«Ці послуги мають бути доступними широкому загалу», – Наталія Кравченко про базові сервіси з ментального здоров’я

Піклуватися про своє ментальне здоров’я просто, вільно та будь-де. Саме такими мають бути базові послуги з психологічної підтримки. Як вибудувати діючу систему надання ментальної підтримки населенню України йшлося на семінарі «Всеукраїнська програма ментального здоров’я: Регіональна координація» із заступниками голів обласних військових адміністрацій.

Семінар проводив Координаційний центр КМУ / Mental Health UA в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська Напрацювання Черкащини у галузі ментального здоров’я представила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко.

– Кожен з нас має зупинитися на хвилину і дати собі чітку відповідь на питання «Ти як?», адже від нашого з вами ментального стану залежить наша дієздатність, мотивація та загалом моральне здоров’я усього суспільства, – відзначила Наталія Кравченко. – Звертатися за допомогою – це нормально. І ця психологічна підтримка повинна бути доступною на місцях. Зараз ми розбудовуємо систему сервісів з ментального здоров’я на Черкащині. Розвиваємо цей напрямок у межах роботи Центру підтримки цивільному населенню.

Під час семінару обговорили результати опитування надавачів та отримувачів послуг у сфері ментального здоров’я. Крім того, для заступників голів обласних військових адміністрацій був проведений тренінг з посилення власної стійкості.

Нагадаємо, матеріали щодо самодопомоги та підтримки близьких тепер доступні на регіональному телеграм-каналі «ЧЕРКАЩИНО – ТИ ЯК?». Підписуйтеся: https://t.me/CheHowAreYou

Довідково:

Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олена Зеленська забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертного партнерства та підтримки World Health Organization (WHO). Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ.

Гарячі лінії психологічної допомоги:

  • Лінія Національної психологічної асоціації 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні). Телефони для зв’язку з-за кордону доступні тут
  • Урядова «гаряча лінія» 1545, з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю – 1547 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» 0 800 210 160 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Лінія емоційної підтримки МОМ – 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
  • Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine 7333 (цілодобово)
  • Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів 0 800 33 20 29 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116111 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
Стрічка новин