Безпекову складову при підготовці до нового навчального року обговорили в ОВА

На Черкащині триває підготовка до старту нового навчального року. Пріоритетне завдання – безпечне офлайн-навчання дітей. Головною передумовою є наявність укриттів. Про їхню побудову та належне облаштування йшлося на спільній нараді в ОВА під керівництвом профільних заступників очільника області Антона Царюка й Олександра Шамрая.

– Якість, чіткість і відповідальність мають бути основними критеріями, коли йдеться про безпековий простір для дітей, – наголосив Олександр Шамрай. – Це стосується кожного закладу освіти, без винятку.

На нараді з очільниками районів і керівниками освіти у громадах обговорено реалізацію експериментального проєкту щодо створення в будівлях і спорудах закладів освіти захищених просторів. Напередодні постанову про це затвердив Уряд. За нею визначаються вимоги щодо створення в закладах захищених просторів.

Від Черкащини участь в експериментальному проєкті беруть 9 шкіл.

За словами Антона Царюка, реалізація проєкту відбувається в тісній комунікації із усіма фаховими службами. Попередньо здійснені комісійні обстеження закладів представниками обласної ДСНС, Нацполіції, департаменту цивільного захисту ОВА.

– План дій окреслено, – розповів Антон Царюк. – Інженерно-технічні рішення визначені. Комісії продовжують працювати у закладах, надають рекомендації. Головне – це якість виконання робіт. На це звертаємо увагу і місцевої влади, і підрядників, які взялися за роботу.

Окремо очільники районів поінформували про альтернативні варіанти для забезпечення укриттями учасників освітнього процесу. Зокрема, йшлося про використання укриттів інших закладів освіти чи захисних споруд суб’єктів господарювання. А також підвезення дітей до закладів освіти, які вже мають укриття.

– Питання безпекового простору залишається на контролі в ОВА, – зауважив Олександр Шамрай. – Подібні комунікації відбуваються на постійній основі.

Довідково: ознайомитися з постановою про Порядок реалізації експериментального проєкту щодо створення в будівлях і спорудах закладів освіти захищених просторів (приміщень для фізичного захисту) можна ТУТ