Це – позитивний результат інвестування приватних коштів у держмайно: як перевтілюється ДП «Житлосервіс» завдяки малій приватизації

Занедбані державні підприємства отримують «друге дихання». Завдяки малій приватизації, об’єкти, що використовуються неефективно, передають в руки приватним інвесторам для перетворення їх на продуктивні. Вдалий приклад – Черкаське державне комерційне житлово-побутове підприємство „Житлосервіс”, що приватизували та наразі реконструюють. Сьогодні представники ЧОДА та Управління забезпечення реалізації повноважень Фонду державного майна України в області оглянули хід робіт на об’єкті. Нова історія «Житлосервісу» розпочалася з ідеї інвестора – ТзОВ «Інвестиційно-консалтингова компанія «Гарант-Актив» – придбати обʼєкт. І лише за чотири місяці – суттєві зміни: непридатне для існування приміщення майже відновили.

Нагадаємо, прозора приватизація – ключові пріоритети Президента й Уряду.

Довідково про об’єкт:

Державне підприємство було створено в 2002 році для надання послуг з утримання житлових будинків, гуртожитків їх прибудинкових територій, проведення капітальних та поточних ремонтів будівель, а також надання освітніх послуг з одержання професійної освіти на рівні кваліфікаційних вимог до професійно-технічного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, та перебувало в управлінні Української державної будівельної корпорації «УКРБУД».
До складу пiдприємства входять будiвлi та споруди загальною площею 5 849,9 м², а саме: 5 адмiнбудiвель площею від 400 м² до понад 2 000 м²; гаражі загальною площею понад 200 м²; промбаза (майстернi, склади, гаражi) близько 2 000 м², а ще – основні засоби:  технічне обладнання, 7 транспортних засобів, робочий  інвентар.
На момент ініціювання приватизації ДП «Житлосервіс» основним джерелом його доходів була передача в оренду власних приміщень.

Нині тут повністю провели необхідні роботи: це і демонтаж стяжок, перегородок, шпаклювальні роботи, нові стелі, укладення плитки, заміна вікон. Окрім цього, встановили опалення, нову сантехніку. Відновлять і роботу непрацюючого раніше ліфту. Наразі тут здійснюють зовнішні роботи, облаштують на території й стоянку для транспорту.

І вже у жовтні планують ввести об’єкт в експлуатацію. За словами підрядника пана Миколи, п’ятиповерхова будівля практично готова. У середньому на 90 відсотків. На першому поверсі планують відкрити приватну клініку, на решті – орендуватимуть офісні приміщення.

В.о. начальника Управління забезпечення реалізації повноважень у Черкаській області Фонду державного майна України Олександр Кива розповів, що адмінбудівля входить до єдиного майнового комплексу держпідприємства “Житлосервіс”. Воно було виставлене на аукціон та приватизоване минулоріч.

– Площа саме цієї будівлі сягає 2 тис. кв.м. Ремонт розпочали в березні. Наразі ж на завершальному етапі утеплення будівлі. Відтак бачимо позитивний результат інвестування приватних коштів у державне майно, що перебувало в незадовільному стані. Тобто держава передає майно, яке неефективно використовується, на приватизацію через прозорі аукціони. Натомість об’єкти знайдуть своїх покупців, інвесторів, отримають нове життя.

Олександр Миколайович зауважив, що “Житлосервіс” передали з управління Української державної будівельної корпорації «УКРБУД» Регіональному відділенню Фонду держмайна на приватизацію. За результатами проведеного аукціону, у листопаді минулого року уклали договір купівлі-продажу. Ціна продажу об’єкта – 19 млн грн.

– Бюджет отримав непоганий результат продажу. При цьому сплачуються й податки в державу, створюються нові робочі місця, нові можливості використання об’єктів. Більше того, покупець бере на себе відповідальність і за виконання умов продажу. Тут передбачалось і погашення заборгованості по заробітній платі. А це більше 600 тис. грн, погашення заборгованості за теплопостачання, кредиторська заборгованість. Загальна сума витрат за зобов’язаннями становила для покупця близько 4,5 млн грн. Це, звісно, навантаження на інвестора. Але покупець відповідально дотримується умов. Натепер розраховані всі працівники. Триває погашення іншої заборгованості відповідно до встановлених вимог.

Керівник Департаменту інфраструктури та ЖКГ ЧОДА Сергій Чубань каже, що в державі є достатньо об’єктів державної власності, які, на жаль, неефективно використовуються.

– Президент України на це завернув увагу, давши потому старт приватизації. На місцях почали аналізувати й відпрацьовувати це питання. Відповідно в ЧОДА створили й робочу групу. Наразі вже проведений аудит державного майна в області. Державне майно було розділене на кілька переліків за напрямками його використання. Ми, зокрема, виділили житловий фонд, який спільно з Фондом держмайна передамо територіальним громадам, аби громади на місцях використовували майно за потреби. Йдеться і про державні підприємства. Зауважу, є ще майно, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств, створених у процесі приватизації. Зараз це питання вивчається, комісії передаватимуть майно громадам. Після того, як деякі об’єкти лишаться непереданими, вони будуть виставлені на продаж у процедурі приватизації.

 

Стрічка новин