Черкаський обласний онкологічний диспансер підписав договір з НСЗУ
Черкаський обласний онкологічний диспансер підписав договір з Національною службою здоров’я України на лікування хворих методом гемодіалізу в амбулаторних умовах. Відтепер, згідно з Програмою медичних гарантій, пацієнти, які потребують позаниркового очищення крові, можуть безкоштовно проходити процедуру в підрозділі гемодіалізу Центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології.
За словами завідувача обласного центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології Черкаського обласного онкологічного диспансеру Романа Морару-Бурлеску, зараз фахівці здійснюють важливу процедуру гемодіалізу.
– Це насамперед необхідно для хворих, – наголосив він. – По-перше, проблематично, коли пацієнти потребують хірургічного втручання, але перебувають на постійному хронічному гемодіалізі. Після оперативних масивних утручань у деяких хворих відбуваються гострі пошкодження нирок, тому опісля необхідно здійснювати гемодіаліз, – пояснив Морару-Бурлеску.
Яку можливість дає пакет послуг від НСЗУ для підрозділу гемодіалізу?
По-перше, лікування пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю є безкоштовним. До пакету послуг зараховані: первинний огляд та подальше спостереження, контроль ефективності діалізного лікування, проведення гемодіалізу із забезпеченням необхідними медичними засобами та витратними матеріалами. Також у цьому переліку є: лабораторні дослідження, запобігання інфекційним ускладненням та тромбозу, медикаментозне лікування анемії.
По-друге, раніше пацієнт, який потребував позаниркового очищення крові, мав обирати заклад відповідно до місця проживання. Зараз хворий може отримати послугу в будь-якій лікарні, що надає послуги амбулаторного гемоділізу та має контракт з НСЗУ.
Які умови створені для проведення процедури?
У клініці сформована команда кваліфікованих фахівців, як-от: лікарів-нефрологів та анестезіологів, що здійснюють постійний нагляд за хворими нефрологічного профілю та після трансплантації нирки. За бажанням пацієнт може проконсультуватися зі спеціалістами інших відділень.
Також у підрозділі гемодіалізу створені комфортні умови для проведення процедур. За допомогою найсучаснішого апарату «Fresenius 5008S» можна здійснювати високоефективну очистку крові за допомогою різних режимів, зокрема й гемодіафільтрацію. Цей апарат використовуємо не тільки для хворих, які вже проходять гемодіаліз, але й для тих, що з певної причини госпіталізують у наш заклад (з приводу планової операції або онкопатології за направленням). А також для людей, які приїжджають для трансплантації нирки.
Інноваційність системи полягає у водоочищенні, бо це – один з найбільш важливих складників під час проведення процедури. В обладнанні встановлені одноразові фільтри, а вода надходить до апарату в онлайновому режимі.
Для пацієнтів створена окрема палата, де розміщено медичне багатофункціональне ліжко, кондиціонер, телевізор і вбиральня. У сусідній кімнаті – пост медсестри, яка наглядає за хворим.
Скільки пацієнтів можуть обслуговувати?
Від початку функціонування підрозділу вже провели близько тридцяти процедур з гемодіалізу. Нині у нас є можливість лікувати чотирьох пацієнтів. Вони перебувають тут чотири години тричі на тиждень: у понеділок, середу та п’ятницю або ж у вівторок, четвер та суботу (1-2 зміни). Поки що постійних пацієнтів немає, але двоє зараз на підготовчому етапі.
Які чинники впливають на ефективність процедури?
До чинників, що впливають на ефективність процедури з боку пацієнта, зараховують: загальний стан, наявність супутніх захворювань, стан судинного доступу (артеріовенозної фістули чи центрального венозного катетера). Щодо обладнання – модальність процедури, якість водоочищення, своєчасне технічне обслуговування та амортизація обладнання.
Хто може безкоштовно отримати процедуру гемодіалізу?
Безкоштовно послуга надається людям з IV-V стадіями хронічної хвороби нирок, неуточненою нирковою недостатністю. Нині в Україні також є можливість так званого «гостьового діалізу». Цим можуть скористатись хворі, яким потрібно поїхати в інше місто (наприклад у відрядження чи відпустку). Пацієнт має попередньо зателефонувати в клініку, де проводять амбулаторний гемодіаліз, а також отримати електронне направлення у свого нефролога. У результаті процедуру можна пройти безкоштовно в будь-якій медичній структурі, що надає такі послуги, зокрема і в нашій.
Як пацієнт може потрапити на гемодіаліз у заклад?
Насамперед, усі пацієнти, які потребують гемодіалізу, мають укласти декларацію з сімейним лікарем (дані повинні бути зазначені в електронній системі охорони здоров’я). Далі сімейний лікар дає направлення на консультацію до нефролога, а лікар-нефролог в свою чергу виписує хворому направлення на гемодіаліз.
-
12:54Стан енергосистеми України 27 січня
Споживання електроенергії залишається на тому ж рівні, що 26 січня. Відповідно, в енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності. Внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції…
12:54 -
11:56Звернення Президента України з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
https://youtu.be/Zngning_eO4 Сьогодні, як і завжди, Україна вшановує пам’ять мільйонів жертв Голокосту. Ми знаємо й пам’ятаємо, що байдужість убиває разом із ненавистю. Байдужість і ненависть завжди…
11:56 -
11:36«Ваш фронт важливий!» – очільник області привітав держаудиторів із професійним святом
Нині відзначають 30-річчя від дня створення контрольно-ревізійної служби України. У день професійного свята держаудиторів привітав начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Ми з вами…
11:36 -
10:28В Україні запрацював електронний реєстр відповідальних за введення в обіг медичних виробів
Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 грудня 2022 року № 2311 затверджено у новій редакції порядок ведення реєстру осіб, відповідальних за введення медичних виробів,…
10:28 -
09:25Понад 80% українців вважають важливою політику національної памʼяті – опитування
Понад 80% українців вважають важливою політику національної памʼяті. Такі дані оприлюднив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва за результатами опитування, яке Демініціативи провели спільно з соціологічною службою…
09:25 -
09:14Три головні завдання Координаційної платформи донорів для України
Одним із головних завдань Координаційної платформи донорів для України є забезпечення прогнозованої, ритмічної бюджетної підтримки у 2023 році. Допомога у фінансуванні дефіциту бюджету є критично…
09:14 -
08:21Загальні бойові втрати противника станом на 27 січня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 27 січня 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 124710 (+850) осіб ліквідовано…
08:21 -
08:18Президент провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача
Президент України Володимир Зеленський у четвер провів чергове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. Було заслухано доповіді командувачів військ оперативних напрямків щодо поточного стану справ на фронті,…
08:18 -
08:16Російську агресію можна й треба зупиняти лише адекватною зброєю – звернення Президента України
https://youtu.be/6IMCKiHxoOg Бажаю здоровʼя, шановні українці! Сьогодні ми витримали черговий масований ракетний удар терористів. Удар, який повністю підтверджує все те, про що ми говорили з партнерами…
08:16 -
17:05Освітній процес у черкаській області організовано на належному рівні, – Сергій Шкарлет
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет з робочим візитом перебуває на Черкащині. Він разом з начальником Черкаської ОВА Ігорем Табурцем,…
17:05 -
16:52Держгеокадастр Черкаської області торік видав понад 44 тисячі витягів із технічної документації про НГО
Спеціалісти Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області протягом 2022 року на підставі заяв, отриманих від фізичних та юридичних осіб, сільськогосподарських товариств і фермерських господарств, сформували й видали…
16:52 -
16:42Безпека учнів – одне із ключових завдань, – Ігор Табурець про освітній процес
На Черкащині діє потужний освітній фронт. Із тим, як галузь адаптується до роботи в умовах повітряних тривог, відключень електроенергії та інших викликів, ознайомився міністр освіти…
16:42