56% коштів Зимової єПідтримки і Національного кешбеку українці спрямували на оплату комунальних послуг
Українці активно використовують кошти державних програм, зокрема «Зимової єПідтримки», спрямовуючи їх на найнеобхідніше. 56% від загальної суми витрат пішли на оплату комунальних послуг, що підкреслює критичну важливість цієї підтримки в зимовий період.
– Програма «Зимова єПідтримка», ініційована Президентом, виконує своє основне завдання – допомагає людям у складні зимові місяці. 56% отриманих коштів люди спрямували на оплату комунальних послуг. Водночас частина коштів пішла на мобільний зв’язок, українські ліки та книжки, транспортні та інші послуги — це не лише забезпечення базових потреб, а й підтримка українського бізнесу. Ці гроші залишаються в економіці, сприяють створенню робочих місць та наповнюють бюджет через податки, які йдуть на фінансування наших Сил оборони, — зазначила перша віце-прем’єр-міністерка України – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
До найпопулярніших категорій витрат українців увійшли:
- Комунальні послуги — 3,8 млрд грн (56% від усіх витрат)
- Телекомунікації, зокрема мобільний зв’язок — 1,4 млрд грн
- Заклади харчування — 386 млн грн
- Ліки — 189 млн грн
- Комп’ютерні мережі та інформаційні послуги — 187 млн грн
- Благодійність — 177 млн грн
- Книжки та інша друкована продукція — 147 млн грн
- Залізничні пасажирські перевезення та громадський транспорт — 90 млн грн
- Кінотеатри — 47 млн грн
- Поштові послуги — 42 млн грн
- Кабельне, супутникове та інше платне телебачення й радіопослуги — 29 млн грн
Витрати охоплюють програми «Зимова єПідтримка» та «Національний кешбек» з 25 жовтня 2024 року по 1 лютого 2025 року. Загальна сума коштів, витрачених українцями за цей період, становить 6,7 млрд гривень із отриманих 9,6 млрд.
Станом на 17 лютого загальна кількість заявок на виплату 1000 гривень, поданих через Дію та банки-партнери, сягнула 12 млн, із них майже 3 млн — на виплати на дітей.
Подати заявку на «Зимову єПідтримку» можна до кінця лютого через застосунок Дія, відділення банків-партнерів та Укрпошту — більше інформації на сайті програми.
Витратити кошти можна до кінця 2025 року. Програма доступна для всіх громадян на підконтрольній Україні території.
На що можна витратити кошти?
На оплату послуг — комунальних, медичних, освіту, транспорт, мобільний зв’язок, страхування тощо. Можна купити книжки та іншу друковану продукцію, ліки, лікарські засоби та медичні вироби українського виробництва, що продаються в торгових точках, зареєстрованих у програмі. Для зручності створено інтерактивні мапи аптек і книгарень. Також 1000 грн можна витратити на благодійність або задонатити на ЗСУ.
Довідково
Проект «Зимова єПідтримка» розроблено Міністерством економіки за участі Мінцифри та Мінсоцполітики. Учасниками проєкту є АТ «Укрпошта», технічний адміністратор інформаційної системи, фізичні особи, розрахунковий банк та уповноважені банки.
За інформацією Міністерства економіки України
-
16:48Міністр доручив регіонам посилити готовність лікарень під час епідсезону
Протягом останніх двох тижнів в країні спостерігається підйом захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19. У порівнянні з попереднім тижнем кількість хворих зросла на 20%: з…
16:48 -
15:20Запустили нові послуги для ветеранів та родин військових в Дії
У Дії тепер доступні два нові сервіси для військових та їхніх родин — отримання статусів людини з інвалідністю внаслідок війни (ОІВВ) та члена сім’ї загиблого…
15:20 -
15:17Майже 140 млн грн ПДВ відшкодували платникам податків Черкащини із початку року
Протягом січня 2025 року платники Черкаської області заявили до відшкодування ПДВ на розрахункові рахунки 111,195 млн грн. Це на 29,2 млн грн більше, порівняно з…
15:17 -
15:14Укрпошта випустить марку із зображенням скульптур James Colomina
Укрпошта анонсує вихід поштового блоку під назвою «ART vs WAR. James Colomina», присвяченого одинадцятій річниці російсько-української війни. Саме цього дня 2014 року російські терористичні війська…
15:14 -
15:11На Черкащині вшанували Героїв Небесної Сотні
Пам'ятні заходи відбулись сьогодні в обласному центрі біля меморіалу «Борцям за волю України». Потому у Свято-Троїцькому кафедральному соборі провели молебень за тих, хто віддав своє…
15:11 -
12:21Президент і перша леді вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні
У День Героїв Небесної Сотні Президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська вшанували пам’ять загиблих учасників Революції Гідності. Володимир та Олена Зеленські поставили…
12:21 -
09:18Черкащина: ситуація з поширенням сказу тварин
За минулий рік на Черкащині побільшало випадків сказу тварин. Тому є необхідність посилення заходів як контролю, так і профілактики. Про це на брифінгу в медіацентрі…
09:18 -
09:01Загальні бойові втрати ворога станом на 20 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 20.02.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 863580 (+1190) осіб, танків ‒ 10134 (+14) од, бойових броньованих машин…
09:01 -
08:50Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні – в Україні. Були доповіді військових про фронт, про Курську операцію. Наші хлопці тримають позиції, і завдяки цьому зберігаються…
08:50 -
08:20Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 20 лютого
Понад одинадцять годин поспіль на Черкащині були загрози з повітря. В області працювали сили ППО. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. За даними на…
08:20 -
18:00Ігор Табурець про українську боротьбу (ПРЯМА МОВА)
Маю сьогодні в особисті повідомлення багато питань, чого чекати далі. Отож. Чи може наша маленька Україна перемогти гігантську росію? Усі імперії гинуть, рано чи пізно.…
18:00 -
17:05Звільнені з полону військові отримують соціальні послуги
За минулий рік за соціальними послугами звернулось 520 звільнених військовополонених та 172 незаконно утримуваних цивільних осіб. Найбільш популярними послугами стали: інформування, консультування, догляд вдома, соціальна…
17:05