Агрометеорологи оцінили умови для сівби та розвитку озимих культур під урожай 2021 року

Агрометеорологічні умови для сівби та розвитку озимих культур під урожай 2021 року, як і для збирання врожаю пізніх та технічних, по території області були цілком сприятливими.

На площах Лівобережжя та окремих центральних районах області повністю знято проблему ґрунтової посухи (завдяки періодичним дощам),  зволоження ґрунту підтримується на рівні задовільних та оптимальних значень.

У західній половині області запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту під озимими культурами достатні та оптимальні (21-33 мм), водночас на площах її східної половини – недостатні для кінця осені (14-20 мм).

Зволоження ж метрового шару на більшості площ сформувалося одне із найгірших за останні роки (40-80 мм, що в 1,5-2,3 рази менше середніх багаторічних значень). При цьому основна волога зосереджена у верхньому 20-40 см шарі ґрунту. Лише на окремих площах західних районів області (Жашківський, частина Монастирищенського та Христинівського), міститься 120-130 мм, що в межах середніх багаторічних значень.

За оцінками агрометеорологів (здійснюють моніторинг стану посівів на тестових полях) стан озимих зернових в області добрий. Більшість посівів знаходяться у фазі кущіння (висота рослин 11-19 см), густота добра (380-490 рослин на м2 та 800-924 стебел на м2), кущистість 2 стебла на 1 рослині.

Тож перспектива успішної перезимівлі з огляду на це є досить оптимістичною.

За інформацією Черкаського  обласного центру з гідрометеорології