В Україні з’являться електронні ветпаспорти
Проєкт із запровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин вперше презентували власникам домашніх тварин. Ініціювали йоо створення у Міністерстві аграрної політики та продовольства України спільно з Держпродспоживслужбою та Міністерством цифрової трансформації.
– У першу чергу, Проєкт передбачає зміни в процедурі видачі ветеринарних паспортів та їх діджиталізація, – зауважив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик. – Раніше видавати офіційні документи для тварин мали право тільки державні заклади ветеринарної медицини. Після запуску Проєкту видача ветеринарних документів стане діджиталізованою, прозорою та доступною послугою, а отримати паспорти державного зразка можна буде не тільки в державних, а й у приватних ветклініках, які долучаться до Проєкту.
Невід’ємною частиною Проєкту є запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин. Власники домашніх тварин зможуть зареєструвати в Реєстрі свого улюбленця під час візиту до ветеринарного лікаря — таким чином буде сформовано електронний ветеринарний паспорт. У ньому зберігатиметься вся інформація про тварину включно з історією щеплень, тому у разі втрати паперового ветеринарного паспорта ці дані можна буде відновити з Реєстру.
Проєкт є першою цифровою ініціативою держави в сфері ветеринарної медицини, і головною інновацією для власників у майбутньому стане поява електронних ветпаспортів у Дії.
Проєкт реалізується в два етапи. Під час першого етапу, який розпочнеться цієї осені, буде запущено Єдиний державний реєстр домашніх тварин та відкрито реєстрацію для власників тварин, що відбуватиметься під час візиту до ветеринарного лікаря. Послуга надаватиметься безкоштовно державними і ліцензованими приватними ветеринарними лікарями, які стали учасниками Проєкту та мають доступ до Реєстру (перелік таких лікарів по всій Україні можна буде побачити на мапі ветклінік на порталі проєкту pet.gov.ua). Під час другого етапу, коли реєстрація домашніх тварин стане масовою і Реєстр достатньо наповниться, команда проєкту реалізує відображення ветеринарних паспортів зареєстрованих тварин у застосунку Дія.
У подальших планах Проєкту — інтеграція Єдиного державного реєстру з міжнародними базами даних домашніх тварин, зокрема Europetnet. Ініціативу уже підтримали міжнародні та українські зоозахисні організації та ветеринарна спільнота. Міжнародний фонд захисту тварин (IFAW) надав спеціальний грант, у рамках якого майже 7000 котів та собак були безкоштовно чиповані та вакциновані від сказу та інших захворювань, а 20 ветеринарних лікарів здійснили тестування Реєстру на практиці. Після опрацювання результатів тестування на сайтах державних установ-ініціаторів Проєкту і в ЗМІ буде оголошено про запуск Єдиного державного реєстру домашніх тварин.
-
11:22Зимова єПідтримка: Українці почали отримувати кошти
10 грудня уряд розпочав виплати за програмою допомоги від держави «Зимова єПідтримка». Загалом упродовж 10-11 грудня допомогу за програмою отримають 1,8 млн повнолітніх українців, а…
11:22 -
10:5712 послуг для військових, ветеранів та їхніх родин можна буде отримати в Дії
Уряд ухвалив постанову, яка спростить отримання державної підтримки для Захисників України. Військовослужбовці, ветерани та члени їхніх сімей зможуть отримати 12 різних послуг через єдину заяву…
10:57 -
09:30Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Зараз у Запоріжжі триває рятувальна операція після російського ракетного удару. Балістика. По міській забудові. Вісімнадцять людей поранені, всім надається допомога. Але, на…
09:30 -
09:10Загальні бойові втрати ворога станом на 11 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 11.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 757340 (+1400) осіб,танків ‒ 9526 (+2) од,бойових броньованих машин ‒ 19616 (+20)…
09:10 -
18:12«Діалог влади та бізнесу»: підприємців області запрошують на онлайн-зустріч
Зустрічі бізнесу та влади в межах комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу» тривають у Черкаській ОВА. На черговому заході учасники матимуть змогу обговорити переваги дуальної…
18:12 -
15:39На Черкащині територіальні громади налагоджують міжмуніципальне співробітництво
Ще один міжмуніципальний договір співробітництва уклали територіальні громади Черкащини. Він регламентує організацію підвезення учнів із Єрківської громади до Стебненської гімназії, яка розташована в межах Звенигородської…
15:39 -
15:26Запускаємо експериментальний проект, що дозволить військовослужбовцям скористатися новими послугами в Дії
Уряд продовжує цифровізацію послуг для військовослужбовців та їхніх рідних. На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів. - Знімаємо перепони, пришвидшуємо процеси,…
15:26 -
14:39Компенсація за знищене житло: розпочато другий етап реалізації
У рамках проєкту власники житлових сертифікатів, отриманих за державною програмою компенсацій за пошкоджене та знищене житло, зможуть придбати нові оселі замість знищених через російську агресію.…
14:39 -
13:58Роз’яснення банкам щодо умов участі в програмі Зимова єПідтримка
Міністерство економіки України направило банкам роз’яснення про недоцільність надмірних вимог щодо розкриття банківських даних під час реалізації державних програм «Зимова єПідтримка» та «Національний кешбек». Щодо…
13:58 -
12:466 млн українців приєдналися до Зимової єПідтримки
Від старту програми «Зимова єПідтримка» українці подали вже понад 6 мільйонів заявок на отримання виплати 1000 грн через застосунок Дія. З них майже 1,6 млн…
12:46 -
11:36Програма «Доступні ліки» продовжить розширюватися у 2025 році
Загалом на наступний рік в бюджеті закладено 6,6 млрд грн. До оновленої програми увійдуть комбіновані лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань. Також препарати для лікування:…
11:36 -
10:58СБУ та Нацполіція запобігли убивству сім’ї волонтерів із Черкащини
Служба безпеки та Національна поліція запобігли замаху на сім’ю волонтерів на Черкащині. Йдеться про очільницю благодійного фонду, що допомагає Силам оборони та її чоловіка –…
10:58