Де українцям можна отримати безоплатну психологічну та психіатричну допомогу
Стигма й упередження – не єдині завади звернень по професійну психологічну допомогу. Часом людина просто може не знати, куди звернутися по безоплатні психологічні та психіатричні послуги.
Відчуваєте, що потребуєте психологічної підтримки, але не знаєте, який саме спеціаліст вам потрібен і чи потрібен взагалі, – зверніться до свого сімейного лікаря. Він зможе, за вашою згодою, провести діагностику та у разі потреби скерує до профільного спеціаліста. Але, нагадуємо, звернутися до психіатра чи психотерапевта можна також напряму, без направлення сімейного лікаря.
Варто зазначити, що кожен третій лікар «первинки» вже пройшов підготовку з ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги з використанням керівництва mhGAP*.
Про те, які саме послуги з підтримки ментального здоров’я можна отримати у сімейного лікаря, читайте за посиланням: http://surl.li/nbgss
Також понад 700 медзакладів первинної меддопомоги в Україні надають послуги за пакетом «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».
Загалом нині понад 11 000 лікарів в Україні у майже 4 000 місць надання медпослуг надають послуги пацієнтам за напрямом «Психологічна та психіатрична допомога».
Знайти медзаклад і потрібного фахівця (психолога, психотерапевта, психіатра, дитячого лікаря та ін.) можна на дашборді НСЗУ (https://cutt.ly/xwu337x2). Карта складається з однієї сторінки, на якій розміщено актуальну інформацію про надавачів медичної допомоги за напрямом «Психологічна та психіатрична допомога» з деталізацією за видами допомоги. Сторінка постійно оновлюється, тож пацієнти завжди мають повну й актуальну інформацію (дату останнього оновлення даних на дашборді зазначено у лівому нижньому куті дашборду).
У таблиці під картою наведено інформацію про громаду, адресу, контакти (телефон) місця надання послуг, а також назву пакету послуг, на надання яких у надавача є договір з НСЗУ.
На сторінці також графічно представлено дані про розподіл надавачів за видами допомоги та розподіл лікарів за посадами.
Щоб швидше й ефективніше отримати інформацію про надавачів медпослуг, можна використовувати фільтри за категоріями:
- область,
- громада,
- населений пункт,
- надавач допомоги,
- вид допомоги,
- посада лікаря.
Для отримання деталізованої інформації можна також обирати заклад (заклади) безпосередньо на карті або таблиці, а також відповідний показник на діаграмах.
Детальніше про те, як скористатися дашбордом, читайте за посиланням: http://surl.li/nbfop
* mhGAP (Mental Health Gap Action Programme) – це глобальна флагманська програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоров’я шляхом залучення неспеціалізованих із ментального здоров’я кадрів (наприклад, сімейних лікарів) до надання допомоги людям із психічними розладами. Керівництво mhGAP та його версія для надзвичайних гуманітарних станів пропонує медичним працівникам, які не є спеціалістами у сфері психічного здоров’я, протоколи оцінки та ведення поширених психічних розладів, таких як депресія, гостра реакція на стрес, посттравматичний стресовий розлад, суїцидальна поведінка, розлади, пов’язані зі вживанням психоактивних речовин та інших ПНПР розладів.
За інформацією МОЗ України
-
17:23У кожній громаді: Ігор Табурець про розширення мережі ветеранських просторів на Черкащині
Мережу ветеранських просторів розбудовують на Черкащині. Такі осередки мають функціонувати в усіх тергромадах області. На цьому наголосив очільник області Ігор Табурець. – Наші захисники, захисниці,…
17:23 -
17:08Сім’ї полонених або зниклих безвісти ветеранів можуть отримати відомості з ЄДРВВ через ЦНАП
Продовжуємо впроваджувати послуги у Центрах надання адміністративних послуг для Захисників та Захисниць та їхніх родин. Відтепер родини полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть отримати відомості…
17:08 -
15:33Діалог влади та бізнесу: зміни в податковому законодавстві (АНОНС)
Черкаська ОВА запрошує на онлайн-зустріч підприємців області. Захід відбудеться в межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”. Цього разу учасники обговорять зміни та чинні норми…
15:33 -
13:04Реформа меліорації на Черкащині: 17 організацій водокористувачів та відновлення зрошення на площі понад 10 тис. га
У зв’язку з кліматичними змінами частина Черкаської області поступово перейшла до степової зони. Підвищення температури повітря та зменшення кількості опадів спонукали аграріїв не лише збільшувати…
13:04 -
11:48Як отримати допомогу на проживання ВПО?
Уряд продовжив виплати для внутрішньо переміщених осіб ще на 6 місяців. Призначення відбувається автоматично, із новою заявою звертатися не потрібно. Це частина Зимової підтримки –…
11:48 -
11:29Гранти для молоді: 12 млн грн на започаткування власної справи
Ще 23 українці віком до 25 років стали переможцями молодіжної складової грантової програми «Власна справа» за результатами чергової хвилі. Вони отримають 3 млн грн на…
11:29 -
11:03Епідситуація щодо грипу та ГРВІ на Черкащині
Циркуляція вірусів грипу, що встановлена у 12 (48%) регіонах, свідчить про регіональне географічне поширення вірусів грипу в Україні. У Черкаській області, за попередній тиждень, із 6…
11:03 -
10:44Триває прийом заявок від громад на встановлення когенераційних установок
Міністерство розвитку громад та територій України запрошує громади долучитися до програми підтримки «Програма відновлення України III», реалізованої у співпраці з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Одним…
10:44 -
10:22Гранти на власну справу, садівництво та тепличне господарство: відновлено подання заявок
На порталі Дія відновлено можливість отримати гранти на власну справу, садівництво та тепличне господарство. Про це інформують у Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Грант…
10:22 -
09:54Відтепер оформлення ДТП можливе без виклику поліції
Новий Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» дещо змінив і розширив умови, за якими можна складати європротокол і виклик поліції…
09:54 -
09:36В Україні затвердили базові кваліфікаційні рівні операторів безпілотних літальних апаратів
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Система складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР), кожен з яких визначає можливості та…
09:36 -
08:41Загальні бойові втрати противника станом на 14 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 14.01.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 811090 (+1330) осіб, танків ‒ 9767 (+3) од, бойових броньованих машин…
08:41