Бюджет-2022 – інвестиції в людину, країну, майбутнє
Проект державного бюджету 2022 року є інвестиціями в людину, країну та майбутнє. Вперше після відновлення незалежності України бюджет на наступний рік розроблено на основі Бюджетної декларації на 2022-2024 роки, що раніше була схвалена Урядом та підтримана парламентом.
Бюджет 2022 року є реалістичним та збалансованим, ґрунтується на урядовому макропрогнозі, що передбачає розвиток економіки з урахуванням пандемії COVID-19.
Коментуючи прийняття бюджету, перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін повідомив, що проект Держбюджету-2022 є логічним продовженням прийнятої влітку Бюджетної декларації на 2022-2024 роки і наближенням до практичної реалізації заявлених стратегічних пріоритетів держави.
«Мінфін виступає за виважену бюджетну політику – показник дефіциту державного бюджету залишився на рівні 3,5% ВВП, як і було встановлено Бюджетною декларацією. Його подальше заплановане скорочення дозволить нам з часом витрачати менше на обслуговування державного боргу і більше інвестувати у наш розвиток.
Та попри складні умови і обмеження, ми докладаємо зусиль, аби Бюджет – 2022 вже зараз був спрямований на інвестиції: 48% видатків держбюджету – це інвестиції в людину (охорона здоров’я, освіта, соціальний захист), 34% – інвестиції в модернізацію країни (оборона і безпека, інфраструктура, наука, регіональний розвиток, екологія, цифровізація, сільське господарство).
Наступного року до державного бюджету буде мобілізовано рекордний ресурс – 1,28 трильйони гривень. Це – кошти платників податків, і їх витрачання має бути ефективним та відповідальним», – додав Денис Улютін.
Зі свого боку, заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев зазначив, що Державний бюджет України на 2022 рік принципово важливий для розвитку пріоритетних потреб країни та суспільства:
«На наступний рік суттєве фінансування отримає охорона здоров’я, на яку передбачено 192,5 млрд грн, що на 31,1 млрд більше ніж у 2021 році. Очікується, що зарплати лікарів зростуть у 1,6 раза, також планується зростання зарплат інших медичних працівників.
Ми збільшуємо фінансування освіти на 16,7 млрд грн, зокрема на 30% збільшуються видатки на інклюзивну освіту. Очікуємо, що передбачені 185,6 млрд грн на цю сферу сприятимуть у цілому підвищенню якості освіти в Україні.
Серед пріоритетів на наступний рік залишається цифровізація. Готуємось до Всеукраїнського перепису населення в 2023 році. Також пріоритетним є розвиток науки, культури, мистецтва та спорту. Вболіваємо за соціальну підтримку громадян, на яку передбачено понад 320 млрд гривень. Фінансуючи пріоритетні потреби розвитку країни, дбаємо про збалансованість бюджетних видатків, що є запорукою справедливого ставлення держави до кожного громадянина», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Висловлюючи позицію щодо прийняття бюджету, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук наголосив, що у проекті бюджету на 2022 рік Мінфін передбачив кошти на підвищення енергоефективності, у тому числі, у сфері ЖКГ, а також на розвиток енергетичних галузей загалом – їх безпеку та модернізацію. Зокрема на діяльність Фонду енергоефективності у 2022 закладено 2,6 млрд грн, а на держпідтримку вугільної галузі – 4,5 млрд гривень.
«Окрім того, для нас пріоритетним завданням залишається стимулювання розвитку підприємництва. Це і державні гарантії на портфельній основі, і фонд стартапів, і пільгові кредити. До прикладу, на державну програму «5-7-9%» в проєкті держбюджету-2022 передбачено 3 млрд грн на доступні кредити для 20-ти тис підприємців та на продовження програми «Доступна іпотека 7%», – резюмував Юрій Драганчук.
«У проекті держбюджету-2022 одним з пріоритетів є розвиток інфраструктури. Інвестуючи в інфраструктуру розвивається економіка країни. Якісні та безпечні дороги і новий громадський транспорт це одні з пріоритетних напрямків, які дозволяють створити гідні умови для життя громадян, а також для подальшого розвитку країни. Державний бюджет 2022 – це наглядний приклад реальних інвестицій у майбутнє нашої держави», – повідомив Олександр Кава.
Проект закону «Проект Закону про Державний бюджет України на 2022 рік» вже зареєстровано у Верховній Раді (№ 6000).
-
16:51Уряд схвалив рішення щодо впровадження реабілітаційної монопослуги
Президент України визначив одним із ключових завдань для сфери охорони здоровʼя на 2025 рік створення амбулаторних реабілітаційних відділень у громадах, де є лікувальні заклади. Це…
16:51 -
16:42СБУ спільно з Нацполіцією ліквідували нову схему для ухилянтів на Черкащині
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла на території Черкащини. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки-керівника фармацевтичної компанії…
16:42 -
14:41Як українцям отримати кредит під 0% на сонячні панелі та накопичувачі енергії?
Українці можуть отримати кредит під 0% на сонячні панелі та накопичувачі енергії. Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України Володимира Зеленського й Уряду, спрямованої…
14:41 -
14:05У вихідні морози досягнуть свого максимуму
Напередодні вихідних середньодобова температура становить 1-2º морозу, а нічні морози не перевищували 4-5º. Проте пік холоду ще не пройдений і буде спостерігатися у вихідні, попереджають…
14:05 -
13:58Ігор Табурець про засідання позачергової сесії обласної ради (ПРЯМА МОВА)
Позачергова сесія облради. З кількох важливих питань: ліквідація комунального закладу МСЕК, залучення коштів для реконструкції обласного медзакладу, пошкодженого внаслідок російської атаки. Усі питання – в…
13:58 -
12:31Діалог бізнесу і влади: ринковий нагляд
Регіональна платформа “Діалог влади та бізнесу” продовжує свою роботу в Черкаській ОВА. Головними темами 16-ої онлайн-зустрічі стали питання дотримання норм законодавства у сфері ринкового нагляду…
12:31 -
11:51Одна заява – декілька засобів реабілітації: як подати та на що звернути увагу
Із 1 січня 2025 року впроваджена нова система оцінювання повсякденного функціонування людини — відтепер рішення ухвалюють експертні команди, які замінили МСЕК. Також подати заяву про…
11:51 -
11:30Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель триває в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відстежують в області. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 31 січня по 07…
11:30 -
11:06За січень держава заощадила 2 млрд грн завдяки Prozorro Market
За перший місяць 2025 року державні замовники закупили через Prozorro Market товари широкого вжитку на суму 16 млрд грн. При цьому вони заощадили майже 2…
11:06 -
10:59Субсидію на оренду житла для ВПО отримала перша родина
Мінсоцполітики працює над тим, щоб допомогти кожній українській родині, яка потрапила у складні життєві обставини, подолати цей етап і стати спроможною, повернутись до економічно незалежного…
10:59 -
09:065 років Дії: історія цифрових змін
За п’ять років Дія виросла з кількох цифрових документів у смартфоні до повноцінної екосистеми державних послуг. Сьогодні це понад 40 сервісів у застосунку та 130…
09:06 -
08:43Загальні бойові втрати ворога станом на 7 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.02.25 орієнтовно склали: особового складу‒ близько 846650 (+1340) осіб, танків ‒ 9975 (+10) од, бойових броньованих машин ‒…
08:43