Ціна на тепло та гарячу воду не буде змінюватися протягом всього опалювального сезону, – голова Черкаської ОДА та мер Черкас розповіли про Меморандум (фото, відео)
За ініціативи Президента України Володимира Зеленського 9 лютого цього року підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України. Це забезпечить стабільне проходження цього опалювального сезону та підготовку до наступного опалювального сезону.
Меморандум укладено між Кабінетом Міністрів України в особі Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова та першого заступника Міністра енергетики України Юрія Вітренка, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз України» і мерами українських міст.
Про результати Меморандуму розповіли голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко та міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
– Меморандум гарантує до кінця опалювального сезону, що споживачі безперебійно отримуватимуть опалення у свої домівки. Вартість послуги постачання теплової енергії та гарячої води у багатоквартирні будинки протягом цього опалювального сезону не зміниться, – наголосив Олександр Скічко.
Меморандум також передбачає, що підприємства теплопостачання гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла і постачання його в домогосподарства упродовж всього опалювального періоду.
Для цих підприємств передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсації різниці у вартості газу з державного бюджету.
– Уряд дав доручення Державним органам влади (Мінрегіону та Міненерго України) спільно з НАК «Нафтогаз України» та Асоціацією міст України опрацювати джерела компенсації різниці між цінами природного газу для тепловиків з зазначенням, що фінансові зобов’язання по виконанню пунктів Меморандуму не будуть покладені на органи місцевого самоврядування. Наголошую, що вся компенсація буде здійснена за рахунок державного бюджету, – сказав очільник області.
Також Олександр Скічко наголосив, що тарифне питання має бути позбавлене будь-яких маніпуляцій:
– Зараз ситуація контрольована. Це не ідеальний вихід із ситуації, а компромісний тимчасовий варіант. До 1 вересня 2021 року НАК «Нафтогаз України» і НКРЕКП мають запровадити постійне рішення на наступний опалювальний сезон. Щоб він минув спокійно, гладко, у теплі, а ще краще – з меншими тарифами.
За словами міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, напередодні підписання відбувалося декілька конструктивних зустрічей – нині між центральною і місцевою владою “розпочався діалог”:
– Дуже важливо, що діалог існує і є результат. Як орган місцевого самоврядування, ми обіцяємо дотримуватися Меморандуму та не підвищувати ціни. Важліво, що держава взяла на себе певні зобов’язання компенсації.
Як резюмував голова ОДА Олександр Скічко, меморандум – це тимчасове компромісне рішення. Уряд доручив НАК «Нафтогаз України», НКРЕКП розробити та запровадити до 1 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання. Це дозволить уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021–2022 років.
-
14:15Українські аграрії обмолотили вже 98% від прогнозованих площ
В Україні намолочено 72,9 млн тонн нового врожаю зернових та олійних культур. Його зібрали на площі 19,5 млн га. Загалом зібрано 53,4 млн тонн зернових…
14:15 -
14:12Держава виплатила українцям 119 млн грн Національного кешбеку за жовтень
21-22 листопада громадяни отримали на рахунки кешбек, накопичений в жовтні за купівлю українських товарів. Сума виплати становила 119,2 млн грн, кошти отримали 1,22 млн українців.…
14:12 -
11:33Мінветеранів спільно з МОЗ та НСЗУ анонсували новий пакет медпослуг для ветеранів і ветеранок
Відомства презентували пілотний проєкт щодо розширення доступу до медичних послуг для ветеранів війни. На заході були присутні міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова, міністр…
11:33 -
09:05Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи – згадує дві українські революції, вшановує те, які українці насправді. Сьогодні ж наш божевільний…
09:05 -
08:58Загальні бойові втрати противника станом на 22 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 22.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 728300 (+1050) осіб,танків ‒ 9399 (+1) од,бойових броньованих машин ‒ 19156 (+13)…
08:58 -
17:10Ігор Табурець про розвиток альтернативної енергетики на Черкащині
https://youtu.be/NgCI1sDrQoI На Черкащині динамічно розвивають альтернативні джерела енергетики. Про проміжні результати розповів очільник Черкащини Ігор Табурець. - Лише за цей рік на Черкащині маємо +12…
17:10 -
16:22Недуга, що молодшає: черкаська лікарка розповіла, як розпізнати інфаркт міокарда
Наразі в Україні середній вік пацієнта з інфарктом міокарду - 40 - 60 років. Утім непоодинокі випадки пацієнтів із інфарктом міокарду у віці 30 -…
16:22 -
16:13Тетяна Клименко розповіла про втілення проєкту “Відкриті архіви”
На Черкащині розширюють доступ до історії. З цією метою упроваджують культурно-просвітницький проєкт “Відкриті архіви”. Представила проміжні результати його упровадження директорка державного архіву Черкаської області Тетяна…
16:13 -
16:06Рушники Олександри Теліженко на виставці в Марокко
У Королівському інституті берберської культури в Рабаті відкрилася виставка «Рушниковий гай: світ українського рушника» черкаської майстрині Олександри Теліженко. Про це повідомляють в управлінні культури та…
16:06 -
15:32«е-Рослинництво»: в Україні впроваджено новий сервіс
Постанову №1309 «Деякі питання створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» ухвалив Кабінет міністрів України. Документ набуває чинності 1 грудня 2024 року.…
15:32 -
14:19День Гідності та Свободи: черкащани вшанували подвиг борців за Україну
Цьогоріч минає 20 років від Помаранчевої революції, 11 – Революції Гідності. З нагоди Дня Гідності та Свободи в обласному центрі відбулися пам’ятні заходи. Світлу пам'ять…
14:19 -
13:14Підприємства Черкащини отримали гранти від держави на розвиток тепличного господарства
Дев’ять підприємств області отримали 37 млн грн, з них 11 – на будівництво теплиць. Кошти спрямовані в межах грантів від держави на розвиток тепличного господарства…
13:14