Черкащина в п’ятірці регіонів України, де залучено найбільшу кількість безробітних до дуальної форми навчання

Цьогоріч на базі ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», 11 зареєстрованих безробітних за направленням обласної служби зайнятості здобули  професію «швачка» за дуальною формою навчання на замовлення  швейного підприємства ТОВ «Еверс». Нині усі працевлаштовані та реалізують здобуті знання в улюбленій справі.

На сьогодні ще 13 безробітних опановують професію «кравця» на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості на замовлення ПП «Уманська швейна фабрика».

«Професійне навчання зареєстрованих безробітних організовується за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За безробітним, який проходить професійне навчання за направленням служби зайнятості, зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в термінах, що встановлені відповідно до законодавства. Дуальна форма здобуття професійної освіти суттєво відрізняється від традиційної Це нагода порівняти інформацію у підручниках з тим, що показують біля умовного верстата. Організація такого виду навчання передбачає серйозні й відповідальні договірні відносини з навчальним закладом, роботодавцем та безробітним. Тому працевлаштування після навчання складає майже 100%», – зазначає директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Водночас, керівник обласної служби зайнятості переконаний, що дуальна форма навчання підвищуватиме рейтинг і молодих людей та надаватиме переваги для працевлаштування. Адже серед вимог до молодих фахівців, роботодавці часто прописують наявність хоча б мінімального досвіду роботи за фахом.

Зокрема, Черкаська область входить до п’ятірки регіонів України, де залучено найбільшу кількість безробітних до такої форми навчання.

З 2020 року в систему професійного навчання зареєстрованих безробітних впроваджено елементи дуальної форми освіти, коли учні та слухачі опановують теоретичну частину навчання в навчальних закладах, а професійно-практичну безпосередньо на виробництві. Також роботодавець бере  активну участь у розробці робочих навчальних планів та програм і може їх доповнити тими питаннями, які необхідно знати майбутньому працівнику, який буде працювати в нього на підприємстві.

Примітно, що під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука», Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль відзначив важливість дуальної освіти для розвитку національної економіки.

Сприятливе підґрунтя для запровадження дуальної освіти – це галузі, де існує системна проблема нестачі кваліфікованих працівників та службовців. Тож зрозуміло, чому найчастіше готувати для себе працівників за дуальною формою навчання беруться сільськогосподарські компанії та підприємства.

За інформацією Черкаського обласного центру зайнятості

Стрічка новин