12 тергромад області беруть участь у конкурсі “Наша громада”

Проекти розвитку від 12 територіальних громад Черкащини беруть участь у відборі конкурсу “Наша громада”. Організували його телеканали ICTV та СТБ разом з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Проголосувати за громаду може кожен охочий. У фінал пройдуть 13 громад, проєкти яких отримають найбільшу підтримку за результатами інтернет-голосування. Ще 13 громад-фіналістів, обере експертне журі.

Загалом громади області подалися у шести номінаціях:

Туризм

Білозірська ОТГ з проектом “Екостежинами древньогго русла Дніпра“. За проєктом, планується створення двох рекреаційних зон біля закинутих будиночків пасічників, реконструкція входу до печер виноградського Свято-Успенського монастиря, створення екостежинки від Ірдинського ліцею до Хоминого дуба, туристично- спортивної смуги перешкод, будівництво двох екомісточків на старій Іванівській греблі та ін. Вартість  720 тис. грн.

Бужанська ОТГ з проектом “Пейнтбольний та мотузковий парк – активне дозвілля для всіх“. Ватрість – 625 тис. грн.

Водяницька ОТГ з проектом “Подорож Водяницькою громадою“. Планується зокрема відновити 5 з 10 історико-туристичних об’єктів у Водяницькій громаді до 2022 року. Ватість – 630 тис. грн.

Степанківська ОТГ з проектом “Грінквест“. Проект передбачає створення і популяризацію квест маршруту, який проходить по лісових і польових стежках. Проєкт розрахований на дітей шкільного віку, студентів, співробітників різних компаній та просто зацікавлених людей. Вартість – 625 тис. грн.

Культура

Бобрицька ОТГ з проектом “Фестиваль “Сороміської пісні“. Сороміцькі пісні – це давній жанр українського музичного фольклору, що характеризується жартівливим чи сатиричним змістом що пов’язаний з еротичними мотивами. Фестиваль Сороміцької пісні – глибоко самобутній захід в Україні, єдиний в своєму роді та який дасть змогу розвинути українське самодіяльне мистецтво, відтворювати та популяризувати народні звичаї, традиції та обряди, сприятиме розширенню мистецько-художнього світогляду учасників, пропаганди української пісні та культури вцілому. Вартість – 650 тис. грн.

Драбівська ОТГ з проектом “Створння парку активного та сімейного відпочинку“. Пропонується облаштувати парк майданчиком для скейтбордистів, для занять (бетонні тенісні столи), ігровими майданчиками, мотузковим парком, що дозволить батькам більше часу проводити зі своєю дитиною на свіжому повітрі в культурному спеціально облаштованому місці. А також, відведенням зон тет-а-тет – місця для затишного відпочинку та спілкування, настільних ігор. Вартість – 625 тис. грн.

Залучення молоді

Медведівська ОТГ з проектом “Житловий банк громади“. За проектом планується утворення комунального підприємства “Житловий банк”, придбання будинків, легалізація, формування пропозицій, передання у власність новим мешканцям громади. Вартість – 650 тис. грн.

Катеринопільска ОТГ з проектом “Центр дозвілля“. Головною ідеєю проєкту є створення сприятливих умов для проведення дозвілля та заняття танцями дітей та молоді, занять спортом населення територіальної громади. Вартість – 650 тис. грн.

Екологія

Маньківська ОТГ з проектом “Допоможемо планеті простими діями“. Ідея проєкту – дати друге життя (вторинна переробка) твердим побутовим відходам та отримання економічної вигоди для громади. Вартість – 800 тис. грн.

Ініціатива для людей поважного віку

Мліївська ОТГ з проектом “Відкритий простір для соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя людей поважного віку“. Планується проведення тренінгів для допомоги людям поважного віку, спрямовані на розробку методів подолання труднощів та формування навичок самодопомоги та семінарів з адаптації людей до суспільства та електронних гаджетів. Вартість – 625 тис. грн.

Інше

Буцька ОТГ з проектом “Створення місцевої пожежної частини“. Передбачається будівництво модульного приміщення «Центр безпеки громадян», придбанняпожежно-рятувального автомобіля, Створення підрозділу «Місцева пожежна охорона». Вартість – 750 тис. грн.

Вознесенська ОТГ з проектом “Спортивно-оздоровчий центр “Бомба“. Вартість – 630 тис. грн.

Стрічка новин