Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»: куди звертатися за допомогою

Після початку повномасштабного вторгнення психологічний стан населення України різко погіршився. Згідно з останнім соціологічним опитуванням, понад 90% українців мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, а 40-50% потребують психологічної підтримки різної інтенсивності.

При цьому 66% українців навіть не знають, куди вони могли б звернутися по допомогу в разі необхідності. Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», створена за ініціативою першої леді Олени Зеленської, покликана це змінити.

Мета програми — навчити українців піклуватися про своє ментальне здоров’я та показати інструменти, що допоможуть подолати тривожні або стресові стани. А ще — реновація системи психосоціальної підтримки, щоб зробити психосоціальну послугу доступною. У межах програми створили спеціальну платформу «Ти як?». Там можна знайти телефони профільних установ, які діють у сфері охорони ментального здоров’я, корисні посилання, поради, техніки та методики, що допоможуть піклуватися про свій психологічний стан.

Також діють гарячі лінії, де можна швидко отримати допомогу спеціалістів у найважчі моменти:

• Лінія Національної психологічної асоціації — 0 800 100 102. Телефонувати можна щодня з 10:00 до 20:00. Номери для зв’язку з-за кордону доступні за посиланням.

• Урядова гаряча лінія

• з питань протидії торгівлі людьми — 1545;

• з питань протидії домашньому насиллю — 1547. Працює цілодобово.

• Лінія міжнародної гуманітарної організації “Людина в біді” — 0 800 210 160. Доступна цілодобово.

• Лінія емоційної підтримки МОМ — 0 800 211 444. Доступна щодня з 10:00 до 20:00.

• Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine — 7333. Працює цілодобово.

• Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів — 0 800 33 20 29. Телефонувати можна цілодобово.

• Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» — 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного). Гаряча лінія доступна цілодобово.

• Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна» — 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116111 (з мобільного). Телефонувати можна цілодобово.

Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада Кабінету Міністрів України.

За інформацією Міністерства цифрової трансформації України