Центри життєстійкості запрацюють у 95 громадах України
У лютому 2024 року до Програми життєстійкості долучилися ще 65 громад. Найближчим часом там будуть організовані Центри життєстійкості – безбар’єрні, безпечні простори, де кожен зможе отримати психосоціальну підтримку та інші послуги.
Нові Центри життєстійкості відкриються у 20 областях. Найбільше громад включилося у програму у Київській, Івано-Франківській, Чернігівській та Житомирській областях.
Міністерство соціальної політики ініціювало Програму життєстійкості як частину Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської. Програма передбачає створення Центрів життєстійкості, які надаватимуть низку послуг для психосоціальної підтримки людей.
Як долати страхи, справлятися з дитячими істериками, адаптуватися до нових умов життя і психологічно відновлюватися? У Центрах життєстійкості кожна людина може відвідувати групи взаємопідтримки, працювати з психологом та знаходити відповіді на актуальні запитання. Особливістю таких груп є об’єднання учасників за спільними запитами. Так, у діючих Центрах проходять тренінги для військовослужбовців та ветеранів, переселенців, родин військових, людей, які втратили рідних під час війни Мета таких зустрічей – підтримати та згуртувати учасників, а ще – посилити саму громаду.
Окрім різноманітних опцій з відновлення ментального здоров’я, кожна громада має змогу самостійно сформувати ряд додаткових послуг у Центрах життєстійкості: юридичні консультації, допомога у питаннях зайнятості та інші.
Кожна територіальна громада України може долучитися до пілотного проекту і відкрити такий простір для своїх мешканців. Єдина умова участі – виділити та утримувати приміщення.
Зі свого боку, Міністерство фінансує оплату роботи фахівців та залучених спеціалістів, закупівлю необхідних матеріалів для проведення занять, а також – за підтримки партнерів ВООЗ та ЮНІСЕФ – навчає надавачів соціальних послуг.
«Наше завдання — об’єднати усіх довкола потреб громади і потреб конкретної людини. Програма життєстійкості об’єднує державу, громади, міжнародних партнерів та український бізнес, щоб жодна людина не залишалася наодинці зі своїми проблемами. Всі ми знаємо: важко бути постійно сильним. Центри життєстійкості стануть тими осередками в наших громадах, де можна буде отримати підтримку, поділитися своїми переживаннями з іншими. Адже разом ми стаємо міцнішими, витривалішими, життєстійкими», — говорить Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
Наразі до проєкту уже долучилися 95 територіальних громад з різних областей України. Перелік нових громад можна знайти за посиланням .
-
17:56«В агро треба прибирати перепони, а не вибудовувати їх», – Ігор Табурець
День дискусій і пошуків оптимальних шляхів упровадження реформи з меліорації. На Черкащині триває ІІІ Меліоративний форум і виїзні комітетські слухання Комітету Верховної Ради України з…
17:56 -
16:49Версія 2.0: в Україні посилюють регіональну координацію Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Оновлена. Масштабована. Людиноцентрична. Поле присутності Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» посилюють в Україні через рік після створення Регіональної координації. Про це інформують в координаційному…
16:49 -
16:36В області прогнозують зниження температур
Гігантський блокуючий антициклон-довгожитель, який у метеорології називають «парниковим котлом», тривалий час не допускав у наш регіон свіже повітря Атлантики. Проте вчора він все ж дозволив…
16:36 -
16:10На Черкащині триває жнивна кампанія
Майже 800 тис.тонн збіжжя та зернобобових вже зібрали на Черкащині. Аграрії обробили 138,6 тис. га. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку ОВА. Середня урожайність…
16:10 -
15:53Каталог “Українська техніка для громад” презентували на Черкащині
У межах президентської політики “Зроблено в Україні” в Черкасах відбулась нарада щодо всеукраїнського роуд-шоу “Українська техніка для громад”. У Черкаській обласній військовій адміністрації керівникам громад…
15:53 -
12:42Прозорість і підзвітність: щотижневий моніторинг публічних закупівель на Черкащині
На Черкащині продовжують відстежувати публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Проводять моніторинг у межах діяльності робочої групи «Прозорість та підзвітність». Так, з 11 по 19…
12:42 -
12:35Жнива-2024: в Україні вже намолочено понад 15 млн тонн зернових та олійних
Аграрії всіх областей збирають ранні зернові культури. Загалом обмолочено 4 403, 25 тис. га зернових і олійних, намолочено 15,7 млн тонн нового врожаю. Про це…
12:35 -
11:21На порталі Дія доступний сервіс електронного бронювання військовозобовʼязаних працівників
Ключова мета запровадження бронювання через портал Дія – максимально пришвидшити процес, зробивши його автоматизованим й наскільки це можливо скоротити час очікування. Керівники критично важливих для…
11:21 -
10:34Влада зобовʼязала мобільних операторів забезпечити 10 годин роботи мережі без світла
Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій оновив вимоги щодо роботи базових станцій мобільних операторів в умовах воєнного стану. Тепер під час відключень електроенергії мобільний зв’язок…
10:34 -
09:08Ігор Табурець зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН в Україні
З надійними партнерами пліч-о-пліч. Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні пан Мартін Єґер під час візиту на Черкащину зустрівся з очільником області…
09:08 -
08:56Урядовці, представники місцевої влади та міжнародні партнери проводитимуть спільні брифінги щодо подолання енергетичних викликів
Представники Офісу Президента України, уряду, обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування та дипломатичних установ започаткували проведення спільних брифінгів. Вони відбуватимуться що два тижні та будуть…
08:56 -
08:51Загальні бойові втратипротивника станом на 19 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 19.07.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 564620 (+980) осіб,танків ‒ 8250 (+5) од,бойових броньованих машин ‒ 15902 (+19)…
08:51