Черкащани розпочали отримувати другу дозу вакцини від COVID-19

Від початку вакцинальної кампанії від COVID-19 в області щепили 30 619 осіб. Із них одна людина завершила вакцинацію – отримала дві дози CoronaVac. Масова вакцинація другою дозою орієнтовно розпочнеться з 13 травня. На сьогодні вакцинація в області проводиться трьома видами вакцин, зокрема вакциною CoronaVac, Pfizer та AstraZeneca.

З 15 квітня Черкащина розпочала щеплення вакциною CoronaVac Sinovac Biotech проти COVID-19, яку область отримала у кількості 4720 доз, з яких 2425 осіб вже вакциновано.

Вакциною CoronaVac вакцинують маломобільні групи населення та їхніх доглядальників. Також щеплюють освітян, які беруть участь в організації та проведенні ЗНО. За кожним щепленим одразу резервується друга доза вакцини з цієї ж партії. Всі, хто зараз вакцинуються препаратом CoronaVac, гарантовано отримають другу дозу для повної імунізації від COVID-19. Друга доза вакцини вводиться через 28 днів. Отже, орієнтовна дата початку вакцинації другою дозою препарату CoronaVac – 13 травня.

Вакцинацію проводять медичні працівники двох мобільних бригад, які пройшли спеціалізоване навчання для роботи з даною вакциною.

26 квітня область отримала 11 500 доз вакцини AstraZeneca (COVAX), якою провакциновано 9308 осіб. Залишок становить 2192 дози. Цю вакцину застосовують для жителів області старше 65 років, а також буде розрахована на осіб, які вакцинували в 1 етапі вакциною CoviShield. Вакцина розподілена на 98 пунктів щеплень, де і проводиться вакцинація.

Також область отримала 3510 доз вакцини Pfizer, якою вже провакциновано 2688 осіб. Залишок – 822 дози. Застосовують її передусім для працівників установ соцзахисту та осіб, які перебувають під наглядом даних установ.

З 19 квітня щеплення проводять медичні працівники двох мобільних бригад, які пройшли спеціалізоване навчання для роботи з даною вакциною.