У 2024 році «Пліч-о-пліч» стане новим ідентифікатором українців – Олексій Кулеба на форумі «Україна. Рік 2024»
Упродовж двох років повномасштабного вторгнення Росія постійно завдає Україні руйнувань та створює нові виклики, які потребують негайного реагування, злагодженої координації центральної та місцевої влади й чіткої комунікації. Ці завдання виконують Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові і проєкт «Пліч-о-пліч». Про це розповів заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба під час участі в форумі «Україна. Рік 2024».
Після деокупації Херсонщини торік з метою відновлення пошкоджених будинків був створений проєкт «Пліч-о-пліч». За словами Олексія Кулеби, 12 областей України взяли патронат над окремими громадами Херсонщини та допомагали людям відновити їхнє житло.
«Регіони самостійно виділяли ресурси, своїх спеціалістів та все літо й осінь 2023 року працювали, щоб понад тисяча сімей Херсонщини змогли провести зиму в нормальних умовах. Вже у 2024 році, окрім Херсонщини, ми будемо масштабуватися на інші регіони, які потребують допомоги», – зазначив заступник керівника Офісу Президента.
Крім того, проєкт «Пліч-о-пліч» включає не лише відбудову, а й координацію допомоги влади, комунальників, волонтерів та всіх небайдужих людей після обстрілів у будь-якому населеному пункті України, після підриву греблі Каховської ГЕС тощо.
«Це коли всі обласні та міські військові адміністрації, громади постійно, впродовж двох років передають у гарячі точки протитанкові засоби. Це коли бригади з Тернопільщини та Львівщини будують фортифікації у Сумській області. Бригади з Івано-Франківської, Полтавської, Черкаської, Хмельницької та Чернівецької областей будують захист на Донеччині. Це щоденна велика робота, яку не завжди видно, проте вона дуже необхідна та відчутна в тих громадах, де відбуваються активні бойові дії», – наголосив Олексій Кулеба.
Також ініціатива «Пліч-о-пліч» включає проєкти допомоги дітям, зокрема з ініціативи Президента «Пліч-о-пліч – шкільні спортивні ліги» сьогодні понад 300 тисяч дітей беруть участь у спортивних змаганнях у командних видах спорту.
«Переконаний, що у 2024 році слово «Пліч-о-пліч» стане новим ідентифікатором українців. Слово, за яким упізнають нас, де б ми не були. Як свого часу було слово «паляниця», і саме це слово допомагало нам з’ясувати, де свій, а де ворог. Де б ми не були – ми пліч-о-пліч», – додав він.
Заступник керівника Офісу Президента також нагадав, що 25 лютого 2021 року був створений Конгрес місцевих та регіональних влад – платформа для взаємодії й комунікації усіх представників влади, і в умовах повномасштабної війни ця комунікація продемонструвала свою дієвість.
«У 2023 році ми повністю переосмислили та змінили підхід до проведення Конгресу. Для нас дуже важливий рівень проведення в областях, щоб кожен староста, керівник територіальної громади міг комунікувати з представниками уряду, головами обласних адміністрацій, з різними гілками влади. І таких засідань ми провели більше 30 тільки у 2023-му», – розповів він.
За словами заступника керівника Офісу Глави держави, на таких зустрічах піднімають різні питання: і локальні, і загальнонаціональні, зокрема укріплення критичної інфраструктури. Завдяки комунікації в межах Конгресу були створені додаткові групи саперів для якнайшвидшого розмінування територій, у Харківській та сусідніх областях налагодили роботу модульних теплових котелень, за сприяння міжнародних партнерів забезпечили тисячі дітей комп’ютерною технікою тощо.
«Наприкінці березня ми анонсуємо проведення національного Конгресу. Це буде новий формат, за яким ми додаватимемо ще більше інтерактиву та можливості ставити питання. Ще одне завдання, яке поставив Президент і яке ми реалізуємо в межах Конгресу, – це патронат між українськими та європейськими населеними пунктами або країнами. Сьогодні в кожній області працюють Регіональні офіси міжнародного співробітництва, які фактично є точкою входу для міжнародних партнерів у питаннях розуміння, як і чим живуть регіони», – зазначив Олексій Кулеба.
За його словами, у таких офісах акумульовано всю інформацію про конкретні потреби громад, і вони є координаційними майданчиками для співпраці з партнерами.
«Фактично офіси є мостом між бажанням партнерів допомогти Україні та реальними потребами й результатом. Маємо успішні приклади співпраці Данії та Миколаївської області, Естонії, країн Балтії та Житомирщини, Чернігівщини – з Францією. Буквально вчора було оголошено декілька рішень щодо патронату Італії над Одещиною й Бельгії – над Харківщиною», – зауважив заступник керівника Офісу Президента.
На його переконання, така співпраця є інтеграцією українського суспільства до Європейського Союзу, а також можливістю поділитися з ЄС унікальним українським досвідом і технологіями.
-
17:53Політика героїв: черкаські ветерани отримують житло завдяки держпрограмам
На Черкащині ще 199 родин українських захисників матимуть житло завдяки держпрограмам. Крім того, до кінця року область отримає кошти ще для 56 сімей. Про це…
17:53 -
16:25Відкритий чемпіонат зі скелелазіння пройшов у Черкасах
В області провели відкритий чемпіонат зі скелелазіння у дисципліні "Швидкість". Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОВА. Участь в…
16:25 -
15:02Уряд виділив додаткову грошову допомогу вразливим категоріям громадян
Кабінет Міністрів України підтримав проєкт постанови «Деякі питання підтримки окремих категорій осіб для проходження зимового періоду 2024–2025 року «Тепла зима». Згідно з актом діти із…
15:02 -
14:39Оформлення прав власності на земельні ділянки продовжено до 2028 року
Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у…
14:39 -
14:10Бюджет-2025: збільшення витрат на розвиток соціальних послуг
Верховна Рада ухвалила проект Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік». В умовах обмежених ресурсів цей бюджет чітко визначає пріоритети Уряду. Першочергово держава спрямовує…
14:10 -
13:43По Україні розгорнуто пункти незламності
Понад 700 пунктів незламності розгорнуто підрозділами ДСНС по всій території України. Про це повідомляється в Міністерстві внутрішніх справ України. Ще близько 400 перебувають у резерві.…
13:43 -
11:27В Україні почався перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин
Міністерство аграрної політики разом із Держпродспоживслужбою та Міністерством цифрової трансформації запускає — Єдиний державний реєстр домашніх тварин. Його мета — допомогти власникам краще дбати про…
11:27 -
11:14Держбюджет-2025: підтримка ветеранів війни
Наступного року продовжуємо забезпечувати ветеранів необхідними послугами та допомагати в повоєнній інтеграції до цивільного життя. Пріоритетами у підтримці ветеранів у 2025 році є ментальна та…
11:14 -
10:56Понад 8 тисяч українців скористались програмою доступного кредиту єОселя
Із початку 2024 року в межах програми єОселя українці оформили 8 032 доступних кредити для придбання житла на суму 13,7 млрд грн. Про це повідомив…
10:56 -
10:28З початку року майже 100 тисяч внутрішніх переселенців скористалися послугами Державної служби зайнятості
Послуги спрямовані на підтримку ВПО в їхній адаптації та працевлаштуванні. Наразі до уваги внутрішньо переміщених осіб пропонуються такі послуги: 1. Пошук роботи Служба зайнятості підбирає…
10:28 -
09:10Загальні бойові втрати ворога станом на 26 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 733830 (+1480) осіб, танків ‒ 9435 (+6) од, бойових броньованих машин…
09:10 -
08:55Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Зараз уже завершилися рятувальні роботи в місцях влучання російських ракет. Харків – 25 людей постраждали. Удар попередньо – С-400. Одеса…
08:55