6 культурних об’єктів з Чигиринщини взяли участь у конкурсі «Велика реставрація»
6 об’єктів культурних пам’яток від Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» зареєстрували на конкурс «Велика реставрація». Ці об’єкти візьмуть участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини у рамках програми «Велике будівництво».
1. Консервація автентичних залишків церкви Святих Петра і Павла та відтворення прилеглого історичного середовища (Чигирин)
Об’єкт є пам’яткою місцевого значення, занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток наказом Міністерства культури України від 22.11.2012 № 1364 охоронний № 45107-Чк.
Автентичні залишки церкви св. Петра і Павла (XVII століття) знаходяться на середині схилу Замкової гори. Збереглися сліди штучної тераси, на якій стояла церква, фрагменти фундаменту і руїни стін. Фундамент викладений із плоских каменів місцевого пісковика, скріплених вапняковим розчином і глиною. У кладці використано жолобкову цеглу, що дало підстави датувати цю споруду XVII століттям. Відкрито залишки стін, врізаних у схил гори. На одній із них виявлені залишки фресок однотонного темно-сірого кольору.
Роботи: розробка науково-проєктної документації, спорудження сучасної захисної споруди над архітектурною пам’яткою, проведення консерваційних робіт на пам’ятці.
2. Консервація та музеєфікація автентичних залишків кам’яниці Хмельницьких (село Суботів, Черкаський район)
Об’єкт є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення, взята на державний облік наказом Міністерства культури та туризму України від 30.12.2008 № 1642/0/16-08 охоронний № 4515-Чк.
Розташовано замчище та музейний комплекс поруч з Іллінською церквою. Займає площу біля 2 га. Над знайденими кам`яними підмурками оборонної вежі споруджено захисний павільйон. За цей період, внаслідок дії води, на залишках стін та підмурку утворились тріщини, має неналежний зовнішній вигляд.
Роботи: розробка науково-проектної документації, реставрація пам”ятки, укріплення підмурку та стін, встановлення водовідведення, гідроізоляційні роботи, протиаварійні заходи; укріплення схилів, технічна експертиза актуального стану об’єкту будівництва, музеєфікація, створення експозиції «Суботів – родовий маєток Хмельницьких» в приміщенні павільйону.
3. Ремонтно-реставраційні роботи та музеєфікація бастіону Дорошенка
Взятий на облік розпорядженням представника Президента по Черкаській області № 440 від 27.12.1993, охоронний № 619.
Фортифікаційна споруда (бастіон), зведена у XVII столітті як один із основних бастіонів Чигиринського замку. Бастіон розташований у Чигирині на Богдановій горі.
Роботи: реставраційне відтворення оборонних стін Чигиринського замку, музеєфікація бастіону Дорошенка та упорядження території, прилеглої до Замкової гори: благоустрій території резиденції Б. Хмельницького (територія Богданової гори).
4. Завершення реставраційних робіт та музеєфікація церкви Святого Миколая (село Стецівка, Черкаський район)
Охоронний номер – 1502-Чк, занесена до Держреєстру наказ МКТ України від 18.02.2009 р. №100/0/16-09), міститься пам’ятка архітектури місцевого значення Миколаївська церква (охоронний номер – 4517-Чк, занесена до Держреєстру наказ МКТ України від 18.02.2009 р. №100/0/16-09.
Пам’ятка розташована на території історико-етнографічного комплексу «Козацький хутір» в селі Стецівка та входить до складу об’єктів комплексу. Впродовж 2002-2004 рр. були виконані роботи з перенесення залишків церкви з селі Драбівці Золотоніського району до села Стецівка та відновлення пам’ятки.
Роботи: виготовлення науково-проектної документації, проведення технічної експертизи актуального стану об’єкту, музеєфікація пам’ятки; ремонтно-реставраційні роботи покрівлі; роботи із заміни зовнішніх елементів стін пам’ятки; вогне- та біозахисна обробка деревини; проведення внутрішніх опоряджувальних робіт, відновлення вівтаря із іконостасом.
5. Реставраційне відтворення об’єктів історико-архітектурного комплексу «Резиденція Б. Хмельницького», будинок Б. Хмельницького (Чигирин)
У 1592 році після отримання містом Магдебурзького права розпочалося будівництво Чигиринського замку. У 1657 — 1676 роках Чигирин був резиденцією гетьманів України Хмельницького Ю., Виговського І., Тетері П., Дорошенка П. Найвищого рівня розвитку Чигирин досяг у 1648 — 1657 роках, коли він був гетьманською резиденцією Богдана Хмельницького.
Роботи: створення постійних експозицій в об’єктах історико-архітектурного комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького». Відтворення, музеєфікація Будинку Богдана Хмельницького та створення постійної експозиції в ньому.
6. Реставраційне відтворення оборонних стін Чигиринського замку та опорядження території резиденції Б. Хмельницького, прилеглої до Замкової гори, ІІІ черга (Чигирин)
Роботи: виконання комплексу робіт з благоустрою території комплексу
-
18:17Ігор Табурець про ситуацію в області на 22 листопада
З ранку і аж до вечора ворог тероризував Черкащину з повітря. За попередніми даними, у межах області знищено 7 БпЛА противника. Про це інформує начальник…
18:17 -
16:19Черкащани з медалями всеукраїнських змагань з таеквондо
Низку золотих, срібних та бронзових нагород здобули спортсмени Черкащини на всеукраїнських змаганнях з таеквондо серед юнаків, юніорів та Кубку України. Ці змагання днями відбулися у…
16:19 -
16:00«Цифрова Черкащина»: область долучиться до проєкту з кібербезпеки
На виконання завдань, визначених регіональною програмою «Цифрова Черкащина», відбулася робоча зустріч під головуванням заступника очільника області Сергія Свєрчкова. Вона була присвячена питанням кібербезпеки. Про це…
16:00 -
15:17«Діалог влади та бізнесу»: в межах комунікаційної платформи обговорили кадрові питання
Проєкт «Діалог влади та бізнесу» продовжує збирати представників приватного бізнесу та влади для вирішення пріоритетних питань на Черкащині. Цього разу увагу зосередили на темі співпраці…
15:17 -
15:05Прозорість і підзвітність: на Черкащині моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 листопада по 21…
15:05 -
14:5334 зрадники України позбавлені державних нагород України: Президент підписав відповідний указ
Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення РНБО щодо позбавлення державних нагород зрадників України. До першого списку увійшло 34 особи. Серед…
14:53 -
14:49єОселя: Видано перший кредит для молоді за новими умовами
Уряд оновив умови програми доступної іпотеки єОселя, за якими українці віком до 26 років можуть отримати іпотеку, сплативши вдвічі нижчий перший внесок — від 10 %…
14:49 -
14:42Понад 4 млн грн транспортного податку сплатили власники елітних автівок Черкащини
Із початку року власники преміальних автомобілів Черкащини сплатили 4,3 млн грн транспортного податку. Про це інформують в ГУ ДПС області. За словами в.о. начальника ГУ…
14:42 -
14:15Українські аграрії обмолотили вже 98% від прогнозованих площ
В Україні намолочено 72,9 млн тонн нового врожаю зернових та олійних культур. Його зібрали на площі 19,5 млн га. Загалом зібрано 53,4 млн тонн зернових…
14:15 -
14:12Держава виплатила українцям 119 млн грн Національного кешбеку за жовтень
21-22 листопада громадяни отримали на рахунки кешбек, накопичений в жовтні за купівлю українських товарів. Сума виплати становила 119,2 млн грн, кошти отримали 1,22 млн українців.…
14:12 -
11:33Мінветеранів спільно з МОЗ та НСЗУ анонсували новий пакет медпослуг для ветеранів і ветеранок
Відомства презентували пілотний проєкт щодо розширення доступу до медичних послуг для ветеранів війни. На заході були присутні міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова, міністр…
11:33 -
09:05Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи – згадує дві українські революції, вшановує те, які українці насправді. Сьогодні ж наш божевільний…
09:05