Черкащан попереджають про фейкові листи із шкідливим програмним забезпеченням

Чергова схема зловмисників. Цього разу через надсилання електронних листів нібито від імені філій Державної податкової інспекції м. Києва. Їхній зміст щодо проведення перевірки незаконної діяльності контрагентів.

Аферисти закликають відкрити доданий до листа файл, інфікований шкідливим програмним забезпеченням.

Для верифікації інформації в разі отримання подібних листів громадян просять звертатися на «гарячу» лінію Державної податкової служби України за телефоном: 0-800-501-007.

Щоб убезпечитися від зловмисників, кіберполіція радить дотримуватися базових стратегій захисту від комп’ютерних вірусів. Зокрема, утримуватися від завантаження файлів із ненадійних джерел та уникати переходу за підозрілими посиланнями.

Також рекомендують оновлювати операційну систему та програмне забезпечення до останніх версій. Це допоможе закрити потенційні вразливості. Не користуватися програмами, що мають російське походження, через їхню ймовірну компрометацію з боку спецслужб країни-агресорки.

Нагадуємо, якщо ви стали жертвою кіберзлочину, негайно зателефонуйте за номером «102», зверніться до найближчого відділку поліції або подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua.

За інформацією Департаменту кіберполіції Національної поліції України