Черкаські освітяни взяли участь у радіодиктанті до  Дня української писемності

Освітяни Черкащини долучилися до щорічної акції «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності». Про це інформують в управлінні освіти і науки Черкаської ОВА.

Авторкою цьогорічного тексту стала українська письменниця Оксана Забужко. Її текст під назвою «Магія голосу» зачитав поет і військовий Павло Вишебаба.

Водночас захід став платформою для анонсу проєкту «Добраніч», спрямованого на підтримку родин, що виїхали за кордон у пошуках безпеки. Він передбачає збір україномовної дитячої літератури, зокрема книжок, розмальовок і навчальних посібників для створення мовного середовища для дітей українських переселенців. Усі охочі можуть приєднатися до цього проєкту, допомагаючи зберігати рідну мову за кордоном.

– Маємо неперервність зв’язку між українською мовою, традиціями та культурою, – наголосив заступник очільника області Олександр Шамрай. – Українська мова є основою нашої національної ідентичності, що допомагає берегти самобутність і передавати знання наступним поколінням. Такі заходи, як сьогодні, це про нашу єдність. Про силу українського слова.