Черкащина – лідер в Україні за рівнем розвитку галузі молочного тваринництва
Галузь тваринництва є складовою агропромислового виробництва. Серед сільськогосподарських підприємств різних форм власності на Черкащині близько 150 підприємств займаються розведенням великої рогатої худоби та виробництвом молока. Про це розповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Іван Точений у ефірі Українського радіо.
На перше жовтня 2020 року в усіх категоріях господарств утримується 156,4 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі 69,5 тис. голів корів, з яких 43,6 тис. голів утримуються в сільськогосподарських підприємствах, що становить 63 відсотки від загальної кількості.
Переробку молока в області здійснюють ПрАТ «Звенигородський сироробний комбінат» (ТМ «Звенигора»), ТДВ «Золотоніський маслопереробний комбінат» (ТМ «Златокрай»), Канівська філія ТОВ «Клуб сиру» (ТМ «Клуб сиру»), ПрАТ «Юрія» (ТМ «Волошкове поле»), ПП «Імперіал-Плюс» (ТМ «Сладосвіт», «Молочний хутір») та інші.
Річне виробництво молока в області становить 470-480 тис. тонн. В поточному році вироблено більше 400 тис. тонн, в тому числі більше 250 тис. тонн – сільськогосподарськими підприємствами.
Приріст виробництва молока в сільгосппідприємствах досягнуто завдяки підвищенню продуктивності дійного стада корів, яка за 10 місяців поточного року досягла майже 6000 кг, що на 315 кг більше минулорічного показника.
За рівнем розвитку галузі молочного тваринництва Черкащина є лідером в Україні. Але, на жаль, негативні тенденції по скороченню дійного стада корів є вкрай загрозливими і в нашій області. Це стосується поголів’я корів, що утримуються в господарствах населення.
Для порівняння: поголів’я корів у 2016 році становило 40,5 тисяч, в 2018 році – 32,7 тисячі, а вже у 2019 році скоротилося до 29,1 тисячі голів.
Серед основних причин скорочення поголів’я корів у господарствах населення – низька закупівельна ціна молока (5-5,5 грн. за 1 літр), застарілі технології виробництва молока, що базуються на використанні ручної праці, що негативно впливають на якість продукції, підвищення вартості кормів та ветпрепаратів, недоступність застосування комплексної механізації та ряд інших.
Слід зазначити, що у 2019 році сільгосппідприємствами області, які займаються скотарством одержано коштів державного бюджету за утримання корів в сумі майже 81,5 млн. грн, та понад 18 млн. грн. становило часткове відшкодування придбаних племінних (генетичних) ресурсів.
Крім того, Постановою КМУ № 395 від 20.05.2020 року передбачені кошти у сумі 300 млн. грн. на часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин та ембріонів великої рогатої худоби. Наразі триває робота комісії Мінекономрозвитку з розгляду поданих документів для отримання дотації, в тому числі і від підприємств нашої області.
Зрозуміло, що виділене фінансування не може забезпечити в повній мірі підтримку галузі, але сподіваємося, що дана програма буде діяти і в наступному році, що в цілому дасть змогу стабілізувати негативні тенденції.
В області діє програма розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств на період до 2020 року. На умовах співфінансування (70 відсотків з обласного бюджету) виділені кошти в сумі 1 млн. грн., в тому числі і для кооперативів та СФГ молочарського напрямку.
За інформацією Департаменту Агропромислового розвитку
-
17:47Як військовослужбовцям захиститися від ворожих кібератак
На сучасному полі бою цифрові технології стали невід’ємною частиною військової справи. Смартфони, планшети та інші пристрої з доступом до інтернету використовуються повсюдно, навіть на передовій.…
17:47 -
16:45Діалог влади та бізнесу: підприємців Черкащини запрошують на онлайн-зустріч
Комунікаційна платформа “Діалог влади та бізнесу” Черкаської ОВА продовжує роботу. На новій онлайн-зустрічі йтиметься про співпрацю закладів професійної освіти та бізнесу. Вона відбудеться 27 березня…
16:45 -
15:58Витяг з РПЗМ: стало доступним отримання через Дію
Отримати витяг з Реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ) відтепер можна самостійно через застосунок Дія. Раніше для цього було необхідно звертатися до органів місцевого самоврядування.…
15:58 -
14:17Уряд спростив порядок отримання пенсій і страхових виплат для ВПО, українців за кордоном і на тимчасово окупованих територіях
Уряд спростив порядок отримання пенсій і страхових виплат для ВПО, українців за кордоном і на тимчасово окупованих територіях. Раніше деякі категорії пенсіонерів, а саме: особи,…
14:17 -
13:49Зроблено в Україні: Уряд продовжує політику підтримки національного виробника
Цьогоріч Уряд продовжує політику підтримки національного виробника та розвитку переробної промисловості. Основні напрями включають стимулювання розвитку виробництва через формування попиту на українську продукцію, залучення інвестицій…
13:49 -
11:50Як Захисникам і Захисницям отримати безоплатну правничу допомогу?
Держава гарантує військовослужбовцям та ветеранам війни право на безоплатну правничу підтримку. Йдеться про роз’яснення норм законів простою мовою, консультації щодо прав і соціального захисту, допомогу…
11:50 -
11:41«Ти як?: інсайти та вивчені уроки»: регіони України ділилися напрацюваннями
https://youtu.be/ihVzeZd6E8E?si=UdYfUxpA4Y2vG9II Маємо створити для всіх можливість підтримки ментального здоров’я – доступну, безкоштовну, близьку, зручну, зрозумілу. На цьому наголосила перша леді Олена Зеленська на заході, присвяченому…
11:41 -
11:23Плюс 1000 нових робочих місць завдяки програмі «Власна справа»
Державна служба зайнятості України повідомляє про нових переможців урядової програми «Власна справа», які подавали заяви на отримання грантів, у період з 17 лютого по 2…
11:23 -
11:02«Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч»: на Золотоніщині відбувся III етап змагань з футзалу
«Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч» у розпалі. На Золотоніщині змагалися за першість у футзалі на ІІІ етапі змагань серед юнаків. Турнір пройшов під гаслом «Разом переможемо»…
11:02 -
10:21Нова обігова пам’ятна монета присвячена Національній гвардії України
Напередодні Дня Національної гвардії України, 25 березня 2025 року, Національний банк України ввів в обіг нову обігову пам’ятну монету "Національна гвардія України". Нова монета продовжує…
10:21 -
09:28Звернення Президента України
Бажаю здоров’я! Передусім сьогодні – вітання Службі безпеки України, усім нашим воїнам СБУ – сьогодні їхній професійний день. Тож ми вітаємо й дякуємо всім, хто…
09:28 -
09:18Загальні бойові втрати ворога станом на 26 березня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.03.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 907220 (+1280) осіб, танків ‒ 10430 (+5) од, бойових броньованих машин…
09:18