Черкащина – лідер в Україні за рівнем розвитку галузі молочного тваринництва
Галузь тваринництва є складовою агропромислового виробництва. Серед сільськогосподарських підприємств різних форм власності на Черкащині близько 150 підприємств займаються розведенням великої рогатої худоби та виробництвом молока. Про це розповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Іван Точений у ефірі Українського радіо.
На перше жовтня 2020 року в усіх категоріях господарств утримується 156,4 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі 69,5 тис. голів корів, з яких 43,6 тис. голів утримуються в сільськогосподарських підприємствах, що становить 63 відсотки від загальної кількості.
Переробку молока в області здійснюють ПрАТ «Звенигородський сироробний комбінат» (ТМ «Звенигора»), ТДВ «Золотоніський маслопереробний комбінат» (ТМ «Златокрай»), Канівська філія ТОВ «Клуб сиру» (ТМ «Клуб сиру»), ПрАТ «Юрія» (ТМ «Волошкове поле»), ПП «Імперіал-Плюс» (ТМ «Сладосвіт», «Молочний хутір») та інші.
Річне виробництво молока в області становить 470-480 тис. тонн. В поточному році вироблено більше 400 тис. тонн, в тому числі більше 250 тис. тонн – сільськогосподарськими підприємствами.
Приріст виробництва молока в сільгосппідприємствах досягнуто завдяки підвищенню продуктивності дійного стада корів, яка за 10 місяців поточного року досягла майже 6000 кг, що на 315 кг більше минулорічного показника.
За рівнем розвитку галузі молочного тваринництва Черкащина є лідером в Україні. Але, на жаль, негативні тенденції по скороченню дійного стада корів є вкрай загрозливими і в нашій області. Це стосується поголів’я корів, що утримуються в господарствах населення.
Для порівняння: поголів’я корів у 2016 році становило 40,5 тисяч, в 2018 році – 32,7 тисячі, а вже у 2019 році скоротилося до 29,1 тисячі голів.
Серед основних причин скорочення поголів’я корів у господарствах населення – низька закупівельна ціна молока (5-5,5 грн. за 1 літр), застарілі технології виробництва молока, що базуються на використанні ручної праці, що негативно впливають на якість продукції, підвищення вартості кормів та ветпрепаратів, недоступність застосування комплексної механізації та ряд інших.
Слід зазначити, що у 2019 році сільгосппідприємствами області, які займаються скотарством одержано коштів державного бюджету за утримання корів в сумі майже 81,5 млн. грн, та понад 18 млн. грн. становило часткове відшкодування придбаних племінних (генетичних) ресурсів.
Крім того, Постановою КМУ № 395 від 20.05.2020 року передбачені кошти у сумі 300 млн. грн. на часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин та ембріонів великої рогатої худоби. Наразі триває робота комісії Мінекономрозвитку з розгляду поданих документів для отримання дотації, в тому числі і від підприємств нашої області.
Зрозуміло, що виділене фінансування не може забезпечити в повній мірі підтримку галузі, але сподіваємося, що дана програма буде діяти і в наступному році, що в цілому дасть змогу стабілізувати негативні тенденції.
В області діє програма розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств на період до 2020 року. На умовах співфінансування (70 відсотків з обласного бюджету) виділені кошти в сумі 1 млн. грн., в тому числі і для кооперативів та СФГ молочарського напрямку.
За інформацією Департаменту Агропромислового розвитку
-
16:51Зроблено в Україні: в Золотоноші відкрили офіс підтримки бізнесу
Державна допомога місцевим виробникам продовжує масштабуватися. Четвертий за рахунком офіс «Зроблено в Україні» з підтримки регіонального бізнесу запрацював на Черкащині. Про це повідомляє начальник ОВА…
16:51 -
15:58Житло для захисників: Черкащина реалізує «Політику Героїв»
Цього року 200 родин ветеранів отримають житло за державними програмами на Черкащині. Зокрема, йдеться про такі категорії: люди з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни та…
15:58 -
14:08«Наїв вільний»: в Українському домі презентували колекцію черкаського художника
Понад 300 робіт українського наївного мистецтва склали експозицію проєкту «Наїв вільний». Це картини із приватної колекції Миколи Бабака – народного художника України, відомого черкаського культурного…
14:08 -
13:36«Збережи свою ідентичність»: безоплатний онлайн-курс з дослідження родоводу
Громадська організація «Українська Античність» запустила освітній відеокурс «Збережи свою ідентичність», який стане у пригоді тим, хто хоче дослідити свою сімейну історію. Курс включає дев’ять відеолекцій,…
13:36 -
13:28Український молодіжний фонд провів тренінг для молоді Черкащини
Основи написання грантових заявок опановувала молодь Черкащини. Для них провели навчання фахівці Українського молодіжного фонду. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та…
13:28 -
13:23В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок — автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують…
13:23 -
12:45На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України, коли ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків…
12:45 -
11:53Сонце, мороз та відлига: синоптики прогнозують нетривале зниження температури
На Черкащині відмічаються сонце та морози до 5º у повітрі та до 8º на земній поверхні. Сніговий покрив місцями досягає 5-8 см, грунт промерз на…
11:53 -
11:38Ситуація в області на ранок 13 грудня
Тривога на Черкащині тривала понад 16 годин. Усе через масований російський обстріл України ударними дронами, крилатими ракетами та балістикою. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
11:38 -
09:33Діалог влади та бізнесу: підготовка фахівців
Співпраця влади, бізнесу та освітніх закладів є ключовою для підготовки кваліфікованих кадрів. Про це йшлось на черговій онлайн-зустрічі в ОВА в межах комунікаційної платформи “Діалог…
09:33 -
09:12Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні – Запоріжжя, область. День Сухопутних військ – привітав наших воїнів, відзначив нагородами. 65-та окрема механізована бригада, 27-ма ракетна артилерійська.…
09:12 -
09:09Загальні бойові втрати ворога станом на 13 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 760120 (+1390) осіб, танків ‒ 9537 (+5) од, бойових броньованих машин…
09:09