Безпека дітей та належні умови проведення: як на Черкащині складатимуть НМТ
Під головуванням Лариси Кошової відбулася нарада щодо підготовки до проведення національного мультипредметного тесту в Черкаській області.
Обговорювали тему спільно з освітянами, правохоронцями, медиками, керівниками інших структур області. Завітала до регіону й директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва.
Відкриваючи нараду, Лариса Кошова наголосила на координації спільної роботи задля створення безпечних умов проведення Національного мультипредметного тесту на Черкащині.
У цьому році замість проведення зовнішнього незалежного оцінювання наші випускники мають складати національний мультипредметний тест: «Разом маємо забезпечити належні умови проведення НМТ, а основне – наші випускники, які проходитимуть тестування, мають перебувати в безпечних умовах, адже безпека наших дітей – найперше наше завдання».
Начальник Управління освіти і науки ОДА Валерій Данилевський розповів про здійснені заходи щодо проведення мультипредметного тесту упродовж трьох сесій: основної, додаткової та спеціальної.
За наявною інформацією тестування НМТ під час основної сесії проходитимуть 6177 осіб.
Спільним наказом Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації та Київського регіонального центру оцінювання якості освіти від 17.06.2022 № 61/24 затверджено мережу з 23 тимчасових екзаменаційних центрів, які розташовані в 12 округах, а саме: у містах Золотоноша, Черкаси, Сміла, Канів, Умань, Жашків, Корсунь-Шевченківський, Звенигородка, Тальне, Христинівка, Чигирин, Кам’янка на базі 20 закладів загальної середньої освіти та 3-х закладів вищої освіти. Усі 23 екзаменаційні центри залучені до організації і проведення основної сесії, яка триватиме з 18 липня по 10 серпня.
Варто зауважити, що для проведення тестування обрані безпечні місця, неодмінно з укриттями на випадок повітряної тривоги.
– Якщо під час тестування розпочнеться повітряна тривога, то тестування одразу переривається, а його учасників доправляють до безпечного укриття. А після відбою тривоги тестування продовжується. Якщо ж тривога буде тривалою, учасникам буде запропоновано пройти тест у межах додаткової сесії, – поінформував Валерій Вікторович.
Екзаменаційні центри технічно спроможні забезпечити проведення НМТ. У кожному з них створено до 55 робочих місць, обладнаних комп’ютерною технікою, яка відповідає вимогам Українського центру оцінювання якості освіти. Крім того, сформовано резервну мережу для проведення НМТ.
У червні здійснено перевірку підключення екзаменаційних центрів до мережі Internet та можливості відтворення персональними комп’ютерами певного об’єму інформації.
Роботу центрів забезпечуватимуть 192 особи, з них: відповідальні за екзаменаційні центри, помічники відповідальних та старші інструктори. Усі вони пройшли навчання на базі обласного інституту післядипломної освіти педпрацівників. А також проведено навчання працівниками Київського регіонального центру оцінювання якості освіти з визначеним персоналом екзаменаційних центрів Черкаської області.
11 серпня буде уточнено кількість учасників національного мультипредметного тесту, які проходитимуть тестування під час додаткової сесії з 16 по 20 серпня. Кількість учасників буде значно меншою, тому і кількість екзаменаційних центрів зменшиться. Це буде організовано для тих учасників, які не зможуть прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії НМТ.
Тестування у межах НМТ 2022 року завершиться спеціальною сесією, яку заплановано з 12 по 16 вересня для учасників, які не зможуть пройти тестування у попередніх сесіях через важливі причини.
– Попереду нас чекає проведення важливої роботи, адже національний мультипредметний тест буде проводитися з 18 липня по 16 вересня. Тому звертаюся до усіх присутніх і прошу долучитися усім службам до створення відповідних умов для безпечного проведення національного мультипредметного тесту в складних реаліях військової агресіїї російської федерації, – резюмував свій виступ Валерій Данилевський.
Директорка Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва означила алгоритм проведення НМТ для вступу на бакалаврат та магістратуру, ЗНО для вчителів.
Окремо Світлана Вікторівна зупинилася на питанні недопущення поширення інформації про назву, адресу закладів, на базі яких створено тимчасові екзаменаційні центри, а також про графік проведення НМТ.
У продовження зустрічі присутні обговорили ключові напрямки координації співпраці щодо створення безпечних умов проведення Національного мультипредметного тесту в 2022 році.
-
15:07В Україні аграрії зібрали 17,5 млн тонн зерна
Жнива 2022 тривають. Сільгосптоваровиробники 11 областей України повністю закінчили обмолот гороху, а аграрії Одещини і Миколаївщина на 99 % закінчили збирання пшениці. В Одеській області…
15:07 -
14:23Черкащина вже активно готується до опалювального сезону, – Ігор Табурець
До прийдешнього опалювального сезону активно готується Черкащина. Він має стати найважчим для всієї країни за всі роки незалежності. Стан підготовки міст та регіону до опалювального…
14:23 -
13:56Маємо ще понад 6 тис. вільних місць для поселення ВПО, – Ігор Табурець
Черкащина, як й інші центральні області України, готується до прийому жителів Донеччини, де оголошена масова евакуація. Натепер, за оперативними даними з районів, маємо ще понад…
13:56 -
13:50Міфи про поствакцинальні реакції
Одна з найбільш міфологізованих тем щодо вакцинації — реакції після щеплень. Дуже часто батьки помилково вважають їх небезпечними для здоров’я дитини та навіть відмовляються від…
13:50 -
13:37Кирило Тимошенко провів зустрічі з послами Німеччини, Чехії та Японії щодо участі їхніх держав у відбудові України
Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко провів зустрічі з послами Німеччини, Чехії та Японії щодо участі їхніх держав у відбудові України та реалізації плану швидкого…
13:37 -
11:45Розпочався відбір проектів, що фінансуватимуться за рахунок «Програми з відновлення України»
Міністерстві розвитку громад та територій України стартував відбір проектів у межах «Програми з відновлення України» відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком…
11:45 -
11:05Перший мільйон тонн збіжжя намолотили на Черкащині, – Ігор Табурець
Нова перемога на сільськогосподарчому фронті. Аграрії області намолотили перший мільйон тонн збіжжя. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Наші герої полів, -…
11:05 -
11:00На Черкащині дбають про оздоровлення дітей
Літо у розпалі. В умовах війни та зважаючи на безпекову ситуацію, в області організували та проводять кампанію з оздоровлення та відпочинку дітей. Натепер послугами відпочинку…
11:00 -
10:17Вступ-2022: основні новації
ДП «Інфоресурс» продовжує надавати відеороз’яснення щодо вступної кампанії 2022. Сьогодні про основні новації. Зокрема, у відео знайдете відповіді на питання: На що звернути увагу, якщо ви вступаєте за…
10:17 -
10:09Wi-Fi в укриттях закладів освіти: МОН і Мінцифри закликають відповідальний бізнес долучитися до проєкту
Українські дитсадки, школи, профтехи, коледжі та університети безоплатно отримають роутери та необхідну техніку для підключення до швидкісного інтернету в укриттях від телеком-компаній. Представники закладів освіти…
10:09 -
10:05Триває реєстрація вчителів для участі у сертифікації 2022 року
Сертифікації вчителів у 2022 році бути. Загалом цього року взяти участь у сертифікації зможуть 2500 вчителів початкових класів, зокрема, на Черкащині пройти таку процедуру мають…
10:05 -
09:43З портів Великої Одеси вийшов перший караван з українським збіжжям
У межах реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з портів «Одеса» та «Чорноморськ» вийшов перший караван з українським продовольством. На борту трьох…
09:43