Черкаський МЕФ-2024: державна політика для економіки відновлення
Економіка відновлення: правила гри, інструменти і людський капітал. На Черкащині відбувся Міжнародний економічний форум-2024. Говорили про підприємництво, розвиток бізнесу, державну економічну політику і нарощування людського капіталу.
Важливі аспекти обраної теми обговорили під час трьох дискусійних панелей. Темою першої стала державна економічна політика. Про фактори економічного відновлення йшлося під час другої панелі. Завершальним стало питання «Людський капітал у часи випробувань: збереження, відновлення та розвиток».
Про те, що робить держава задля підтримки та розвитку економіки, говорили народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка, а також народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич та народний депутат України, голова підкомітету з питань регіонального економічного співробітництва і торгівлі Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Олександр Маріковський.
Держава надає значний ресурс для розвитку бізнесу, щоб переробка та виробництво товарів з доданою вартістю було вигідним для всіх. Доступні інструменти та державні ініціативи презентував для виробників заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
– Наша мета – зробити економіку менше сировинною і більше – переробною, щоб ми більше виготовляли у нашій країні товарів із доданою вартістю, щоб було вигідно їх виробляти, щоб було вигідно інвестувати у створення таких виробництв і вигідно експортувати саме товари переробної промисловості з високою доданою вартістю, – наголосив Дмитро Кисилевський. – На це спрямована державна економічна політика «Зроблено в Україні». Наша мета – змінити структуру української економіки. Крім того, навчити наших громадян обирати українське, відрізняти на полицях товари національного виробника і усвідомлювати, що 482 – це про щось хороше.
Курс на впізнаваність української продукції не тільки в межах нашої країни, а й за кордоном тримає Міністерство економічного розвитку України, зауважив заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка. Він наголосив, що зусилля міністерства спрямовані на те, щоб країна стала знаною на світових ринках як виробник якісної конкурентної продукції.
– На жаль, в умовах війни держава мобілізує всі ресурси і рівень втручання в економічні процеси є більшим, хоча ми намагаємося не втручатися там, де не треба, і це теж доволі велика кропітка робота, – зазначив заступник міністра економіки України. – Наша логіка полягає в тому, що ми не повинні бути в тіні бізнесу, ми повинні бути разом із ним, говорити, чути і вибудовувати ефективний діалог. І це дає результат, адже маємо більше розуміння потреб та проблем, які зараз актуальні для підприємництва. Той набір програм «Зроблено в Україні» зародився у діалозі із бізнесом і вже дуже добре допоміг.
Після початку повномасштабної війни економічна політика України спрямована на підтримку національного спротиву. Для цього усі мають виділяти максимальний ресурс, переконаний народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.
– Все повинно бути для того, щоб ми перемогли, – наголосив він. – У 2021 році державне оборонне замовлення було 31 мільярд гривень, щоб купити озброєння у національних виробників або ж імпортувати. У бюджеті-2025 це вже 735 мільярд гривень. Вже зараз Україна краща у світі у дроновому виробництві. Тож закликаю всіх, хто не доєднався – доєднуйтеся та підтримуйте національний оборонний комплекс.
Переваги програми «Ukraine Facility» представив народний депутат України, голова підкомітету з питань регіонального економічного співробітництва і торгівлі Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Олександр Маріковський. Також звернув увагу на важливість розвитку енергетичної незалежності підприємців та розповів про програми для впровадження розподіленої генерації.
Зауважимо, цього року форум зібрав близько 200 учасників. Серед них – відомі українські та іноземні компанії, організації та фонди, керівники малих і середніх підприємств, потенційні інвестори та партнери. Відкрив форум начальник ОВА Ігор Табурець та окреслив основні завдання для обласної влади.
-
16:31У 2024 році обсяг ОВДП у власності фізосіб збільшився на майже 50%, юридичних осіб – на 28%
У 2024 році надходження до Державного бюджету України від облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) склали 640 млрд гривень. Цей обсяг став другим за величиною джерелом…
16:31 -
15:41Минулоріч обласний держгеокадастр надав понад 290 тисяч адмінпослуг у сфері земельних відносин
Упродовж 2024 року землевпорядна служба Черкащини надала більше 290 тисяч адміністративні послуги. Із них 87,9%, тобто понад 255 тисяч – безоплатно. Про це інформують в…
15:41 -
15:41Як оформити електронне посвідчення пенсіонера?
Пенсіонери можуть отримати електронне пенсійне посвідчення в застосунку "Дія". Тепер не треба носити паперові документи – все є в телефоні. За бажанням можна оформити тільки…
15:41 -
15:36Понад 8 млн українців уже отримали кошти за програмою Зимова єПідтримка, — Денис Шмигаль
Уже понад 11 млн заявок надійшло на отримання 1000 грн за програмою Зимова єПідтримка. Понад 8 млн українців уже отримали кошти, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль…
15:36 -
14:56Діалог влади та бізнесу: бронювання працівників (АНОНС)
Черкаська ОВА запрошує підприємців області на онлайн-зустріч. Вона відбудеться в межах комунікаційної платформи “Діалог влади та бізнесу”. Цього разу мова йтиме про бронювання працівників, ураховуючи…
14:56 -
12:25Тепло та дощі: синоптики попереджають про ускладнення погодних умов
Впродовж цього тижня до нашого регіону надходитиме тепле повітря з Африки та Середземномор’я. Тому друга хвиля аномального тепла виявиться більш потужною, ніж попередня. Про це…
12:25 -
10:52Цього року на придбання близько 460 шкільних автобусів буде спрямовано 1,6 млрд грн
Черкащина отримає 31,9 млн грн на закупівлю шкільних автобусів, що сприятиме розвитку очного навчання дітей у сільській місцевості. Уряд загалом виділив 1,6 млрд грн на…
10:52 -
10:43єПідтримка, Національний кешбек, Зимова підтримка, Пакунок малюка: як декларувати отриману допомогу
Державні програми соціальної підтримки стали важливим інструментом допомоги громадянам у різних життєвих ситуаціях. Проте отримання таких виплат має свої особливості, зокрема в частині їх декларування. Чи…
10:43 -
10:21У 2024 році обсяг виданих кредитів за програмою єОселя зріс на 65%
У 2024 році понад 8,5 тисяч українських родин скористалися програмою пільгового іпотечного кредитування єОселя, а обсяг виданих кредитів перевищив 14,6 млрд грн. Такий результат на…
10:21 -
09:17Кар’єра, освіта, соцзахист: як Міноборони планує зробити військову службу привабливою
Докорінно змінити підхід до управління персоналом у сфері оборони, зробити його сучасним та ефективним Міністерство оборони планує завдяки Стратегії залучення, розвитку та утримання людського капіталу…
09:17 -
08:59Загальні бойові втрати противника на 7 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.01.25 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 800010 (+1970) осіб,танків ‒ 9710 (+10) од,бойових броньованих машин ‒ 20189 (+25)…
08:59 -
08:53Звернення Президента України
https://youtu.be/vAPfgLlDuBM?si=Gwt-wOjMTcxGzule Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні провів Ставку, і ще була тривала окрема доповідь Головкома Сирського та керівника Генштабу Баргилевича. Перше – це захист…
08:53