376 об’єктів господарювання перевірили в області у лютому, – Володимир Папач

Щоб запобігти поширенню коронавірусу на Черкащині фахівці Держпродспоживслужби області у лютому 2021 року здійснили 376 перевірок. Про це сказав під час брифінгу в ОДА Володимир Папач, начальник управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в області.

– Порушення санітарного законодавства фахівці Держпродспоживслужби встановили у 24% випадків, склали 26 протоколів про порушення санітарного законодавства, керівникам суб’єктів господарювання направили 83 приписи та пропозиції щодо усунення виявлених порушень, – сказав Володимир Папач.

Загалом, з початку 2021 року фахівці Держпродспоживслужби області провели більше 3600 перевірок, порушення санітарного законодавства встановили у 12% випадках. Зокрема перевірили:

  • заклади продовольчої торгівлі – 1025, у 23% з них виявили порушення;
  • заклади громадського харчування – 308, у 14,9 % з них виявили порушення;
  • заклади непродовольчої торгівлі – 1998, у 4,7 % з них виявили порушення;
  • агропродовольчі ринки – 124, у 12,1 % з них виявили порушення;
  • дитячі дошкільні заклади – 104, на 3,8 % з них виявили порушення;
  • заклади загальної середньої освіти – 54, на 12,9 % з них виявили порушення.

Найбільше виявили порушень в Христинівському, Драбівському, Чигиринськоиу, Чорнобаївському, Канівському, Тальнівському, Кам`янському районі, Черкасах та Умані.

Найбільш характерними порушеннями є недотримання дезінфекційного, маскового режиму, відсутність температурного скринінгу працівників, відповідного маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами, не організовано централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, з подальшою утилізацією.

За результатами цих перевірок склали 94 протоколи про адмінправопорушення у сфері санітарного законодавства, керівникам суб’єктів господарювання направили 385 приписів. Також направили 208 пропозицій щодо усунення виявлених порушень, на адресу органів влади, місцевого самоврядування, причетних управлінь, відомств, організацій.

– Держпродспоживслужба області продовжує здійснювати необхідні профілактичні заходи щодо запобігання поширення коронавірсуної інфекції COVID-19 на території Черкащини, – сказав Володимир Папач.

Стрічка новин