Черкащина – лідер в Україні за рівнем розвитку галузі молочного тваринництва
Галузь тваринництва є складовою агропромислового виробництва. Серед сільськогосподарських підприємств різних форм власності на Черкащині близько 150 підприємств займаються розведенням великої рогатої худоби та виробництвом молока. Про це розповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Іван Точений у ефірі Українського радіо.
На перше жовтня 2020 року в усіх категоріях господарств утримується 156,4 тис. голів великої рогатої худоби, в тому числі 69,5 тис. голів корів, з яких 43,6 тис. голів утримуються в сільськогосподарських підприємствах, що становить 63 відсотки від загальної кількості.
Переробку молока в області здійснюють ПрАТ «Звенигородський сироробний комбінат» (ТМ «Звенигора»), ТДВ «Золотоніський маслопереробний комбінат» (ТМ «Златокрай»), Канівська філія ТОВ «Клуб сиру» (ТМ «Клуб сиру»), ПрАТ «Юрія» (ТМ «Волошкове поле»), ПП «Імперіал-Плюс» (ТМ «Сладосвіт», «Молочний хутір») та інші.
Річне виробництво молока в області становить 470-480 тис. тонн. В поточному році вироблено більше 400 тис. тонн, в тому числі більше 250 тис. тонн – сільськогосподарськими підприємствами.
Приріст виробництва молока в сільгосппідприємствах досягнуто завдяки підвищенню продуктивності дійного стада корів, яка за 10 місяців поточного року досягла майже 6000 кг, що на 315 кг більше минулорічного показника.
За рівнем розвитку галузі молочного тваринництва Черкащина є лідером в Україні. Але, на жаль, негативні тенденції по скороченню дійного стада корів є вкрай загрозливими і в нашій області. Це стосується поголів’я корів, що утримуються в господарствах населення.
Для порівняння: поголів’я корів у 2016 році становило 40,5 тисяч, в 2018 році – 32,7 тисячі, а вже у 2019 році скоротилося до 29,1 тисячі голів.
Серед основних причин скорочення поголів’я корів у господарствах населення – низька закупівельна ціна молока (5-5,5 грн. за 1 літр), застарілі технології виробництва молока, що базуються на використанні ручної праці, що негативно впливають на якість продукції, підвищення вартості кормів та ветпрепаратів, недоступність застосування комплексної механізації та ряд інших.
Слід зазначити, що у 2019 році сільгосппідприємствами області, які займаються скотарством одержано коштів державного бюджету за утримання корів в сумі майже 81,5 млн. грн, та понад 18 млн. грн. становило часткове відшкодування придбаних племінних (генетичних) ресурсів.
Крім того, Постановою КМУ № 395 від 20.05.2020 року передбачені кошти у сумі 300 млн. грн. на часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин та ембріонів великої рогатої худоби. Наразі триває робота комісії Мінекономрозвитку з розгляду поданих документів для отримання дотації, в тому числі і від підприємств нашої області.
Зрозуміло, що виділене фінансування не може забезпечити в повній мірі підтримку галузі, але сподіваємося, що дана програма буде діяти і в наступному році, що в цілому дасть змогу стабілізувати негативні тенденції.
В області діє програма розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та сімейних фермерських господарств на період до 2020 року. На умовах співфінансування (70 відсотків з обласного бюджету) виділені кошти в сумі 1 млн. грн., в тому числі і для кооперативів та СФГ молочарського напрямку.
За інформацією Департаменту Агропромислового розвитку
-
15:58Синоптики прогнозують чергове потепління уже найближчими днями
Сьогодні на Черкащині крайній день посиленого вітру, завтра температура повітря продовжить знижуватися. За прогнозами синоптиків найближча доба буде холодною: вночі 2-4° морозу, вдень лише о…
15:58 -
15:28На Черкащині міжнародні партнери допоможуть відбудувати навчальні заклади
Проєкт «Відбудова шкіл у постраждалих від війни регіонах» започаткувала Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Німеччини. Про це йдеться на сайті…
15:28 -
14:29В області триває відбір фахівців для супроводу ветеранів війни
Комісії у громадах продовжують відбирати кандидатів на посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Серед їхніх завдань – розкрити потенціал майбутніх працівників під…
14:29 -
13:02Кабмін спростив умови кредитування на встановлення сонячних електростанцій
Кабінет Міністрів України розширив коло потенційних отримувачів пільгового кредитування на придбання та встановлення гібридних систем електропостачання у приватних домогосподарствах. Відповідні зміни передбачені постановою «Про…
13:02 -
12:28Які професії у 2024 році стали найпопулярнішими в профтехах?
У жовтні завершилась вступна кампанія до профтехів. Найпопулярнішими професіями стали кухар, автослюсар, електрогазозварник, кондитер, водій і тракторист. Також до десяти найпотрібніших на ринку праці України…
12:28 -
12:24Україна починає тестувати нові стандарти зв’язку
Уряд ухвалив зміни до постанови № 1340. Це допоможе розгорнути пілотний проєкт із впровадження 5G в першому українському місті, запровадити нові стандарти сучасних технологій зв’язку…
12:24 -
10:30Черкащани вибороли нагороди на чемпіонаті світу з традиційного карате
Днями в іспанському місті Камбрілс відбувся чемпіонат світу з традиційного карате. На цій першості черкаські спортсмени здобули низку медалей і командних трофеїв. Про це інформують…
10:30 -
10:10Тисячі фермерських господарств отримали фінансову підтримку від держави
Майже 396,1 млн грн отримали 8 тисяч фермерських господарств та інших виробників сільгосппродукції. Субсидії спрямували від Українського державного фонду підтримки фермерських господарств. Про це інформують…
10:10 -
09:07Понад 30 тисяч українців опанували нову професію та підвищили кваліфікацію в центрах профтехосвіти з початку року
Понад 30 тисяч фахівців для потреб бізнесу підготували в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості з початку 2024 року. Про це інформують у мінекономіки України. Залучення…
09:07 -
09:03Кожен українець зможе задонатити на ЗСУ 1000 гривень зимової єПідтримки
Зимова програма єПідтримка повинна стати дієвим механізмом підтримки української армії. Про це йшлося під час зустрічі першого віце-прем'єр-міністра України - міністра економіки України Юлії Свириденко…
09:03 -
09:01Загальні бойові втрати противника станом на 4 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 04.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 700390 (+1300) осіб,танків ‒ 9193 (+11) од,бойових броньованих машин ‒ 18538…
09:01 -
09:00Звернення Президента України
https://youtu.be/TXfrSYnfU6s?si=-qTLpQKPDEZ_Bmdz Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки! Сьогодні перш за все вдячність нашим воїнам. Усім, хто захищає Україну від щоденних атак «шахедів» та ракет. Росія поступово…
09:00