57 тис. українців відбудувалися чи купили нове житло з єВідновленням

Понад 57 тис. українців отримали кошти на ремонт житла або купівлю нового замість зруйнованого через бойові дії завдяки програмі єВідновлення. Загальна сума виплат зараз становить понад 11 млрд грн. Про це інфомують у Мінцифри.

Програма запрацювала у травні 2023 року з послуги отримання грошової допомоги на ремонт до 200 тис. грн. Сьогодні також можна одержати кошти на відновлення житла до 500 тис. грн або сертифікат на купівлю нового, якщо неможливо відбудуватися.

Завдяки єВідновленню:

• 54,5 тис. громадян отримали виплати для відбудови пошкодженого житла на загальну суму понад 5,8 млрд грн;
  • 2,8 тис. українців придбали нові домівки за житлові сертифікати, які отримали як компенсацію за знищене житло.

Найбільше заяв про отримання допомоги надійшло з Харківської, Київської, Донецької, Миколаївської, Херсонської та Чернігівської областей.

Крім відновлення житла, програма підтримує локальні бізнеси, оскільки отримані кошти в межах єВідновлення можна використовувати лише в будівельних магазинах та підрядників, зареєстрованих через портал Дія.

єВідновлення показує, як цифрові інструменти стають рушійним механізмом у відбудові України.

Послугу розроблено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проекту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» і Світового банку.