В облДСНС розповіли про запобігання пожежам у природних екосистемах Черкащини
З початку року у природних екосистемах області сталися 472 пожежі. Про це повідомила начальниця сектору агітаційної та пропагандистської роботи центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України в Черкаській області Оксана Крутоус на брифінгу в медіацентрі ОВА.
Як вона зауважила, 90% пожеж виникає через людську необачність.
– Основними причинами є порушення вимог пожежної безпеки під час перебування в лісових масивах, – додала Оксана Крутоус. – Самовільне випалювання сухої рослинності. А також недотримання заходів пожежної безпеки під час проведення польових робіт.
Одним із таких прикладів є нещодавня пожежа сухої рослинності та лісової підстилки у Вергунах Черкаського району. Була загроза житловому сектору. По медичну допомогу звернулися 6 жителів.
– Майже три доби тривала ліквідація пожежі, – розповіла Оксана Крутоус. – Сильні пориви вітру спричинили поширення вогню на площу понад 25 га. До ліквідації залучили значну кількість сил і засобів. Водночас ще в одному населеному пункті триває ліквідація пожежі торф’яного грунту. Причиною в обох випадках є необережне поводження з вогнем.
Задля забезпечення пожежної безпеки у природних Черкащини проводяться комісійні обстеження прилеглих до лісу населених пунктів. Заходи здійснюють спільно: рятувальники області, лісівники, працівники поліції, представники органів місцевого самоврядування та інші користувачі лісових і торф’яних масивів.
Нагадаємо, за самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн. Для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн.
Водночас порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян – від 1530 до 4590 грн. На посадових осіб — від 4 590 грн до 15 300 грн.
Наразі в області під час проведення рейдів за самовільне випалювання рослинності або її залишків до адміністративної відповідальності притягнуто 57 громадян. А за порушення правил пожежної безпеки в лісах – 19.
Докладніше у відео:
-
17:48Ветерани з Черкащини вибороли золото всеукраїнських змагань
Перемогу у фіналі першості “Ігри ветеранів” здобули ветерани з Черкащини Євгеній Дорошко та Максим Дмитраш. Вони здобули “золото” у дисципліні “Кросфіт”. Про це інформують у…
17:48 -
16:39Доступні ліки: виписано понад 80 млн е-рецептів
Програма реімбурсації «Доступні ліки» почала працювати з 1 квітня 2019 року. Відпуск лікарських засобів у межах програми здійснюється за електронним рецептом, за цей період їх…
16:39 -
14:44«Укренерго» про нову уніфіковану схему відключень
Встановити однакові принципи застосування графіків погодинних відключень для населення в усіх областях. Таку мету має оновлена «Інструкція про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії»,…
14:44 -
14:06Як бізнесу стати постачальником ЗСУ: освітній серіал для українських компаній
Державний оператор тилу (ДОТ) створив освітній серіал «Дотичні. Як бізнесу стати постачальником ЗСУ». Це покроковий гід для українських підприємців, які хочуть долучитися до забезпечення армії.…
14:06 -
14:00На Черкащині затверджено перші місцеві бюджети на 2025 рік
В області стартував процес ухвалення місцевих бюджетів на наступний рік. Про це повідомляють у департаменті фінансів Черкаської ОВА. Першими стартували районні ради. Сьогодні, 12…
14:00 -
12:07В Україні розпочали роботу фахівці з супроводу ветеранів
Зокрема, в громадах області працюють 34 фахівці із супроводу ветеранів, які допомагають у вирішенні питань соціального характеру. Загалом відбірковими комісіями рекомендовано до працевлаштування на посади…
12:07 -
11:41Уряд продовжив програму підтримки малих аграріїв
Уряд продовжив фінансування державної програми з підтримки аграріїв, які обробляють до 120 га угідь або утримують до 100 корів, 500 кіз та овець. Про це…
11:41 -
11:29Інформаційна безбар’єрність: в ОВА навчали принципів доступної комунікації
Інструктаж для структурних підрозділів адміністрації провели фахівці відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Він стосувався забезпечення актуальності та безбар’єрності в поданні інформації…
11:29 -
11:17Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 05 грудня по 12 грудня у…
11:17 -
10:26«Успішні разом-2024»: громада Черкащини перемогла у всеукраїнському конкурсі
Буцька селищна тергромада здобула звання «Успішна громада» за результатами всеукраїнського конкурсу «Успішні разом-2024». Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. Участь в конкурсі…
10:26 -
10:24Укрпошта випускає поштову марку «Usyk. Світ любить сильних»
16 грудня Укрпошта відкриває нову сторінку в історії української філателії, презентуючи благодійну поштову марку «USYK. Світ любить сильних». Про це інформуютьть на головній пошті країни.…
10:24 -
09:32Податок на нерухомість: бюджети громад Черкащини отримали додаткові 279 млн грн
Бюджети громад Черкащини отримали додаткові 279 млн грн від податку на нерухомість. Про це інформують в ГУ ДПС області. Такі результати фіксують за результатами 11…
09:32