Безбар’єрність у галузі гостинності: освітній серіал на Дія.Освіта
В Україні близько 3 мільйонів людей з інвалідністю. Серед них — громадяни, що пересуваються на кріслах колісних, мають порушення слуху, зору. Для їхнього комфортного відпочинку та дозвілля підприємці й представники сфери туризму мають володіти спеціальними навичками комунікації.
Як правильно взаємодіяти з людьми, що мають інвалідність? Як проводити екскурсії для туристів із посттравматичним стресовим розладом? Відповіді на ці та інші запитання знайдете в новому освітньому серіалі «Безбар’єрність у галузі гостинності» на платформі Дія.Освіта.
«Наша мета — найзручніша цифрова держава у світі. Реалізація цього неможлива без розвитку інклюзивних онлайн-сервісів та безбарʼєрного доступу до технологій. Щоб сприяти інклюзії та соціалізації різних верств населення. На платформі Дія.Освіта вже доступні 8 освітніх продуктів на тему безбар’єрності, які проглянули понад 250 000 громадян», — зазначає заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.
Ключові теми серіалу:
- Коректна комунікація та взаємодія
- Архітектурна доступність
- Інклюзивні туристичні пропозиції
- Особливості проведення екскурсій для туристів із ПТСР.
Спікери серіалу:
- Ветеран російсько-української війни, психолог ДНП ЦКР «Галичина» Сергій Тітаренко
- Експертка з питань інклюзивності та безбар’єрності, консультантка з упровадження практик безбар’єрності та інклюзивності Ніна Мацюк
- Лідерка громадської організації «Група активної реабілітації», опікується питаннями інклюзії та безбар’єрності в Україні Уляна Пчолкіна
- Експерт з питань доступності побудованого середовища та просторової інклюзії, член Міжнародної асоціації фахівців з доступності, співзасновник студії універсального дизайну ORFO Володимир Висоцький
- Сертифікований архітектор, засновник архітектурного бюро Savytskyy Design, член Архітектурної містобудівної ради м. Львова Марко Савицький
- Адміністраторка музею в темряві «Третя після опівночі» Яна Максимович
- Скульптор, автор тактильних архітектурних макетів для людей з порушеннями зору Василь Одрехівський
- Представник громадської організації Veteran’s GO Роман Чобан
- Гідеса музею в темряві «Третя після опівночі» Катерина Халецька
- Професійна перекладачка жестової мови, голова Львівського відокремленого підрозділу «Всеукраїнської асоціації перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю» Олена Чернишова
- Художниця, дизайнерка, особа з порушенням слуху Ярина Менько
- Завідувачка сектору науково-освітньої роботи в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького Марія Кузьміна
- Адміністратор музею в темряві «Третя після опівночі» Роман Каршневич.
Дивіться освітній серіал за посиланням — https://osvita.diia.gov.ua/courses/accessibility-in-the-field-of-hospitality
Після перегляду курсу зможете перевірити свої знання у фінальному тесті та отримати сертифікат.
-
10:07Ситуація в області на ранок 15 грудня
Ніч на Черкащині минула з тривогами. Однак минулось без наслідків. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Загалом у черкаському небі знищено 5 ворожих…
10:07 -
08:04Ситуація в області на ранок 14 грудня (ОНОВЛЕНО)
Майже десять годин поспіль на Черкащині тривала повітряна тривога. Наше небо знову розривали російські БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. За попередніми…
08:04 -
16:51Зроблено в Україні: в Золотоноші відкрили офіс підтримки бізнесу
Державна допомога місцевим виробникам продовжує масштабуватися. Четвертий за рахунком офіс «Зроблено в Україні» з підтримки регіонального бізнесу запрацював на Черкащині. Про це повідомляє начальник ОВА…
16:51 -
15:58Житло для захисників: Черкащина реалізує «Політику Героїв»
Цього року 200 родин ветеранів отримають житло за державними програмами на Черкащині. Зокрема, йдеться про такі категорії: люди з інвалідністю І-ІІ групи внаслідок війни та…
15:58 -
14:08«Наїв вільний»: в Українському домі презентували колекцію черкаського художника
Понад 300 робіт українського наївного мистецтва склали експозицію проєкту «Наїв вільний». Це картини із приватної колекції Миколи Бабака – народного художника України, відомого черкаського культурного…
14:08 -
13:36«Збережи свою ідентичність»: безоплатний онлайн-курс з дослідження родоводу
Громадська організація «Українська Античність» запустила освітній відеокурс «Збережи свою ідентичність», який стане у пригоді тим, хто хоче дослідити свою сімейну історію. Курс включає дев’ять відеолекцій,…
13:36 -
13:28Український молодіжний фонд провів тренінг для молоді Черкащини
Основи написання грантових заявок опановувала молодь Черкащини. Для них провели навчання фахівці Українського молодіжного фонду. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та…
13:28 -
13:23В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
У рамках місяця цифрової трансформації Міністерство у справах ветеранів України зробило важливий крок — автоматизовано надання статусу учасника бойових дій (УБД). Тепер військовослужбовці, які виконують…
13:23 -
12:45На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС
Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України, коли ми віддаємо шану ліквідаторам наслідків…
12:45 -
11:53Сонце, мороз та відлига: синоптики прогнозують нетривале зниження температури
На Черкащині відмічаються сонце та морози до 5º у повітрі та до 8º на земній поверхні. Сніговий покрив місцями досягає 5-8 см, грунт промерз на…
11:53 -
11:38Ситуація в області на ранок 13 грудня
Тривога на Черкащині тривала понад 16 годин. Усе через масований російський обстріл України ударними дронами, крилатими ракетами та балістикою. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА…
11:38 -
09:33Діалог влади та бізнесу: підготовка фахівців
Співпраця влади, бізнесу та освітніх закладів є ключовою для підготовки кваліфікованих кадрів. Про це йшлось на черговій онлайн-зустрічі в ОВА в межах комунікаційної платформи “Діалог…
09:33