«Барнахус»: як допомагають на Черкащині дітям, які постраждали від насильства
В Україні більшає центрів захисту дітей, що працюють за моделлю «Барнахус». Зараз діють 14 таких центрів, серед них – один у Черкасах. Про це інформують в обласній Службі у справах дітей.
Такий центр відкрили в обласному центрі торік у травні за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» та ЮНІСЕФ. Ключова роль центру «Барнахус» полягає в тому, щоб зібрати вагомі докази для судового розгляду, зокрема від самої дитини у дружньому для неї середовищі.
За час роботи в черкаському центрі за постановами слідчих проведено 32 процесуальні дії (допит/опитування, пред’явлення для впізнання осіб чи речей, слідчий експеримент, освідування, судово-медична експертиза, судово-психологічна експертиза) за участю 27 дітей області, віком від 4 до 17 років, які були постраждалими або свідками кримінальних правопорушень. За результатами роботи підготовлено висновки психолога, дітям надано психологічні консультації для зменшення наслідків травмування.
Зауважимо, «Барнахус» (у перекладі з ісландської мови «будинок для дітей») є провідною європейською моделлю роботи з дітьми, що постраждали від насильства або стали свідками такого. Уперше розроблена в Ісландії в 1998 році, впроваджується по всій Європі.
Цей унікальний міжвідомчий підхід об’єднує всі відповідні служби (представників правоохоронних органів, кримінального судочинства, служби у справах дітей, медичних працівників, психологів) під одним дахом, щоб забезпечити дітям скоординовані та ефективні заходи реагування та запобігання повторному травмуванню під час розслідування і судового розгляду.
Центр/модель «Барнахус» умовно складається з чотирьох кімнат:
- – кімната, де проходить зустріч з дитиною, відбувається оцінка потреб (зоркема, у захисті) та підтримка дитини;
- – кімната для медичного огляду та проведення судово-медичної експертизи постраждалої дитини (за потреби);
- – кімната розслідування та судового провадження, де є спеціально обладнане місце проведення допиту/опитування дитини відповідно до протоколу/методики, заснованого на доказах справи. Важливо, що опитування дитини за участі слідчого судді, прокурора, психолога, законного представника можна провести в режимі відеоконференції поза залою судового засідання;
- – кімната для роботи міждисциплінарної команди.
-
08:37Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 квітня
З тривогами минула ця ніч у Золотоніському та Черкаському районах. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, наші оборонці мінуснули 5 ворожих БпЛА. - Травмованих немає,…
08:37 -
08:23Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 12 квітня
Тривоги вночі лунали в усіх районах. У межах області знищено 3 ворожі БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Минулось без травмованих,…
08:23 -
16:26Діалог влади та бізнесу: як підприємцям Черкащини вийти на японський ринок
Розширення можливостей, посилення міжнародного співробітництва та ділова культура азійських країн. Підприємцям Черкащини розповіли, як вийти на японський ринок. Про це йшлося під час чергової зустрічі…
16:26 -
16:12Виробники компонентів зброї можуть отримати до 8 млн грн грантової підтримки для створення та розширення виробництва
Уряд розвиває програму грантів для бізнесу, який будує нові виробництва в оборонній сфері. Про це зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів…
16:12 -
15:35Масштабний транш допомоги ЗСУ передали від Черкащини
Потужно, масштабно та відразу в низку підрозділів на найгарячіші напрямки. Новий вантаж необхідного передали від Черкащини для військових. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець.…
15:35 -
15:221,5 млрд грн додаткової дотації спрямовано громадам, які мають найбільшу потребу в підтримці
Уряд ухвалив низку рішень щодо підтримки громадян країни та громад. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 11 квітня. За…
15:22 -
13:58У І кварталі 2025 року на соцвиплати спрямовано 94,3 млрд грн
Міністерство фінансів вчасно та в повному обсязі профінансувало соцвиплати у І кварталі 2025 року. Із держбюджету на соцвиплати, що здійснює Мінсоцполітики, спрямовано 94,3 млрд грн.…
13:58 -
13:54Уряд закуповує 600 шкільних автобусів: хто їх отримає?
Уряд виділив 1,6 млрд грн на закупівлю понад 600 шкільних автобусів. Кошти спрямують в ті регіони, де найбільше дітей потребують підвезення до школи, але поки…
13:54 -
12:07Як роботодавцю отримати компенсацію за працевлаштування молоді?
Державна служба зайнятості України активно долучається до підтримки молоді в питаннях працевлаштування та адаптації на сучасному ринку праці. Одним із ефективних способів такої підтримки є компенсація витрат…
12:07 -
11:59Прозорість і підзвітність: на Черкащині триває моніторинг публічних закупівель
Моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro, продовжують здійснювати в області в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 04 по 11 квітня…
11:59 -
11:461,6 млн українських домогосподарств отримали житлову субсидію під час опалювального сезону
Для українців, які мають невеликі доходи і потребують підтримки від держави, діє низка програм допомоги. Однією з найзатребуваніших з них є програма житлових субсидій. Протягом…
11:46 -
09:21В Україні вже засіяли понад мільйон гектарів ярих зернових
Станом на 11 квітня 2025 року аграрії всіх областей України засіяли 1 058,6 тис. га ярих зернових та зернобобових культур. Наразі найбільша площа посівів припадає…
09:21