Автовласники Черкащини сплатили понад 3 млн гривень транспортного податку

З початку року власники легкових автомобілів сплатили до місцевих бюджетів Черкаської області понад 3 млн грн транспортного податку. Із загальної суми 1,9 млн грн сплатили юридичні особи, а фізичні особи-власники елітних автівок – 1,1 млн гривень. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС в Черкаській області.

Нагадаємо, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (п.267.2 ст. 267 Податкового кодексу України). Ставка транспортного податку становить з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис грн за кожен легковий автомобіль, який є об’єктом оподаткування (п.267.4 ст. 267 ПКУ).

Сплачується транспортний податок за місцем реєстрації автомобіля:

– фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення;

– юридичними особами – авансовими внесками щоквартально до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.