Амбасадори Всеукраїнської програми ментального здоровʼя допоможуть українцям піклуватися про себе
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко та Перша леді Олена Зеленська зустрілися з амбасадорами Всеукраїнської програми ментального здоров’я.
До команди амбасадорів ініційованої першою леді Всеукраїнської програми ментального здоровʼя увійшли відомі представники шоу-бізнесу, підприємці, лідери громадської думки. Їхня місія – формувати в українському суспільстві культуру піклування про ментальне здоровʼя, своє і тих, хто поряд.
«У всьому світі все більша увага починає приділятися ментальному здоровʼю. В Україні ситуація особлива – вже понад рік наша країна перебуває в стані повномасштабної війни. Прогнозуємо, що її наслідки відчують на собі близько 15 млн українців. Однак важливо розуміти, що близько 80 % проблем, що стосуються психічного здоровʼя, можна вирішити через самовиявлення, самодіагностику і самодопомогу. Це дозволяє запобігти прогресуванню хвороб, які пов’язані з психічним здоров’ям, а також фізичних хвороб, спровокованих змінами психічного стану. Тому ми активно працюємо над тим, аби сприяти формуванню в нашому суспільстві культури піклування про ментальне здоровʼя, показати людям інструменти, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан і про стан своїх близьких, бути уважнішими один до одного», – зазначив Віктор Ляшко.
Саме тому надважливою є роль амбасадорів, які можуть стати провідниками ідей Програми та, спілкуючись зі своєю аудиторією, вести просвітницьку діяльність, популяризувати в суспільстві навички й техніки самодопомоги, мотивувати громадян чесно відповідати собі на запитання «Ти як?» і за необхідності шукати допомоги, не відкладаючи це на «після перемоги».
«Треба, щоб українці знали: біль – точно не те, чого можна соромитися чи приховувати. Бути “не ок” – це теж нормально. Говорити про це, шукати допомоги – не просто правильно, а й відповідально і щодо себе, і щодо тих, хто поряд», – зазначила Олена Зеленська.
Так, амбасадорами Всеукраїнської програми ментального здоровʼя стали:
Марія Єфросиніна – телеведуча, акторка, громадська діячка, співзасновниця ГО «Фонд Маша» і багатьох інших благодійних проектів, почесний посол Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні з питань гендерної рівності та боротьби з насильством. Нагороджена орденом «За заслуги» (ІІІ ступеня).
Monatik (Дмитро Монатик) – український співак, танцюрист, автор пісень, саунд-продюсер, композитор, заслужений артист України.
Wellboy (Антон Вельбой) – український співак, композитор, автор пісень. Він відверто ділиться з підлітками та молоддю своїм досвідом із подолання проблем із ментальним здоровʼям. Щирість Антона допомогла молодим людям зняти внутрішні барʼєри.
Олександра Матвійчук – українська правозахисниця, голова ГО «Центр громадянських свобод», лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року, премій імені Василя Стуса та «Захисник демократії».
Олег Романчук – директор Інституту психічного здоров’я Українського католицького університету, лікар-психіатр, психотерапевт.
Даша Квіткова – інфлюенсерка, підприємниця, що заснувала Школу онлайн професій.
Сергій Коваленко – генеральний директор Yasno. Зламав стереотипи щодо того, як у кризових ситуаціях бізнеси можуть комунікувати з людьми.
Зоя Литвин – заслужений працівник освіти України, українська громадська діячка та підприємниця, голова громадської спілки «Освіторія», засновниця Новопечерської школи та премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine.
Марк Лівін – український письменник, журналіст. Заступник головного редактора The Village Україна, співведучий подкасту «Простими словами» від The Village Україна.
Павло Вржещ – співзасновник і креативний директор українського рекламного агентства Banda Agency. Входить у список «100 найвпливовіших українців» за версією журналу «Фокус». Має понад 200 нагород фестивалів креативності.
Нагадаємо, у межах Всеукраїнської програми ментального здоровʼя за ініціативою Олени Зеленської стартувала комунікаційна кампанія, мета якої – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоровʼя, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.
У межах кампанії створено спеціальну сторінку https://howareu.com та запущено соціальні мережі Facebook, Instagram, Telegram, Viber, де зібрані техніки самодопомоги та підтримки людей поруч, зокрема у відеоформатах, у PDF-Аптечці, онлайн- та офлайн-ресурси, щоб звертатися за допомогою до перевірених, контакти гарячих ліній – для дзвінків в Україні та за кордоном тощо.
Міністерство охорони здоров’я України координує розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
-
17:18Адаптаційний простір відкрили на Чигиринщині
Адаптаційний простір «Ми – поруч» запрацював у Чигиринській громаді. Тут ветерани, військові та їхні близькі можуть отримати необхідну підтримку та супровід. Про це повідомляють у…
17:18 -
16:41На Черкащині відбудеться масштабний економічний форум
Щотижнева комунікація влади та бізнесу цього разу відбудеться у форматі офлайн. В області проведуть «Черкаський міжнародний економічний форум-2024». Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.…
16:41 -
14:59Як приватизація землі наповнює бюджети: аналіз відкритих даних торгів
Станом на травень 2024 року в Україні продано 567 000 гектарів землі, з них через систему Прозорро.Продажі — 6 363 гектари на суму 2,06 мільярда…
14:59 -
14:17Виставка сучасного мистецтва триває в Черкасах
У Черкаському художньому музеї експонують виставку сучасного мистецтва, що передана Фондом Миколи Бабака в межах акції «Сучасне мистецтво України. Музейна колекція». Її приурочили до Дня…
14:17 -
14:02Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
Із 18 по 24 листопада 2024 року в області захворіли 4 426 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Більше половини пацієнтів – діти. Показник захворюваності…
14:02 -
13:40Черкаські виробники залучають державну підтримку на переробку
Понад 42 млн грн на розвиток переробки отримали від держави 9 підприємств Черкащини цьогоріч. Вони скористалися можливостями програми «єРобота: Новий рівень». Про це розповів начальник…
13:40 -
11:53Де отримати безоплатне лікування безпліддя в Україні
Цього року держава вперше покриває витрати на лікування безпліддя. Уже 977 жінок скористалися цією можливістю, і 368 з них завагітніли. Що входить у безоплатне лікування…
11:53 -
11:17«Кібернасильство: знаємо та протидіємо»: в Україні стартує інформаційна кампанія до «16 днів проти насильства»
Офіс віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Міністерством юстиції, Національною поліцією України, Кіберполіцією України та Координаційним центром з надання правничої допомоги, оголошує…
11:17 -
10:16Курс на зиму: синоптики прогнозують морози
За прогностичними розрахунками, на Черкащині очікуються від 7º морозу на заході до 5º морозу на решті території. Всього 2º морозу на Чигиринщині. Про це повідомляють…
10:16 -
10:00Без бар’єрів: доступних ЦНАП більшає в області
Ще три центри з надання адмінпослуг на Черкащині стали доступнішими для різних категорій населення. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. ЦНАП Городищенської…
10:00 -
09:57Черкаські спортсмени тріумфували на кубку України з таеквондо ІТФ
670 спортсменів з усієї України змагалися за нагороди кубку України з таеквондо ІТФ. Першість днями відбулася у Кременчуці. Черкащани вибороли низку нагород та здобули…
09:57 -
09:52Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 25 листопада
Ніч на Черкащині минула з тривогою, утім без наслідків. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. По ворожих цілях працювали сили та засоби ППО.…
09:52