Черкащина: ситуація з поширенням сказу тварин

За минулий рік на Черкащині побільшало випадків сказу тварин.  Тому є необхідність посилення заходів як контролю, так і профілактики. Про це на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Роман Косенко.

Упродовж 2024 року з метою встановлення або спростування діагнозу проведено 244 дослідження щодо підозрілих у захворюванні сказом тварин.  

У 94 випадках встановлено захворювання, зокрема 39 - серед котів, 38 – собак, 14 - лисиць, 2 – дрібна рогата худоба та 1 єнотовидна собака. 

– Карантинні обмеження застосовувались у 84 випадках, – зауважив директор департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОВА Роман Косенко. – У січні цього року встановлено 9 нових випадків сказу: 5 собак, 3 коти та 1 лисиця. 

Ситуація зі сказу залишається складною, проте контрольованою. Одним із основних аспектів боротьби зі сказом є рання  діагностика сказу, мінімізація ризику поширення та надання своєчасної медичної допомоги при контакті хворої тварини з людиною.   

Джерелом і резервуаром сказу є як дикі та і свійські хижі тварини. Стосовно клінічних ознак, то вони можуть відрізнятися.

– Здебільшого це зміна настрою від лагідного до агресивного, – пояснює  начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держспоживслужби в Черкаській області Юрій Квас. – Домашні тварини можуть кидатися на своїх господарів, відбуваються спазми глотки та виділення слини.  

Основними методами профілактики сказу є вакцинація та контроль над популяцією безпритульних тварин і диких м’ясоїдних, зокрема лисиць.   

Довідково:  

Сказ – це гостра зоонозна вірусна хвороба, до якої сприйнятливі всі теплокровні, зокрема  і людина. Зазвичай захворювання проявляється порушеннями центральної нервової системи, паралічами та закінчується смертю.

Детальніше у відео:

Стрічка новин