Черкаський гімнаст виборов Ілля Ковтун виборов чотири «золота» і «бронзу» чемпіонату України

17-річний гімнаст Ілля Ковтун виборов чотири «золота» і «бронзу» на своєму першому дорослому чемпіонаті України. Змагання відбулися у Кропивницькому 2-7 квітня, інформують у відділенні НОК України у Черкаській області.

Ілля Ковтун, який за віком ще мав би змагатися з юніорами, вперше виступав на дорослому чемпіонаті й досяг неймовірних результатів. Спортсменові вдалося стати абсолютним чемпіоном із багатоборства та здобути низку нагород на окремих вправах. Ілля зміг перемогти іменитих гімнастів, які мають титули чемпіонів та призерів Олімпійських ігор.
Тож у скарбничці Іллі Ковтуна: гімнастичне багатоборство – “золото”. Фінали на окремих видах: вільні вправи, кінь-махи та паралельні бруси – “золото”, опорний стрибок – “бронза”. Кільця – четверте місце.
Для Черкащини такий результат спортсмена також дуже вагомий. За останні років 20 регіон не мав таких високих досягнень серед гімнастів.
«Ілля гідно виступив на змаганнях, зміг досягнути такого високого рівня на своєму першому дорослому чемпіонаті», – відзначає тренер спортсмена Ірина Надюк.

20-22 квітня в Швейцарії відбудеться чемпіонат Європи з гімнастики спортивної, на якому виборюватимуть ліцензії на Олімпійські ігри в Токіо. Ілля Ковтун стане учасником цього чемпіонату. За словами головного тренер збірної України Геннадія Сартинського в інтерв’ю «Суспільне», Ілля Ковтун – найсильніший у команді саме у багатоборстві. І він цілком може потрапити на Олімпіаду в Пекін, хоча на той момент йому ще навіть не виповниться 18 років.