Черкащина може отримати ще один ангіограф та лінійний прискорювач, — Віктор Ляшко
За останні два роки МОЗ спільно з партнерами поставив до медзакладів Черкаської області близько 2 000 одиниць дороговартісного обладнання. Серед якого: ангіограф, КТ-апарат, С-арки, ШВЛ, УЗД, кисневі станції та інше критично важливе обладнання. Наразі медичне обладнання розподіляється до лікарень відповідно до їх ролі у спроможній мережі. Тобто доставляється до тих медзакладів, де воно працюватиме на повну потужність і рятуватиме життя пацієнтів, а не простоювати.
Про це міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив під час робочої поїздки у Черкаську область.
При цьому вже є амбітні плани щодо подальшого забезпечення лікарень Черкащини обладнанням. Зокрема, в Клінічному центрі онкології, гематології, трансплантології та паліативної допомоги невдовзі запрацює закуплений МОЗ лінійний прискорювач для лікування онкології. Наразі медзаклад вже на фінальній стадії будівництва спеціалізованого приміщення, де буде встановлено лінійний прискорювач.
«Попри війну наші пріоритети є незмінними – ми підтримуємо медзаклади та оновлюємо матеріально-технічну базу лікарень, щоб наші медики могли максимально оперативно діагностувати захворювання та надавати медичну допомогу пацієнтам. Сьогодні в онкоцентрі ми бачимо реальний результат – бункер для лінійного прискорювача вже майже на фінішній прямій. Саме тому, розуміючи готовність медзакладу до встановлення такого обладнання та оцінивши потік пацієнтів, МОЗ найближчим часом розгляне встановлення ще одного “лінійника” в онкоцентрі», – зазначив Віктор Ляшко під час візиту до області.
В рамках візиту також було оглянуто кардіоцентр. До медзакладу за останні два роки було поставлено понад 60 одиниць необхідного обладнання. Загалом лікарі центру надають спеціалізовану медичну допомогу близько 60% всіх пацієнтів з інфарктом в області. За рік лікарі тут здійснюють 1500 операцій на серці та близько 300 – на відкритому серці.
«Раціональне використання дороговартісного медичного обладнання в кожному медзакладі – те, до чого ми наразі прагнемо. Лікарням, які його використовують ефективно і показують дійсно вражаючі результати, держава все більше допомагатиме з покращенням матеріально-технічної бази. Черкаський кардіоцентр – доволі показовий у цьому питанні. Тому, враховуючи потік пацієнтів та завантаженість ангіографічної операційної, розглядатимемо можливість встановлення у медзакладі ще одного ангіографа. Це дозволить медикам оперативно обстежувати та лікувати патології судин різних органів», – додав міністр охорони здоров’я.
Зазначимо, що загалом від початку повномасштабної війни до лікарень Черкащини вже доставлено й розподілено близько 2 тис. одиниць медичного обладнання та понад 12 тис. одиниць медичних приладів. Найближчим часом планується поставка ще 48 одиниць обладнання та приладів.
-
17:06Бойові «пташки» для оборонців: від Черкащини передали нову допомогу
FPV-дрони та квадрокоптери. Потужне бойове підсилення передали військовим, які тримають оборону на гарячих напрямках, від Черкащини. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Допомогу розподілили…
17:06 -
15:49Понад 275 000 кваліфікованих працівників підготовлено для відновлення України завдяки Skills Alliance
Понад 275 000 українців, серед яких 134 000 жінок, вже пройшли якісне професійне навчання та підвищення кваліфікації в межах Skills Alliance. Про це оголосили на…
15:49 -
15:07Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умови
Уряд ухвалив важливі рішення, які роблять компенсацію за знищене або пошкоджене житло більш зручною і реалістичною. Відтепер з урахуванням воєнної ситуації та складнощів, з якими…
15:07 -
13:33Все більше жінок опановують «чоловічі» професії завдяки Службі зайнятості
Жінки за кермом навантажувачів чи за пультом на виробництві — тепер це не виняток, а нова реальність. Все більше українських компаній приєднуються до експериментальної ініціативи…
13:33 -
12:05Земельний податок на Черкащині: майже 712 млн грн надійшло до місцевих бюджетів
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та ефективність. За 6 місяців 2025 року до місцевих бюджетів надійшло 711,7 млн грн за земельний податок. Такі дані…
12:05 -
11:28На Черкащині працюють над реабілітаційними потужностями
Реабілітаційну інфраструктуру продовжують розбудовувати на Черкащині. З акцентом на безбар’єрність. Про це йшлось на зустрічі заступника начальника ОВА Антона Царюка із представницею Урядового уповноваженого з…
11:28 -
11:24Ukraine Recovery Conference: проєкти Черкащини представляють у Римі
Представники від Черкащини беруть участь у міжнародній конференції з питань відновлення України – URC2025, що проходить у Римі. На заході зібралися учасники з понад ста…
11:24 -
10:58Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 4 по 10 липня…
10:58 -
10:10Робочий тиждень завершується під впливом антициклону
В області п’ятниця пройде під впливом антициклону, що забезпечить суху та сонячну погоду. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 ранку…
10:10 -
09:40Діалог влади та бізнесу: зміни на ринку підакцизних товарів
Ліцензування, ідентифікація та нові вимоги до суб’єктів господарювання на ринку підакцизних товарів. Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустріч у межах діяльності регіональної платформи “Діалог влади…
09:40 -
09:20Заява Президента України для ЗМІ за підсумками засідання лідерів країн – учасниць коаліції охочих
Шановні журналісти! Усі присутні! Щойно відбулася зустріч коаліції охочих, і це був сьогодні дуже широкий формат – уперше в нашій зустрічі взяли участь представники Сполучених…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 11 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 11.07.25 орієнтовно склали: особового складу – близько 1031620 (+1040) осіб; танків – 11013 (+2) од; бойових броньованих машин…
08:45