії активно працюють у полях. За перший тиждень вони обмолотили понад 560 га озимого ячменю. Про це повідомив начальник…
15:45 -
14:24В Україні масштабується послуга раннього втручання
За ініціативи Мінсоцполітики України, Кабінет Міністрів запровадив надання соціальної складової послуги раннього втручання та затвердив порядок реалізації цього експериментального проєкту. Наразі в Україні діють понад…
14:24 -
14:04Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Представників регіонального бізнесу запрошують на чергову онлайн-зустріч у межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”, що діє при Черкаській ОВА. Цього разу обговорюватимуть тему ліцензування,…
14:04 -
11:56Доступні кредити 5-7-9%: За тиждень підприємці отримали 833 пільгові кредити
За минулий тиждень у межах державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 833 пільгові кредити. Загальна сума становить 2,2 млрд грн, зокрема…
11:56 -
11:01єВідновлення: Більше 115 тис. родин скористалися програмою
За час дії урядової програми єВідновлення нею скористалися більше 115 тис. українських родин, отримавши кошти на відновлення пошкоджених домівок або придбання нового житла за…
11:01 -
10:20Пакунок школяра: Держава надаватиме гроші на підготовку “першачків” до школи
Уряд розробляє нову програму "Пакунок школяра" для підтримки родин з дітьми. Мета – створити умови, за яких родини з дітьми мають державну підтримку. Особливо в…
10:20