Аграрії області засіяли 30% запланованих площ ранніми зерновими

Аграрії області засіяли майже 140 тисяч гектар (30% до прогнозу) ранніми зерновими та зернобобовими культурами. Нині вони вже завершили посів ранніх ярих зернових та зернобобових, інформують в Департаменті агропромислового розвитку ОДА.

Так, площі під ярими становлять: пшеницею – 4,9 тис. га, ячменем – 35,7 тис. га, вівсом – 0,8 тис. га, ріпаком – 2,5 тис. га. та горохом – 5,2 тис. га.

Триває посів кукурудзи на зерно – 93,2 тис. га (22%), соняшника – 57,1 тис. га (27,9 %) та цукрових буряків 6,8 тис. га (68,0 %).

Картоплі та овочів посадили та посіяли на майже 30 тис. га (42,4 %).

Водночас з посівною кампанією агропідприємства проводять повторні підживлення озимих культур.  На обстежуваних площах озимого ріпаку відмічено ураження до 8% рослин пероноспорозом, альтернаріозом 5% рослин та 5 %  рослин фомозом.