Це – позитивний результат інвестування приватних коштів у держмайно: як перевтілюється ДП «Житлосервіс» завдяки малій приватизації
Занедбані державні підприємства отримують «друге дихання». Завдяки малій приватизації, об’єкти, що використовуються неефективно, передають в руки приватним інвесторам для перетворення їх на продуктивні. Вдалий приклад – Черкаське державне комерційне житлово-побутове підприємство „Житлосервіс”, що приватизували та наразі реконструюють. Сьогодні представники ЧОДА та Управління забезпечення реалізації повноважень Фонду державного майна України в області оглянули хід робіт на об’єкті. Нова історія «Житлосервісу» розпочалася з ідеї інвестора – ТзОВ «Інвестиційно-консалтингова компанія «Гарант-Актив» – придбати обʼєкт. І лише за чотири місяці – суттєві зміни: непридатне для існування приміщення майже відновили.
Нагадаємо, прозора приватизація – ключові пріоритети Президента й Уряду.
Довідково про об’єкт:
Державне підприємство було створено в 2002 році для надання послуг з утримання житлових будинків, гуртожитків їх прибудинкових територій, проведення капітальних та поточних ремонтів будівель, а також надання освітніх послуг з одержання професійної освіти на рівні кваліфікаційних вимог до професійно-технічного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, та перебувало в управлінні Української державної будівельної корпорації «УКРБУД».
До складу пiдприємства входять будiвлi та споруди загальною площею 5 849,9 м², а саме: 5 адмiнбудiвель площею від 400 м² до понад 2 000 м²; гаражі загальною площею понад 200 м²; промбаза (майстернi, склади, гаражi) близько 2 000 м², а ще – основні засоби: технічне обладнання, 7 транспортних засобів, робочий інвентар.
На момент ініціювання приватизації ДП «Житлосервіс» основним джерелом його доходів була передача в оренду власних приміщень.
![](https://ck-oda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/08/217357472_801823970533308_6758985718639440811_n.jpg)
Нині тут повністю провели необхідні роботи: це і демонтаж стяжок, перегородок, шпаклювальні роботи, нові стелі, укладення плитки, заміна вікон. Окрім цього, встановили опалення, нову сантехніку. Відновлять і роботу непрацюючого раніше ліфту. Наразі тут здійснюють зовнішні роботи, облаштують на території й стоянку для транспорту.
І вже у жовтні планують ввести об’єкт в експлуатацію. За словами підрядника пана Миколи, п’ятиповерхова будівля практично готова. У середньому на 90 відсотків. На першому поверсі планують відкрити приватну клініку, на решті – орендуватимуть офісні приміщення.
В.о. начальника Управління забезпечення реалізації повноважень у Черкаській області Фонду державного майна України Олександр Кива розповів, що адмінбудівля входить до єдиного майнового комплексу держпідприємства “Житлосервіс”. Воно було виставлене на аукціон та приватизоване минулоріч.
– Площа саме цієї будівлі сягає 2 тис. кв.м. Ремонт розпочали в березні. Наразі ж на завершальному етапі утеплення будівлі. Відтак бачимо позитивний результат інвестування приватних коштів у державне майно, що перебувало в незадовільному стані. Тобто держава передає майно, яке неефективно використовується, на приватизацію через прозорі аукціони. Натомість об’єкти знайдуть своїх покупців, інвесторів, отримають нове життя.
Олександр Миколайович зауважив, що “Житлосервіс” передали з управління Української державної будівельної корпорації «УКРБУД» Регіональному відділенню Фонду держмайна на приватизацію. За результатами проведеного аукціону, у листопаді минулого року уклали договір купівлі-продажу. Ціна продажу об’єкта – 19 млн грн.
– Бюджет отримав непоганий результат продажу. При цьому сплачуються й податки в державу, створюються нові робочі місця, нові можливості використання об’єктів. Більше того, покупець бере на себе відповідальність і за виконання умов продажу. Тут передбачалось і погашення заборгованості по заробітній платі. А це більше 600 тис. грн, погашення заборгованості за теплопостачання, кредиторська заборгованість. Загальна сума витрат за зобов’язаннями становила для покупця близько 4,5 млн грн. Це, звісно, навантаження на інвестора. Але покупець відповідально дотримується умов. Натепер розраховані всі працівники. Триває погашення іншої заборгованості відповідно до встановлених вимог.
Керівник Департаменту інфраструктури та ЖКГ ЧОДА Сергій Чубань каже, що в державі є достатньо об’єктів державної власності, які, на жаль, неефективно використовуються.
– Президент України на це завернув увагу, давши потому старт приватизації. На місцях почали аналізувати й відпрацьовувати це питання. Відповідно в ЧОДА створили й робочу групу. Наразі вже проведений аудит державного майна в області. Державне майно було розділене на кілька переліків за напрямками його використання. Ми, зокрема, виділили житловий фонд, який спільно з Фондом держмайна передамо територіальним громадам, аби громади на місцях використовували майно за потреби. Йдеться і про державні підприємства. Зауважу, є ще майно, що не увійшло до статутного капіталу господарських товариств, створених у процесі приватизації. Зараз це питання вивчається, комісії передаватимуть майно громадам. Після того, як деякі об’єкти лишаться непереданими, вони будуть виставлені на продаж у процедурі приватизації.
-
16:41«Наше здоров’я у ваших надійних руках», – Наталія Кравченко
Заслужене визнання та подяка. Медичну спільноту Черкащини вітали з професійним святом. У переддень Дня українських медичних працівників їм вручили обласні та міські відзнаки. Від імені…
16:41 -
14:37Військові та цивільні медики стали героями нової поштової марки від Укрпошти
Напередодні Дня медика Укрпошта представила новий марковий аркуш із благодійною складовою під назвою «Героїчні професії. Янголи війни». Він включає дві марки — «Медики. На полі…
14:37 -
14:22В Україні розпочали реформу центрів профтехосвіти ДСЗ, щоб збільшити підготовку фахівців за запитом бізнесу
Починаємо реформу центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості, аби вони були сучасним навчальним простором, який допомагатиме бізнесу шукати кваліфіковані кадри. Маємо намір значно збільшити підготовку потрібних…
14:22 -
13:54В Україні вже намолочено понад 22 млн т зернових та олійних
Україні тривають жнива ранніх зернових культур. Вже зібрано понад 19 млн тонн зернових та понад 3 млн тонн олійних. Загалом обмолочено понад 5 871,9 тис.…
13:54 -
13:52Сервіс єПідприємець: як відкрити бізнес “під ключ” за однією заявою
Відкрити чи розширити свою справу можна за однією заявою, заощаджуючи час та уникнувши зайвої бюрократії. Уряд працює над створенням максимально зручних умов для започаткування та…
13:52 -
10:40Жителі Черкащини задекларували право на податкову знижку до повернення з бюджету 15,5 млн грн
Жителі Черкаського регіону поступово декларують право на податкову знижку. Податкова знижка – це можливість повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із доходів у…
10:40 -
10:17СБУ затримала диверсанта рф, який підпалював електропідстанції на Черкащині
Служба безпеки затримала диверсанта, який за завданням розвідки рф вчинив серію підпалів енергетичних об’єктів на Черкащині. Про це інформують в управлінні СБ України у Черкаській…
10:17 -
10:12Державна підтримка оздоровлення дітей: хто може отримати кошти на путівки
Держава виплачує українським родинам гроші на оздоровлення та відпочинок дітей за програмою єОздоровлення. Батьки мають змогу самостійно обрати заклад і придбати путівку. Виплата на одну…
10:12 -
09:21Пів року “Зроблено в Україні”: перша інвестиційна угода за програмою компенсацій від держави готується до підписання
Однією зі складових політики “Зроблено в Україні” є залучення інвестицій у реальний сектор — це зокрема програма компенсацій для проектів зі значними інвестиціями, компенсації за…
09:21 -
09:15Ідентифікація кожні пів року: ВПО-пенсіонери в Ощадбанку повинні підтвердити особу
Це стосується внутрішньо переміщених осіб, які були взяті на облік до 24 лютого 2022 року. Відповідне питання розглянули на нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.…
09:15 -
09:11Більше вибору для учнівства: Уряд затвердив державний стандарт профільної середньої освіти
Кабінет Міністрів України затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти. Стандарт будуть застосовувати в академічних ліцеях (10–12 класи), закладах професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої та…
09:11 -
09:10Загальні бойові втрати противника станом на 26 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.07.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 572300 (+950) осіб ,танків ‒ 8320 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 16050…
09:10