Черкаський МЕФ-2024: фактори економічного відновлення

 Черкаський МЕФ-2024: фактори економічного відновлення

Як розвиватися бізнесу в умовах війни? Які є успішні кейси? Які можливості можна залучити? Ці та інші питання економічного відновлення обговорили учасники наймасштабнішої бізнес-події року – Черкаського міжнародного економічного форуму-2024. Він відбувся на Черкащині 29 листопада.  

Відкриваючи форум, начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець наголосив, що одним із пріоритетів в області є економічна стійкість, що неможлива без якісної комунікації з підприємцями та підтримки. Що впливає на розвиток бізнесу – обговорили учасники другої панельної дискусії “Фактори економічного відновлення”. 

Ділилися досвідом у цьому питанні представники приватного бізнесу та державної влади. Зокрема, директор департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак, голова ГС “Всеукраїнська Аграрна Рада”, президент Асоціації виробників молока України Андрій Дикун, член правління ПрАТ “Експортно-кредитне агентство” Денис Гарасюта, керівник ТОВ “Група Венето” Олександр Жученко та директор Представництва ZPP в Україні Назарій Волянський.

 Черкаський МЕФ-2024: фактори економічного відновлення

Попри виклики війни, ТОВ “Група Венето” збільшила свої показники на 40% і здобула визнання на міжнародному рівні. Про це розповів керівник компанії Олександр Жученко. Водночас він відзначив потребу у кваліфікованих робітниках та поділився стратегією того, як примножити людський капітал, яку вже втілили у “Група Венето”.

– Кожен підприємець повинен шукати можливості, щоб розвиватися, – наголосив Олександр Жученко. – Ми повинні в Україні виробляти все. А що не вміємо – навчитися. Краще, ніж ми самі, нам ніхто не допоможе. Економіка теж потрібна, тому ще є й війна економік. Україна має потенціал, має можливості. І тільки разом, працюючи на перемогу, ми її зможемо здобути. 

Як підтримують людський капітал, розповів голова ГС “Всеукраїнська Аграрна Рада”, президент Асоціації виробників молока України Андрій Дикун. За його словами, завдяки дуальній освіті, залученню жінок у “традиційно чоловічі професії” та ветеранів вдалося закрити частину кадрового дефіциту. 

– У нас буде високий кадровий голод, тому треба починати боротися за наших фахівців уже сьогодні, – наголосив він. – Ми маємо потужний потенціал. Наші працівники, особливо ветерани, працюють ефективно, адже вони мотивовані і готові розвиватися. Утім насамперед нам треба виграти війну, а потім все інше.

 Черкаський МЕФ-2024: фактори економічного відновлення

Зростання, попри виклики війни, фіксують чимало виробників країни, зауважив член правління ПрАТ “Експортно-кредитне агентство” Денис Гарасюта. Він розповів про адаптацію підприємств у воєнний час.

-Як агентство ми працюємо над тим, щоб захищати інвестиції від воєнних і політичних ризиків, – зазначив він. – Це дає можливість підприємцям експортувати продукцію і гідно представляти українські компанії на міжнародній арені безпечно та захищено.

73,6 млн тонн врожаю зібрали в Україні цьогоріч попри умови, які складаються в країні через повномасштабне вторгнення.  Держава надає можливості для розвитку сільгоспвиробникам, щоб підтримати їх, переконаний директор департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак. 

 Черкаський МЕФ-2024: фактори економічного відновлення

-Для підтримки бізнесу у сферах рослинництва та садівництвав діє програма грантів, – розповів він. – Уже видано 242 гранти на розвиток садівництва та 73 – на створення теплиць.

Черкаський економічний форум-2024 став платформою для обміну досвідом і рішень щодо відновлення економіки. Попри виклики війни, українські підприємства показують результати.

Стрічка новин