«Батьки мають захистити своїх дітей від поліомієліту», – Лариса Кошова

Ураження нервової системи дітей, параліч або навіть смерть – такі наслідки має поліомієліт. Єдиною протидією цьому вірусному захворюванню є вакцинація. Уже з 1 лютого в Україні стартує вакцинальна кампанія проти поліо. Про це повідомила заступниця очільника області Лариса Кошова на брифінгу.

Перші випадки захворювання на поліомієліт зареєстрували наприкінці листопада минулого року в Закарпатській і Рівненській областях. Повернення недуги свідчить про те, що в Україні знижується рівень охоплення дітей щепленнями проти цієї інфекції.

– Деякі батьки не вважають за потрібне робити щеплення своїм дітям від цієї небезпечної хвороби, чим і створили передумови повернення поліомієліту в нашу країну, – пояснила Лариса Кошова. – Тож уже з лютого ми розпочинаємо вакцинальну кампанію проти поліо, яка проходитиме у три етапи. На першому етапі маємо вакцинувати понад 2,7 тисячі малюків області, які жодного разу не отримували щеплення проти поліомієліту.

Другий і третій раунди відбудуться навесні. Тоді вакцинуватимуть усіх дітей віком від 6 місяців до 6 років.

– Наші діти повинні бути захищені від цього захворювання, – наголосила посадовиця. – Вакцинація безпечна та безкоштовна. Препарат використовуємо не вперше, він перевірений не одним поколінням.

Додамо, натепер ліків від поліомієліту не існує. Єдиний спосіб захистити дитину – щеплення. Для формування імунітету до поліомієліту на все життя потрібно і необхідно шість доз вакцини. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дитина має отримати 6 доз вакцини від поліомієліту в такому віці:

  • у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ);
  • у 6 та 18 місяців, а також у 6 та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ).
Стрічка новин