Черкаський МЕФ-2024: інвестування в людський капітал

Черкаський МЕФ-2024: інвестування в людський капітал

Збереження та розвиток людського капіталу в умовах війни, шляхи подолання кадрового дефіциту, стратегії бізнесу та науковий підхід до демографії країни. Ці питання обговорили учасники панельної дискусії “Людський капітал у часи випробувань: збереження, відновлення та розвиток”  під час Черкаського міжнародного економічного форуму-2024. Він відбувся 29 листопада на Черкащині.

Учасниками дискусії стали директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова, голова правління EasyBusiness Дмитро Ливч, директор департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП Павло Мороз, заступник медичного директора Superhumans Center Володимир Гловацький і директорка з управління персоналом SenseBank Олена Велика. Модерував обговорення Олег Хмелевський, заступник голови ГО “Асоціація підприємців-ветеранів АТО”.

Черкаський МЕФ-2024: інвестування в людський капітал

Директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова окреслила демографічні виклики, з якими стикається Україна. Вона додала, що драйвером розвитку країни в майбутньому стануть центральні області. І Черкащина, зокрема. Втім нині надважливим питанням є нарощування людського капіталу, без якого не можливий подальший розвиток.
– Ми маємо скорочення населення, що спричиняє брак робочої сили, демографічне старіння та надмірне навантаження на працездатних громадян, – зазначила вона. – Це впливає на всі сфери: від пенсійного забезпечення до охорони здоров’я. Найбільшим нашим досягненням зараз є згуртованість. І нам треба використати цей потенціал.

Черкаський МЕФ-2024: інвестування в людський капітал

Як підтримують своїх працівників бізнеси – розповів директор департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП Павло Мороз. 

-Для нас люди – це найбільша цінність, – зауважив він. – У нашій компанії працює 27 тисяч співробітників. 2600 зараз у лавах ЗСУ. Ми створили центр підтримки для ветеранів, який допомагає їм адаптуватися та знайти себе в цивільному житті.

Бізнес має дбати про людський капітал та вкладатися в його збереження, переконана директорка з управління персоналом Sense Bank Олена Велика. 

– Людський капітал – це не просто людина, а це те, що ми даємо, щоб вона була ефективною, коли ми не сприймаємо робітників як ресурс, – наголосила Олена Велика. – Якщо бізнес не інвестує в розвиток своїх співробітників, він не зможе вижити в довгостроковій перспективі. Ми повинні бути чуйними до потреб людей, надавати їм можливості для розвитку та підтримки.

Черкаський МЕФ-2024: інвестування в людський капітал

Важливим аспектом є повернення ветеранів і ветеранок до цивільного життя через самореалізацію на роботі, відкриття власної справи чи поновлення призупиненого через війну бізнесу. Про інструменти для цього розповів заступник голови ГО “Асоціація підприємців-ветеранів АТО” Олег Хмелевський. 

Черкаський МЕФ-2024: інвестування в людський капітал

Дискусія підкреслила, що співпраця бізнесу, громади та держави є ключовою для збереження людського капіталу. Учасники акцентували на підтримці ветеранів, безбар’єрності на робочих місцях та інвестиціях у персонал для подолання демографічних викликів.

Зауважимо, на Черкаському міжнародному економічному форумі обговорили питання державної політики для економічного зростання, а також фактори економічного відновлення.

Стрічка новин