В Україні створять регіональні координаційні ради з питань громадського здоровʼя
Координаційні ради працюватимуть на громадських засадах як консультативно-дорадчі органи. Вони здійснюватимуть координацію виконання програм та проведення заходів у сфері громадського здоров’я на загальнодержавному та регіональному рівні, визначатимуть стратегічні напрямки розвитку регіональних систем громадського здоровʼя.
Насамперед йдеться про програми з протидії поширенню туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, вірусних гепатитів, COVID-19, ГРВІ, інших інфекційних хвороб та комплексних заходів з імунопрофілактики, а також програми профілактики неінфекційних захворювань.
«Ефективна система громадського здоров’я – це основа профілактичної медицини. Крок за кроком ми переорієнтовуємо та відходимо від санітарного нагляду до комплексної багатопрофільної системи громадського здоров’я, яка дозволяє діяти на крок вперед, зокрема у питаннях боротьби з інфекційними хворобами. Більшість країн Європи обрали саме такий шлях, зосереджуючи увагу на зміцненні здоров’я громад, профілактиці захворювань і міжсекторальній взаємодії. Така переорієнтація дозволила країнам ЄС збільшити середню тривалість життя та поліпшити добробут громадян. Це ті підходи та фахова турбота з боку медичної системи, якої потребують і заслуговують українці», – зазначив Міністр охорони здоров’я України, Віктор Ляшко під час засідання Уряду.
Регіональні координаційні ради з питань громадського здоровʼя будуть створені за рішеннями ОДА. До складу входитимуть профільні заступники голів ОДА, керівники департаментів охорони здоровʼя, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, керівники ЦКПХ.
Нагадаємо, 1 жовтня 2023 набув чинності Закон України від 06.09.2022 р. № 2573 «Про систему громадського здоров’я», який набув чинності 1 жовтня 2022 року. Закон дозволяє створити комплексну систему громадського здоров’я та інтегрувати її в європейську мережу відповідно до світових стандартів.
Система громадського здоров’я має сприяти зміцненню здоров’я, запобіганню хворобам, покращенню якості та збільшенню тривалості життя українців, зокрема завдяки пріоритетній функції — профілактиці інфекційних і неінфекційних захворювань та доступу до послуг з імунопрофілактики. Такий підхід обрали європейські країни, де середня тривалість життя чоловіків становить 72 роки, жінок — 80. Натомість показники України за останні 20 років лишаються в середньому на 5 років нижчі від європейських.
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України
-
09:14Отримуйте витяг з Реєстру пошкодженого та знищеного майна в Дії
Більше не потрібно йти до міської ради чи інших установ, шукати потрібного фахівця, стояти в чергах та заповнювати папери. Просто відкрийте Дію — і за…
09:14 -
09:06В Україні активізувалась шахрайська схема з підміною QR-кодів для оплати. Як захистити себе?
Зловмисники замінюють справжні коди на свої, щоб перенаправити користувачів на фальшиві сайти та викрасти банківські дані. Як це працює та як захистити себе – дивіться…
09:06 -
08:59Загальні бойові втрати ворога станом на 31 березня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 31.03.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 915230 (+1230) осіб, танків ‒ 10496 (+4) од, бойових броньованих машин…
08:59 -
08:54Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Щойно говорив з Президентом Фінляндії – дуже продуктивна розмова, наші відносини завжди змістовні. Я хочу подякувати Президенту Стуббу, всій Фінляндії за підтримку України,…
08:54 -
09:18Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 30 березня
Знову тривожна ніч на Черкащині. Через ворожі дрони в нашому небі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У межах нашої території силами та…
09:18 -
09:01Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 29 березня
Під час нічних тривог наші оборонці збили в небі над Черкащиною 3 ворожі БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Минулось без…
09:01 -
16:16В області збільшують кількість точок доступу до адміністративних послуг
Адміністративні послуги стають ближчими. «Мобільну валізу» для ЦНАП придбала Корсунь-Шевченківська громада. А в Чорнобаївській – створили віддалене місце адміністратора. Про це інформують у департаменті регіонального…
16:16 -
15:46Цифрові лідери Черкащини: нові можливості для розвитку громад
Освітній онлайн-захід для лідерів цифрової трансформації місцевих громад відбувся на Черкащині. Увагу зосередили на використанні нових можливостей порталу «Дія. Цифрова громада» та методиці визначення рівня…
15:46 -
15:25З 1 квітня на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців з 1 квітня 2025 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона…
15:25 -
14:39Діалог бізнесу і влади на Черкащині: кадри, дуальна освіта і практика
Зустріч представників влади, бізнесу та закладів профтехосвіти відбулась за ініціативи Черкаської ОВА. Участь у ній взяли як офлайн, так і онлайн-учасники. Ключова тема — підготовка…
14:39 -
13:39Як військовим та їхнім родинам діяти в разі порушення прав
Міністерство оборони України продовжує системну роботу із захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Грошові виплати, направлення на військово-лікарську комісію, доступ до медичної допомоги, право…
13:39 -
13:19«Новий друг» у соцмережах, який пропонує підзаробити: як рф вербує дітей
З початку повномасштабного вторгнення рф активно використовує інформаційні технології для маніпуляції свідомістю українських громадян, зокрема дітей. Через соціальні мережі та месенджери окупанти вербують неповнолітніх, втягуючи…
13:19