6 культурних об’єктів з Чигиринщини взяли участь у конкурсі «Велика реставрація»
6 об’єктів культурних пам’яток від Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» зареєстрували на конкурс «Велика реставрація». Ці об’єкти візьмуть участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини у рамках програми «Велике будівництво».
1. Консервація автентичних залишків церкви Святих Петра і Павла та відтворення прилеглого історичного середовища (Чигирин)
Об’єкт є пам’яткою місцевого значення, занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток наказом Міністерства культури України від 22.11.2012 № 1364 охоронний № 45107-Чк.
Автентичні залишки церкви св. Петра і Павла (XVII століття) знаходяться на середині схилу Замкової гори. Збереглися сліди штучної тераси, на якій стояла церква, фрагменти фундаменту і руїни стін. Фундамент викладений із плоских каменів місцевого пісковика, скріплених вапняковим розчином і глиною. У кладці використано жолобкову цеглу, що дало підстави датувати цю споруду XVII століттям. Відкрито залишки стін, врізаних у схил гори. На одній із них виявлені залишки фресок однотонного темно-сірого кольору.
Роботи: розробка науково-проєктної документації, спорудження сучасної захисної споруди над архітектурною пам’яткою, проведення консерваційних робіт на пам’ятці.
2. Консервація та музеєфікація автентичних залишків кам’яниці Хмельницьких (село Суботів, Черкаський район)
Об’єкт є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення, взята на державний облік наказом Міністерства культури та туризму України від 30.12.2008 № 1642/0/16-08 охоронний № 4515-Чк.
Розташовано замчище та музейний комплекс поруч з Іллінською церквою. Займає площу біля 2 га. Над знайденими кам`яними підмурками оборонної вежі споруджено захисний павільйон. За цей період, внаслідок дії води, на залишках стін та підмурку утворились тріщини, має неналежний зовнішній вигляд.
Роботи: розробка науково-проектної документації, реставрація пам”ятки, укріплення підмурку та стін, встановлення водовідведення, гідроізоляційні роботи, протиаварійні заходи; укріплення схилів, технічна експертиза актуального стану об’єкту будівництва, музеєфікація, створення експозиції «Суботів – родовий маєток Хмельницьких» в приміщенні павільйону.
3. Ремонтно-реставраційні роботи та музеєфікація бастіону Дорошенка
Взятий на облік розпорядженням представника Президента по Черкаській області № 440 від 27.12.1993, охоронний № 619.
Фортифікаційна споруда (бастіон), зведена у XVII столітті як один із основних бастіонів Чигиринського замку. Бастіон розташований у Чигирині на Богдановій горі.
Роботи: реставраційне відтворення оборонних стін Чигиринського замку, музеєфікація бастіону Дорошенка та упорядження території, прилеглої до Замкової гори: благоустрій території резиденції Б. Хмельницького (територія Богданової гори).
4. Завершення реставраційних робіт та музеєфікація церкви Святого Миколая (село Стецівка, Черкаський район)
Охоронний номер – 1502-Чк, занесена до Держреєстру наказ МКТ України від 18.02.2009 р. №100/0/16-09), міститься пам’ятка архітектури місцевого значення Миколаївська церква (охоронний номер – 4517-Чк, занесена до Держреєстру наказ МКТ України від 18.02.2009 р. №100/0/16-09.
Пам’ятка розташована на території історико-етнографічного комплексу «Козацький хутір» в селі Стецівка та входить до складу об’єктів комплексу. Впродовж 2002-2004 рр. були виконані роботи з перенесення залишків церкви з селі Драбівці Золотоніського району до села Стецівка та відновлення пам’ятки.
Роботи: виготовлення науково-проектної документації, проведення технічної експертизи актуального стану об’єкту, музеєфікація пам’ятки; ремонтно-реставраційні роботи покрівлі; роботи із заміни зовнішніх елементів стін пам’ятки; вогне- та біозахисна обробка деревини; проведення внутрішніх опоряджувальних робіт, відновлення вівтаря із іконостасом.
5. Реставраційне відтворення об’єктів історико-архітектурного комплексу «Резиденція Б. Хмельницького», будинок Б. Хмельницького (Чигирин)
У 1592 році після отримання містом Магдебурзького права розпочалося будівництво Чигиринського замку. У 1657 — 1676 роках Чигирин був резиденцією гетьманів України Хмельницького Ю., Виговського І., Тетері П., Дорошенка П. Найвищого рівня розвитку Чигирин досяг у 1648 — 1657 роках, коли він був гетьманською резиденцією Богдана Хмельницького.
Роботи: створення постійних експозицій в об’єктах історико-архітектурного комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького». Відтворення, музеєфікація Будинку Богдана Хмельницького та створення постійної експозиції в ньому.
6. Реставраційне відтворення оборонних стін Чигиринського замку та опорядження території резиденції Б. Хмельницького, прилеглої до Замкової гори, ІІІ черга (Чигирин)
Роботи: виконання комплексу робіт з благоустрою території комплексу
-
14:38Компенсації за знищене житло: як реалізувати житловий сертифікат через єВідновлення
У межах державної програми єВідновлення, якщо ваше житло було повністю зруйноване, ви маєте змогу отримати компенсацію у вигляді житлового сертифіката для придбання нової оселі. Якщо…
14:38 -
13:47Працездатні батьки полонених або зниклих безвісти Захисників і Захисниць зможуть отримати відомості з ЄДРВВ
Продовжуємо розширювати можливості для отримання соціальних гарантій родинами Захисників і Захисниць України. Відтепер працездатні батьки полонених та зниклих безвісти ветеранів війни зможуть отримати відомості з Єдиного…
13:47 -
10:45Юні спортсмени Черкащини – з медалями Всесвітніх учнівських ігор
Черкаські школярі показали свою майстерність на Всесвітній учнівській гімназіаді. Зі змагань вони повернулися з нагородами різного гатунку. Про це інформують у Черкаському обласному відділенні Комітету…
10:45 -
10:28Ігри Ветеранів-2025: стартувала реєстрація на регіональні відбіркові змагання
Ігри Ветеранів-2025 стартують. Триває реєстрація на перший етап регіональних відбіркових змагань. Про це інформують у Мінветеранів України. Цього року змагання будуть ще більш драйвовими, а…
10:28 -
10:12«Варто діяти»: стартує конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу
Український ветеранський фонд Мінветеранів розпочинає прийом заявок на конкурс «Варто діяти». За умовами конкурсу ветерани, члени їхніх сімей та рідні загиблих захисників і захисниць України…
10:12 -
10:06Фаховий супровід ветеранів: для черкаських фахівців провели тренінг
У Черкасах провели черговий інтенсив для фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Загалом навчання пройшов 21 фахівець із територіальних громад області. Про це…
10:06 -
09:3219 успішних аукціонів на понад 220 млн гривень — сума переможних ставок на приватизаційних аукціонах
Минулого тижня команда Фонду державного майна України провела 19 успішних онлайн-аукціонів з приватизації у системі «Прозорро.Продажі». Загальна сума переможних ставок становить 220,83 млн гривень. Середнє…
09:32 -
09:18Зроблено в Україні: рік підтримки бізнесу
У 2024 році понад 50 тисяч підприємств та підприємців отримали державну підтримку. У межах політики "Зроблено в Україні" працюють доступні кредити, гранти, компенсація вартості техніки,…
09:18 -
09:12Загальні бойові втрати ворога станом на 15 квітня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 15.04.25 орієнтовно склалиособового складу ‒ близько 935160 (+1180) осіб,танків ‒ 10629 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 22150 (+20)…
09:12 -
09:09Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Сьогодні весь день у Сумах тривають роботи після вчорашнього удару російської балістики – розбирають завали. Майже 40 поранених досі в лікарнях, і…
09:09 -
17:43На Черкащині анонсували освітній пілот
В області планують відкрити перший ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Захисників України. Фіналізовану концепцію цього закладу презентували сьогодні в Черкаській міській раді. Участь у…
17:43 -
15:26єОселя: понад 1500 українців отримали кредити на житло на 2,9 млрд грн з початку року
За весь час реалізації програми доступної іпотеки єОселя 16 423 українських родини отримали кредити на власне житло на суму 26,975 млрд грн. Про це повідомив…
15:26