Без бюрократії та черг: які реформи необхідні військово-лікарській комісії
Забезпечити поранених військових належним обслуговуванням у військово-лікарській комісії (ВЛК) – одне з важливих завдань держави. Щоб отримати експертний висновок після поранення, захисники і захисниці змушені проводити час у чергах, займатися паперовою тяганиною і звертатися в декілька інституцій.
Міноборони, МОЗ, Мінветеранів, Мінсоцполітики, Мінцифра проаналізували, як влаштовані процеси військово-лікарської експертизи, який шлях проходить військовий після поранення. І головне – як спростити цей механізм як для поранених, так і для військових медиків.
Наразі військово-лікарська комісія зовсім не цифровізована: відсутні електронні черги, жодних медичних інформаційних систем у військових госпіталях, електронного документообігу. Поранених багато, а лікарів замало. Через це може значно страждати якість і швидкість надання допомоги.
Весь процес проходження комісії нагадує складний і забюрократизований. Бійці з важкими пораненнями змушені годинами стояти в чергах, збирати десятки документів і їздити в різні міста України, щоб отримати висновок військово-лікарської комісії.
Наприклад, поранений зі Словʼянська проходить лікування у військовому госпіталі в Києві, куди його евакуювали. Потім змушений повертатися у свою військову частину, де отримує паперове направлення на військово-лікарську комісію. Усе це він має зробити особисто, попри тяжкі поранення, наприклад, ампутацію. Разом з направленням отримує цілу папку паперів, які потрібні для проходження ВЛК. Вона може знаходитися в будь-якому місті України: хоч у Києві, хоч у Львові. Це постійні поїздки і години в чергах.
Наразі процеси військово-лікарської експертизи потребують реформування згідно з викликами часу. Разом з профільними міністерствами зібрали інформацію від поранених, вивчили основні проблеми і розробили подальші кроки, які потрібно впровадити. Зокрема:
-
запровадити електронний документообіг у військових закладах, щоб прибрати паперову тяганину і черги;
-
автоматизувати процеси, щоб зменшити навантаження на поранених військовослужбовців;
-
надати належне сервісне обслуговування пораненим (вода, ввічливість персоналу, безбарʼєрність приміщень тощо);
-
запровадити можливість реабілітації поряд з місцем проживання;
-
провести підвищення кваліфікації лікарів у питаннях ВЛК.
Це лише частина змін, яких потребують процеси військово-лікарської комісії. Продовжуємо й надалі вивчати проблеми і впроваджувати зміни, які приберуть бюрократію з життя військових.
Над реформою працюють Міноборони, МОЗ, Мінветеранів, Мінсоцполітики, Мінцифра. Також залучена до співпраці Громадська організація «Правозахисний центр для військовослужбовців “Принцип».
За інформацієюМіністерства цифрової трансформації України
-
17:18Адаптаційний простір відкрили на Чигиринщині
Адаптаційний простір «Ми – поруч» запрацював у Чигиринській громаді. Тут ветерани, військові та їхні близькі можуть отримати необхідну підтримку та супровід. Про це повідомляють у…
17:18 -
16:41На Черкащині відбудеться масштабний економічний форум
Щотижнева комунікація влади та бізнесу цього разу відбудеться у форматі офлайн. В області проведуть «Черкаський міжнародний економічний форум-2024». Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.…
16:41 -
14:59Як приватизація землі наповнює бюджети: аналіз відкритих даних торгів
Станом на травень 2024 року в Україні продано 567 000 гектарів землі, з них через систему Прозорро.Продажі — 6 363 гектари на суму 2,06 мільярда…
14:59 -
14:17Виставка сучасного мистецтва триває в Черкасах
У Черкаському художньому музеї експонують виставку сучасного мистецтва, що передана Фондом Миколи Бабака в межах акції «Сучасне мистецтво України. Музейна колекція». Її приурочили до Дня…
14:17 -
14:02Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
Із 18 по 24 листопада 2024 року в області захворіли 4 426 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Більше половини пацієнтів – діти. Показник захворюваності…
14:02 -
13:40Черкаські виробники залучають державну підтримку на переробку
Понад 42 млн грн на розвиток переробки отримали від держави 9 підприємств Черкащини цьогоріч. Вони скористалися можливостями програми «єРобота: Новий рівень». Про це розповів начальник…
13:40 -
11:53Де отримати безоплатне лікування безпліддя в Україні
Цього року держава вперше покриває витрати на лікування безпліддя. Уже 977 жінок скористалися цією можливістю, і 368 з них завагітніли. Що входить у безоплатне лікування…
11:53 -
11:17«Кібернасильство: знаємо та протидіємо»: в Україні стартує інформаційна кампанія до «16 днів проти насильства»
Офіс віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Міністерством юстиції, Національною поліцією України, Кіберполіцією України та Координаційним центром з надання правничої допомоги, оголошує…
11:17 -
10:16Курс на зиму: синоптики прогнозують морози
За прогностичними розрахунками, на Черкащині очікуються від 7º морозу на заході до 5º морозу на решті території. Всього 2º морозу на Чигиринщині. Про це повідомляють…
10:16 -
10:00Без бар’єрів: доступних ЦНАП більшає в області
Ще три центри з надання адмінпослуг на Черкащині стали доступнішими для різних категорій населення. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. ЦНАП Городищенської…
10:00 -
09:57Черкаські спортсмени тріумфували на кубку України з таеквондо ІТФ
670 спортсменів з усієї України змагалися за нагороди кубку України з таеквондо ІТФ. Першість днями відбулася у Кременчуці. Черкащани вибороли низку нагород та здобули…
09:57 -
09:52Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 25 листопада
Ніч на Черкащині минула з тривогою, утім без наслідків. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. По ворожих цілях працювали сили та засоби ППО.…
09:52