Цифрові лідери: п’ять громад Черкащини увійшли у ТОП-100 України за рівнем диджиталізації

П’ять громад Черкащини увійшли до ТОП-100 найбільш цифровізованих в Україні. Презентувало рейтинг на форумі «Digital Power Summit 2024: цифрове лідерство громад» Міністерство цифрової трансформації України.

Серед найбільш цифровізованих громад області – Жашківська, Кам’янська, Смілянська, Уманська та Черкаська.

Перелік кращих громад уклади за результатами Індексу цифрової трансформації територіальних громад. Цей індекс дає об’єктивну оцінку рівня цифрових послуг та стану диджитал-інфраструктури в українських громадах. Він ґрунтується на вимірюванні п’яти ключових показників:

• цифрова економіка в громадах;
  • розвиток цифрових навичок населення;
  • цифрова інфраструктура;
  • цифровізація публічних послуг;
  • цифрова трансформація органів місцевого самоврядування.

– Індекс цифровізації допоможе громадам визначити свої сильні та слабкі сторони в цифровій сфері, а також сприятиме кращому ухваленню управлінських рішень щодо розвитку диджитал-інфраструктури, – зазначає заступник очільника області з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Свєрчков.