4 квітня – день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в розмінуванні
Сьогодні, 4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в розмінуванні.
У 2022 році цей день для України проходить під невщухаючі вибухи бомб, обстріли з артилерії на тлі інших страшних злочинів російської федерації з використанням заборонених та негуманних видів зброї, що збільшує мінну небезпеку в десятки разів.
Після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року проблема мін і вибухонебезпечних залишків війни набула особливої гостроти, хоча рф забруднювала українську землю останні 8 років поспіль.
І якщо через першу хвилю російської збройної агресії проти України у 2014 році очистки потребувало близько 16 тисяч квадратних кілометрів Луганської та Донецької областей, сьогодні, за попередніми оцінками, йдеться вже про80 тисяч квадратних кілометрів території України.
російські окупанти невпинно продовжують сіяти на українській землі смерть і каліцтва. В той час, як весь цивілізований світ відмовляється від протипіхотних мін та забороняє їх використання, рф збільшує масштаби їхнього застосування в Україні та навіть випробує протипіхотні міни нового зразка, такі як ПОМ-3 («Медальйон») та інші.
російська федерація воює не лише з українськими Збройними Силами, але й з цивільним населенням України, грубо порушуючи закони та звичаї війни. російські військові масово встановлюють заборонені міжнародним правом міни-пастки, відступаючи мінують продовольчі об’єкти, приватне житло і трупи людей.
Військові злочини російських окупантів спрямовуються навіть проти українських дітей. Загарбники свідомо мінують іграшки та блискучі предмети, на які можуть звернути увагу саме малюки. Так вони хочуть вбити наше майбутнє.
На жаль, через російську повномасштабну війну значна робота, проведена спільно з міжнародними партнерами з очищення територій, зведена нанівець. Водночас, зростає актуальність просвітницьких заходів. Знання щодо мінної небезпеки, які пересічні українці, передусім діти, встигли отримати з 2014 року, ще врятують не одне життя. Ми вдячні нашим партнерам з Halo Trust, DDG, FSD та інших міжнародних організацій й розраховуємо на їхню подальшу підтримку.
Вже зараз підрозділи Збройних Сил України, Державної служби з надзвичайних ситуацій та інших структур, щоденно ризикуючи життям, здійснюють операції з розмінування звільнених територій. Проте, основна робота почнеться після повного виведення російських військ з території України.
А поки ми закликаємо українців проявляти максимальну пильність, пам’ятаючи про мінну небезпеку, щоб зберегти власні життя – найвищу цінність для нашої держави.
Ми також закликаємо світову спільноту посилити підтримку України і вжити всіх заходів для наближення перемоги України над російськими загарбниками, яка зупинить катастрофічне збільшення кількості жертв мін та вибухонебезпечних предметів в серці Європи.
-
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Провів сьогодні Ставку. Доповіді щодо фронту, і це передусім Покровський та Новопавлівський напрямки, також Оріхівський напрямок, Сумщина та окремо – наші…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 8 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 08.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 028 610 (+1 070) осіб; танків ‒ 10 995 (+0);…
08:45 -
17:38Ігор Табурець про засідання Ради оборони області (ПРЯМА МОВА)
Рада оборони області. Зібрались звичним складом. На порядку денному – важливі безпекові питання. Більшість не про публічність, але про обороноздатність і завдання, які має виконувати…
17:38 -
16:36Ветеран Pro: Державні послуги для ветеранів у Дії
7 липня у Києві презентували Ветеран Pro — окремий розділ у застосунку Дія, створений Мінветеранів спільно з Мінцифрою спеціально для ветеранів та ветеранок. Ветеран Pro…
16:36 -
14:38Зроблено в Україні: Переробні підприємства отримають до 16 млн грн на відновлення
Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей…
14:38 -
13:55Як отримати 50 тис. грн для дитини після депортації
Держава запровадила підйомну допомогу – 50 тис. грн дітям, які повертаються з тимчасово окупованої території або після депортації. Кошти надаються для підтримки дитини після повернення.…
13:55 -
12:02На Черкащині формують перелік об’єктів нерухомості для ВПО
Перелік об’єктів нерухомості, які можуть бути використані для проживання внутрішньо переміщених осіб, формують в області. Ідеться про нерухоме майно державної чи комунальної форми власності. Про…
12:02 -
11:39Як ВПО отримати субсидію на оренду житла
Внутрішньо переміщені особи можуть отримати субсидію на оренду житла. Подати заяву можна особисто або онлайн через портал Пенсійного фонду. Як усе оформити – дивіться в…
11:39 -
11:00Інклюзивне навчання: безбар’єрність в освітніх закладах Черкащини
Близько 2 тис. дітей з особливими освітніми потребами залучені нині в області до інклюзивного навчання. Вони отримують освітні послуги у 383 закладах загальної середньої…
11:00 -
10:40До 1,6 млн грн на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0»
Ветерани, ветеранки, їхні родини та родини загиблих Захисників і Захисниць можуть взяти участь у грантовій програмі «Варто РОБИти СВОЄ 2.0». Вони можуть отримати від 600…
10:40 -
09:46Спека в Черкасах зростає до 37°: без опадів і з пекучим сонцем
У Черкаській області зберігається спекотна погода без опадів. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. Станом на 8 ранку температура повітря в регіоні…
09:46 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки! Щойно підписав новий санкційний пакет – і це особливі санкції, які б'ють по багатьох російських фінансових схемах, зокрема криптовалютних. Санкції…
09:20