Черкащина – лідер в Україні за рівнем розвитку галузі молочного тваринництва
Галузь тваринництва є складовою агропромислового виробництва. Серед сільськогосподарських підприємств різних форм власності на Черкащині близько 150 підприємств займаються розведенням великої рогатої худоби та виробництвом молока. Про це розповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Іван Точений у ефірі Українського радіо.
На перше жовтня 2020 року в усіх категоріях господарств утримується 156,4 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі 69,5 тис. голів корів, з яких 43,6 тис. голів утримуються в сільськогосподарських підприємствах, що становить 63 відсотки від загальної кількості.
Переробку молока в області здійснюють ПрАТ «Звенигородський сироробний комбінат» (ТМ «Звенигора»), ТДВ «Золотоніський маслопереробний комбінат» (ТМ «Златокрай»), Канівська філія ТОВ «Клуб сиру» (ТМ «Клуб сиру»), ПрАТ «Юрія» (ТМ «Волошкове поле»), ПП «Імперіал-Плюс» (ТМ «Сладосвіт», «Молочний хутір») та інші.
Річне виробництво молока в області становить 470-480 тис. тонн. В поточному році вироблено більше 400 тис. тонн, в тому числі більше 250 тис. тонн – сільськогосподарськими підприємствами.
Приріст виробництва молока в сільгосппідприємствах досягнуто завдяки підвищенню продуктивності дійного стада корів, яка за 10 місяців поточного року досягла майже 6000 кг, що на 315 кг більше минулорічного показника.
За рівнем розвитку галузі молочного тваринництва Черкащина є лідером в Україні. Але, на жаль, негативні тенденції по скороченню дійного стада корів є вкрай загрозливими і в нашій області. Це стосується поголів’я корів, що утримуються в господарствах населення.
Для порівняння: поголів’я корів у 2016 році становило 40,5 тисяч, в 2018 році – 32,7 тисячі, а вже у 2019 році скоротилося до 29,1 тисячі голів.
Серед основних причин скорочення поголів’я корів у господарствах населення – низька закупівельна ціна молока (5-5,5 грн. за 1 літр), застарілі технології виробництва молока, що базуються на використанні ручної праці, що негативно впливають на якість продукції, підвищення вартості кормів та ветпрепаратів, недоступність застосування комплексної механізації та ряд інших.
Слід зазначити, що у 2019 році сільгосппідприємствами області, які займаються скотарством одержано коштів державного бюджету за утримання корів в сумі майже 81,5 млн. грн, та понад 18 млн. грн. становило часткове відшкодування придбаних племінних (генетичних) ресурсів.
Крім того, Постановою КМУ № 395 від 20.05.2020 року передбачені кошти у сумі 300 млн. грн. на часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин та ембріонів великої рогатої худоби. Наразі триває робота комісії Мінекономрозвитку з розгляду поданих документів для отримання дотації, в тому числі і від підприємств нашої області.
Зрозуміло, що виділене фінансування не може забезпечити в повній мірі підтримку галузі, але сподіваємося, що дана програма буде діяти і в наступному році, що в цілому дасть змогу стабілізувати негативні тенденції.
В області діє програма розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств на період до 2020 року. На умовах співфінансування (70 відсотків з обласного бюджету) виділені кошти в сумі 1 млн. грн., в тому числі і для кооперативів та СФГ молочарського напрямку.
За інформацією Департаменту Агропромислового розвитку
-
16:57Завдяки СБУ 15 років тюрми отримав російський агент, який шпигував за позиціями ППО та блокпостів на Черкащині
Служба безпеки зібрала вичерпну доказову базу на ще одного агента фсб. Він передавав окупантам локації протиповітряної оборони та блокпостів українських захисників на Черкащині. Контррозвідники СБУ…
16:57 -
16:39Ігор Клименко: “Гвардія наступу” сформована та готова до наказів
"Усі вісім бригад – плюс формується дев'ята добровольча бригада "Хартія" – під час наступальних дій будуть у підпорядкуванні Сил оборони. Всі вони повністю сформовані і…
16:39 -
15:46“Безпека людей на першому місці”, – Ігор Табурець доручив проконтролювати роботу укриттів
Практично щоденно ворог атакує країну з повітря. Завдання для влади на всіх рівнях – гарантувати можливості для убезпечення жителів, коли звучить сигнал тривоги. На цьому…
15:46 -
12:00Платники податків Черкащини сплатили до бюджетів 9,8 млрд грн податків, зборів та платежів
Платники податків Черкаської області за cічень-травень 2023 року до бюджетів усіх рівнів сплачено 9,8 млрд грн податків, зборів та платежів. У порівнянні з аналогічним періодом…
12:00 -
11:19Мінцифра презентує інтерактивні симулятори з онлайн-безпеки для дітей та батьків
До Дня захисту дітей на оновленій платформі Дія.Освіта з’явилася серія освітніх матеріалів, які допоможуть батькам захистити своїх дітей та нагадати про правила поведінки в мережі.…
11:19 -
11:12Вмотивований кадровий резерв буде головною рушійною силою реінтеграції наших територій
На нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук обговорювали питання кадрів для деокупованих територій. Зокрема, для освітньої та медичної галузей. Також обговорили кадровий резерв працівників для…
11:12 -
11:08Очільник області подякував особовому складу зонального відділу ВСП за роботу
Двадцятиліття із дня створення сьогодні відзначає Черкаський зональний відділ військової служби правопорядку. Від обласної військової адміністрації та громади за щоденну працю подякував всьому особовому складу…
11:08 -
10:32В області обговорять створення Центру національних меншин
Громадське обговорення Порядку утворення та функціонування Центру національних меншин (спільнот) відбудеться на Черкащині 8 червня в онлайн-форматі. Ініціює захід Державна служба України з етнополітики та…
10:32 -
10:21П’ятеро черкащан представлятимуть Україну на III Європейських іграх у Польщі
Уже за кілька тижнів стартують III Європейські ігри-2023. Цьогоріч вони відбудуться…
10:21 -
09:46Мінсоцполітики: Держава запустила програму єОздоровлення
У Міжнародний день захисту дітей, 1 червня, запущено експериментальний проект для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки «Монетизація дитячого оздоровлення за принципом «гроші…
09:46 -
09:42Родина для кожної дитини: Уряд України та ЮНІСЕФ об’єднують зусилля, щоб якомога більше дітей знайшли свою сім’ю
Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерство соціальної політики та Офіс Президента України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) обʼєднують зусилля, щоб якомога…
09:42 -
09:10Загальні бойові втрати противника станом на 02 червня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 02 червня 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 208910 (+540) осіб ліквідовано…
09:10