Черкащина на другому місці в Україні за кількістю облаштованих робочих місць для людей з інвалідністю
Уявіть, що ваша компанія отримує не тільки лояльних працівників, а й компенсацію від держави за облаштування їхніх робочих місць. І це реальність завдяки Постанові КМУ №893, яка відкриває нові можливості для бізнесу та суспільства.
Завдяки цій програмі, роботодавці можуть отримати до 15 мінімальних зарплат компенсації за створення комфортних умов для осіб з інвалідністю. Цей крок не лише спрощує фінансові витрати, а й дозволяє компаніям долучитися до соціально відповідальної місії — створення інклюзивного середовища.
Процедура максимально прозора та проста. Потрібно офіційно працевлаштувати людину з інвалідністю I або II групи, облаштувати робоче місце відповідно до її потреб і подати необхідні документи до регіонального центру зайнятості. Програма покриває витрати на придбання спеціалізованих меблів, обладнання або допоміжних засобів.
Документи можна подати як в паперовій, так і в електронній формі через портал «Дія». Після перевірки роботодавець отримає компенсацію на свій банківський рахунок протягом п’яти робочих днів.
Які суми компенсацій?
До 106,5 тисяч гривень – за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю I групи.
До 71 тисячі гривень – за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю II групи.
Це урядова програма, яка регулюється Постановою Кабінету міністрів України про «Деякі питання надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю» від 22.08.2024 року.
«Від початку дії програми у Черкасах облаштовано понад 40 робочих місць для людей з інвалідністю. Зокрема, для осіб з інвалідністю I групи – з робочі місця, а для осіб з інвалідністю II групи – 39 місць. Загальна сума компенсації складає близько 3 млн грн.», – зазначає директор Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Джур.
За компенсаційні кошти роботодавці змогли закупити спеціалізовані: комп’ютерне обладнання, техніку, офісні меблі, джерела безперебійного живлення та ін.
Слід також зазначити, що Черкаська область займає другу сходинку в Україні за кількістю облаштованих робочих місць для людей з інвалідністю після Київської області.
Деталі щодо програми та процесу подачі документів можна знайти тут https://bit.ly/3MFyNjW
За інформацією Черкаського ОЦЗ
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15