Денис Шмигаль: Мета України — набуття повноцінного членства в ЄС та ОЕСР

Зміцнення відносин із Організацією економічного співробітництва та розвитку завжди було для України одним із ключових пріоритетів. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-виступу в публічній дискусії «Співпраця з ОЕСР та нові горизонти для українського антикорупційного порядку денного», що відбувся за участі керівника Офісу Президента Андрія Єрмака та Генерального секретаря ОЕСР Матіаса Корманна.

Також були присутні Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас та Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

«Ворог впевнений, що воєнні дії поставлять під загрозу наш економічний розвиток та впровадження реформ. Але у відповідь ми навпаки активізуємо наше партнерство з розвиненими країнами та міжнародними організаціями. Статус України як кандидата в ЄС — яскраве тому свідчення», — підкреслив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр відзначив, що мета України — набуття повноцінного членства як у Європейському Союзі, так і в ОЕСР. За його словами, ОЕСР багато років підтримувала нашу країну на шляху економічних перетворень і модернізації державних інституцій та управління.

«Разом ми досягли неймовірних результатів у різних сферах, таких як антикорупційна реформа, вдосконалення податкової системи, інвестиції, зелена економіка, підприємництво та конкурентна політика, корпоративне та державне управління, освіта, енергетика, децентралізація тощо. Час рухатися далі», — наголосив Глава Уряду.

Прем’єр-міністр нагадав, що під час Міжнародної конференції з питань відновлення України у місті Лугано він передав Матіасу Корманну заявку щодо набуття Україною членства в ОЕСР. Крім того, за політичної підтримки Президента України й за ініціативи керівника Офісу Президента Андрія Єрмака 2 серпня був направлений запит України на приєднання до Робочої групи з питань хабарництва.

«Україна вже розпочала підготовку плану післявоєнної відбудови. І ми бачимо ОЕСР важливим партнером у процесі нашого відновлення, а приєднання до Робочої групи — одним із заходів, які Уряд України включає в цей план відновлення. Адже ми прагнемо, щоб відбудова України базувалася на надійних міжнародних стандартах і сприяла глобальному процвітанню», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр також привітав рішення Ради ОЕСР про створення регіонального офісу в Україні та закликав представників центральних органів влади надати максимальне сприяння ОЕСР у відкритті їхнього офісу.

Матіас Корманн зі свого боку відзначив, що ОЕСР стоїть пліч-о-пліч з Україною та рішуче налаштована підтримувати відновлення й відбудову України. Він підкреслив, що заявка України на приєднання до ОЕСР, яку передав Прем’єр-міністр у Лугано, є відображенням рішучої налаштованості провадити реформи і дотримуватися стандартів ЄС та ОЕСР.

Стрічка новин