Центри життєстійкості – це можливість для релокованих громад підтримати своїх жителів
Через війну понад 4,6 млн українців та українок були змушені покинути рідні міста та села. Разом із жителями переїхали й місцеві адміністрації, намагаючись зберегти зв’язок і підтримувати своїх людей.
Попри усі виклики, релоковані громади продовжують надавати необхідні послуги своїм мешканцям та підтримувати їх у складний час.
З ініціативи Мінсоцполітики, для психосоціальної підтримки громадян створено Центри життєстійкості – безбар’єрні простори, які допомагають долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, залишатися включеним в життя. На сьогодні вже 10 релокованих громад відкрили такі осередки для своїх жителів.
Чому це важливо для релокованих громад?
Усього в межах Всеукраїнської програми “Ти як?” вже 247 Центрів життєстійкості працюють у різних регіонах України . Кожен такий осередок надає психологічну допомогу, проводить консультації з різних соціальних питань і згуртовує тих, хто змушений будувати життя на новому місці.
– Підтримка з боку громади вкрай важлива для українців, які вимушено залишили рідні домівки. Відкриття Центрів життєстійкості – це не просто створення простору для зустрічей, а потужний інструмент відновлення соціальних зв’язків і психологічної стійкості. Закликаємо громади долучатися до проєкту, адже це можливість не лише допомогти людям, а й посилити соціальну згуртованість у складний час, – зазначає міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
Лисичанський Центр: новий початок для громади
Одним із нових Центрів, що відкрився завдяки ініціативі релокованих громад, став Лисичанський Центр життєстійкості. Лисичанська міська територіальна громада приєдналася до проєкту наприкінці 2024 року. Сьогодні в Києві та області проживає понад 8000 вимушених переселенців з цієї громади. Для багатьох із них Центр став місцем, де можна знайти підтримку, поспілкуватися з земляками та відчути себе частиною спільноти.
– Ми всі змушені були покинути свої домівки. А завдяки Центру життєстійкості наші відвідувачі мають змогу відчути, що вони не самі. Ми об’єднуємо людей і даємо відчуття рідного дому. Як сьогодні сказала одна з учасниць занять, коли біля Центру вона побачила машину з номерами Луганської області її серце “зайшлось”, а коли вона побачила тут земляків і поспілкувалась із ними, то на душі стало одразу тепліше, – розповідає фахівчиня із соціальної роботи Лисичанського Центру життєстійкості Ольга Істоміна.
Як громаді долучитися?
Досвід релокованих громад показує, що створення Центру життєстійкості – це реальний крок до підтримки своїх жителів. Громади, які хочуть відкрити такий простір у 2025 році, можуть це зробити, подавшись на відбір Мінсоцполітики.
Єдина вимога для участі – знайти, облаштувати та утримувати приміщення для Центру, яке відповідатиме принципам безбар’єрності. Робота команди Центру оплачується з державного бюджету.
Відповіді на актуальні питання щодо відкриття Центру можна знайти на сайті Міністерства .
Центри життєстійкості є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Цей проєкт є яскравим прикладом міжсекторальної співпраці, що об’єднує державу, громади та бізнес для підтримки українців у складні часи.
За інформацією Міністерства соціальної політики України
-
17:00Ігор Табурець про бюджетні пріоритети Черкащини у 2025 році
Працювати над наповненням бюджетів, залучаючи весь можливий ресурс, та підтримувати важливі напрямки. Очільник Черкащини Ігор Табурець окреслив пріоритетні бюджетні витрати для громад області на цей…
17:00 -
16:34Центри життєстійкості – це можливість для релокованих громад підтримати своїх жителів
Через війну понад 4,6 млн українців та українок були змушені покинути рідні міста та села. Разом із жителями переїхали й місцеві адміністрації, намагаючись зберегти зв'язок і підтримувати…
16:34 -
15:05Мінцифра долучається до всесвітньої кампанії до Дня безпечного інтернету
11 лютого в 180 країнах відзначають День безпечного інтернету, щоб привернути увагу користувачів до питань кібербулінгу, конфіденційності даних та загроз у соціальних мережах. Європейська комісія…
15:05 -
13:48Ветеранські політики для районів напрацьовували у “ВЕТЕРАНпро”
Розширення послуг для ветеранів і ветеранок. Про це йшлось на зустрічі в обласному просторі “ВЕТЕРАНпро”. Тут спільно напрацьовували інструменти реалізації ветеранських політик у Золотоніському та…
13:48 -
13:26Станьте надавачем послуг із психологічної допомоги для ветеранів війни, членам їхніх сімей, родинам полеглих та отримуйте оплату за послуги від Мінветеранів
Міністерство у справах ветеранів України впроваджує програму надання безоплатної психологічної допомоги ветеранам війни, членам їхніх сімей та родинам полеглих Захисників і Захисниць. Програма передбачає трирівневу…
13:26 -
13:24Акція «Подаруй бібліотеці книгу» стартувала на Черкащині
До Міжнародного дня дарування книг бібліотеки області проводять акцію «Подаруй бібліотеці книгу». Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОВА. До…
13:24 -
13:09Як отримати витяг із ЄДР ветеранів війни за 5 хвилин?
Витяг із Реєстру ветеранів тепер можна отримати за 5 хвилин у ЦНАП. Документ видають одразу під час звернення. Хто може його отримати та чому це…
13:09 -
10:12Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 11 січня
Що ніч, що ранок на Черкащині були складними. Загрози тут фіксували через ворожі дрони та ракети. За попередніми даними, в межах області знищено 17 російських…
10:12 -
10:04Статус УБД – автоматично
Понад 2 000 Захисників та Захисниць вже отримали статус учасника бойових дій (УБД) автоматично – без довідок, черг і бюрократії. Менш ніж за 2 місяці…
10:04 -
08:48Загальні бойові втрати ворога станом на 11 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 11.02.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 851880 (+1390) осіб, танків ‒ 10014 (+13) од, бойових броньованих машин…
08:48 -
08:35Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні кілька рішень майже фіналізовані – уже є чіткий шлях виконання. Перше – нарада за участі Прем’єр-міністра, першої віцепремʼєр-міністерки Свириденко та…
08:35 -
17:47Підприємців області попереджають про шахраїв
На Черкащині активізувались шахраї. Вони розсилають місцевим підприємцям листи нібито за підписом начальника Черкаської ОВА Ігоря Табурця. В адресатів просять перерахувати кошти начебто на підтримку…
17:47