Єдиний державний реєстр адрес: громади вже почали вносити перші дані

Органи місцевого самоврядування почали заповнювати Єдиний державний реєстр адрес. Він стане єдиною базою, де кожен населений пункт, вулиця чи будинок матиме унікальний ідентифікатор.

Понад тисяча громад вже пройшли навчання, як працювати з реєстром. Отримали доступ до кабінетів Адресного реєстру та розпочинають верифікацію адрес.

Упродовж 2024–2025 років громади мають провести інвентаризацію нерухомості та земельних ділянок у межах реалізації Національної стратегії доходів до 2030 року. Якісні дані в реєстрі допоможуть уникнути помилок чи неточностей у базах даних і забезпечать прозорість у нарахуванні податків.

Створення Єдиного державного реєстру адрес реалізується у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України й Міністерства цифрової трансформації України за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev. Партнер проекту — Фонд Східна Європа.

За інформацією Міністерства цифрової трансформації України