Черкаський онкологічний диспансер очолив процес розвитку трансплантації, – Олександр Скічко (фото)

Сьогодні, 3 лютого, напередодні Всесвітнього дня боротьби проти раку, голова Черкаської ОДА Олександр Скічко ознайомився з роботою Черкаського обласного онкологічного диспансеру.
Під час візиту голова обласної адміністрації Олександр Скічко та голова обласної ради Анатолій Підгорний нагородили відзнаками працівників диспансеру.
На сьогодні заклад забезпечує потреби усієї України, також на лікування приїздять й іноземні громадяни. Наразі cтоять на обліку 41 тисяча хворих.
– Цьогоріч для Черкащини планується виділення 19 мільйонів державних коштів, яких вистачить мінімум на 25 пересадок кісткового мозку. Так само будемо робити все можливе для спрямування коштів і на операції з трансплантації. Саме тепер завершується етап встановлення обладнання для відділення трансплантації, завдяки чому наші пацієнти матимуть ще більш якісні медичні послуги, говорить голова ОДА.
Додавши, що завдяки зусиллям Президента та команди в розвитку процесу трансплантації органів у рамках медреформи по всій країні були ініційовані відповідні пілотні проекти.
У ході візиту голова ОДА оглянув Обласний центр реконструктивної та малоінвазивної онкоурології, діалізне приміщення для потреб онкохворих пацієнтів. А також лікувально-діагностичний гематологічний центр.
– Черкаський обласний онкологічний диспансер не просто не є осторонь – він очолив цей процес. У нас вже проведено 31 аутологічну трансплантацію стовбурових клітин від донорів. А наші лікарі виконали дві пересадки нирки – від матері до дитини. Своєю важкою працею й неймовірним талантом вони творять нову історію життя кожного пацієнта. Це – знак якості та позитивних змін у медичній галузі регіону. І Обласна державна адміністрація спільно з Обласною радою сьогодні їх також відзначили. Також окремо хочу подякувати всім меценатам, небайдужість та завзяття яких дуже допомагають долати проблеми онкології в нашому краї.
Під час зустрічі спільно із директором Черкаського обласного онкодиспансеру Віктором Парамоновим Олександр Скічко обговорив потребу у формуванні бази даних донорів.
– Скоординуємо зусилля УМВС України в Черкаській області, ДСНС, нотаріату – всіх служб, що задіяні в реалізації Закону про трансплантацію. І вже в цю п’ятницю за участю керівника Українського центру трансплант-координації МОЗ України Дмитра Коваля узгодимо робочі моменти для повноцінного запуску цього процесу. Окреме питання нашої уваги – реєстр тих, хто потребує пересадки органів, – він має бути максимально прозорий і справедливий, – наголосив Олександр Скічко.